Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hladjenje akvarijuma. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako. Znate da imam akv.od 400 l.Voda u njemu je trenutno oko 32°C uzas. Danas sam postavio ventilator od napajanja compa. 12 v ali mora da hladi preko filtera. Moje pitanje je da li taj ventilatorcic moze da spusti malo temp?? I da li jos jedan da ubacim??? Hvala:-))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 12:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se cini da je jedina pomoc da bude ohladjen stan.

Jedan aq mi se nalazi u delu stana gde je uvek hladno, a druga dva u sobi gde su otvoreni prozori jer klima slabo dopire do tamo.
Naravno, u ovom jednom nema potrebe za hladjenjem.Od druga dva u toploj sobi, jedan je ovoren i u njemu je ok temperatura, a drugi iako mu drzim otvorenu haubu i pola svetla upaljeno, ipak temperatura ide preko 30 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi onaj veliki ventilator i nek nekako bije u vodu. Bices iznenađen rezultatom. Meni mali usb kinez od 300 dinara je za pola sata skinuo sa 31 na 26 ali jedna nula manje u litrazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi onaj veliki ventilator i nek nekako bije u vodu. Bices iznenađen rezultatom. Meni mali usb kinez od 300 dinara je za pola sata skinuo sa 31 na 26 ali jedna nula manje u litrazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Kupi onaj veliki ventilator i nek nekako bije u vodu. Bices iznenađen rezultatom. Meni mali usb kinez od 300 dinara je za pola sata skinuo sa 31 na 26 ali jedna nula manje u litrazi.

Pa ne mogu veliki da stavim jer mi je na visini od dva metra akvarijum plus nemam gde da stavim cak ni taj kinez. Hauba mi je puna. Mogu samo one ventilatorcice za comp da uglavim. Jedan jesAm a mozda i jos jedan. Cekam da dodjem kuci i da vidim dal je sta uradio taj mali:-))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno za tu litrazu mislim da ti ni jos tri ventilatorcica nece pomoci.400 litara nije malo mada dobro ,pokusaj, bice ogroman uspeh ako snizis i na 29.No sacekaj nekog ko ima velike akvarijume pa ce reci kako se sa time bori.Meni kao najjeftinije resenje za to se cini zaledjena boca mada najprakticnije resenje i za tebe i za njih jeste jedna dobra klima.Iskreno hasladni uredjaji za akvarijum su skupi ali ako gledas da ugodis i njima i sebi,a pritom imas pritoku novca,obezbedi klimu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
atanasa
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2013
Poruke: 69
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam aq od 325lit i u njega biju kuleri od 8 i 12 cm. Temperaturu skinu i za 3º, a uz klimu i do 5º.
Mislim da je dovoljan i jedan od 12cm i mora da bije direktno po povrsini vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

atanasa ::
Imam aq od 325lit i u njega biju kuleri od 8 i 12 cm. Temperaturu skinu i za 3º, a uz klimu i do 5º.
Mislim da je dovoljan i jedan od 12cm i mora da bije direktno po povrsini vode.

Pa bije mi ali u vodu u filteru. Mora li u vodu akvarijuma direktno??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
StarChaser
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Apr 2009
Poruke: 6

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora, jer je princip zapravo u tome da ventilatorom pravis talasanje povrsine vode, time potpomazes isparavanje vode. Vda se u ovom slucaju hladi upravo isparavanjem.
Skini ili bar otvori haubu, pojacaj aeraciju, menjaj vodu cesce hladnom vodom, i probaj sa zaledjenim flasama, ako si tu da pratis situaciju i zamenis flasu na vreme (moras uvek imati po jednu spremnu u zamrzivacu.
Naravno, idealno bi bilo da ti je prostorija klimatizovana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uspeo sam temp.spustiti vec par dana sa flasom zaledjenje vode dnevno i kulerom od akvarijuma. Sada je temperatura 27°C woohoo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
atanasa
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2013
Poruke: 69
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za koliko ti padne nivo vode kada rade kuleri?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam dva kulera iznad akvarijuma od 80lit i spuste temp u proseku 1.5C-2C a vode je brutalno koliko ispari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije mi puno isparilo. Bije mi u vodu od filtera spoljasnjeg. Ali i smanjio sam svetlo. I malo otskrinuo poklopce. Svetlo sam smanjio za 50%. Od sutra cu opet krenuti sa 100%. Ali sam kuci po ceo dan za vikend pa cu kontrolisati non stop.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License