Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Unutrasnji filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanjask wrote: "Tvrdim iz iskustva da je taj filter koji se nalazi u uglu akvarijuma sa "rascepom" odnosno zazorom između stranice i stranice filtera naj bolja moguća filtracija akvarijuma, ako ni zbog čega drugoga onda zbog toga što usisava vodu celom visinom vodenog stuba, takođe je dobar i zbog toga što grejač ako stoji u taložniku nikada neće ostati na suvom. Ja ovakav filter koristim godinama u nazad u svim većim akvarijumima koje posedujem i koje sam radio i nikada mi se nije desilo da se zazor zatvori! To jednostavno nije moguće ako ga redovno održavate, pa čak i ako ga ne održavate baš redovno manje su šanse da se zatvori zazor od 30-40 ili 50 cm visine nego cev za preliv! Dobar je i zbog toga što vam je dovoljno da podignete talog sa dna blagim pokretima ispruženog dlana prema rascepu filtera i sve će završiti u taložniku! Ovo sve govorim jer sam isprobao gotovo sve vrste filtracije od spoljnog sa prelivom na vazduh, kasnije sa potopnom pumpom, preko Eheim kanistera... Definitivno sam imao naj bolje rezultate sa ovakvim filterom i potopnom pumpom u njemu! Čak nije neophodno da je potopna pumpa mnogo jaka da bi imao kristalno čistu vodu (na akvarijum od 250L imam pumpu 450L/h) Inače, lako ga je sakriti, na slikama je u desnom uglu akvarijuma! "

Ako bi mogao da ga uslikas ili da nacrtas u SketchUp kako izgleda Very Happy

Meni se zapravo javila ideja da napravim unutrasnji filter od crnog krilita 4mm koji ce zapravo biti replika Juwel Filter System Bioflow koji je integrisani filter u Juwel Rio akvarijumima.

Image

Pa sad kad bi iskombinovao ta 2 resenja napravio bih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 11:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi to moglo ovako:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
pericmilos




Registrovan: 18 Feb 2012
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam akvarijum od 150 l ,to jest tek ga formiram da li moze neka oznaka za filter koji da kupim.....neki link ili slicno....hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aquamen
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2011
Poruke: 411
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2012 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@krlle83
Mislim da ti je malo samo dve komore, gde mislis tu da stavis materijal ?
Ja bi dodao jos jednu pregradu posle procepa kojoj ce preliv biti u gornjoj zoni.
Procep bi u gornjoj zoni zatvorio jedno 10-tak cm da ne provlaci prljavstinu u drugu komoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2012 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam ajvarijum sa procepom i najbolja je varijanta da ta prva pregrada sa procepom sluzi kao taloznik i da u nju stavis npr grejac, a iz te pregrade se voda preliva u drugu pregradu gde se nalazi filtracioni materijal( sundjer vata, bio kugle...) a kad voda prodje kroz taj filtracioni materijal ulazi od dozdo u trecu pregradu gde se nalazi pumpa koja vraca vodu u akvarijum .....to ti je reenje koje najmanje zauzima prostora a i provereno je Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2012 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefi mislis ovako nesto?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Hemac88
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2011
Poruke: 155
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2012 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako treba, samo neka bude zatvorena svuda osim gde ti predvidis da treba da ulazi i izlazi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2012 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da na to sam mislio to je meni i odlicno radi posao, od filter materijala mi je stalo : sundjer ,vata pa ponovo sundjer i dole na dnu bio kugle.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Stefi mislis ovako nesto?

Image


Napravio sam isti ovakav filter za aq i mogu reci da odlicno radi posao. Vidljive strane (filter se nalazi u ćošku) sam premazao crnim silikonom, pa onda preko njega naneo kvarcni pesak od koga je podloga. E ja sam samo gde je zazor u koji ulazi voda iz akvarijuma od 15 santimetra od podloge zadihtovao silikonom (uzima vodu sa 15 cm od podloge). Ako neko nema uslove da stavi klasican spoljni filter ili nezna kako da reši problem filtracije ovo je moja topla preporuka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo izgleda super, mozda samo rascep da ne bude skroz do vrha? jel ce onda najvise s vrha da ulazi voda...ili nece....
Genijalno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 17, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto stavljati rascep, ja takve filtere pravim sa otvorom na ceonoj strani na koji je zalepljena mreza za komarce. Odlicno radi posao, Otprilike ovako:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Nemanjask wrote: "Tvrdim iz iskustva da je taj filter koji se nalazi u uglu akvarijuma sa "rascepom" odnosno zazorom između stranice i stranice filtera naj bolja moguća filtracija akvarijuma, ako ni zbog čega drugoga onda zbog toga što usisava vodu celom visinom vodenog stuba, takođe je dobar i zbog toga što grejač ako stoji u taložniku nikada neće ostati na suvom. Ja ovakav filter koristim godinama u nazad u svim većim akvarijumima koje posedujem i koje sam radio i nikada mi se nije desilo da se zazor zatvori! To jednostavno nije moguće ako ga redovno održavate, pa čak i ako ga ne održavate baš redovno manje su šanse da se zatvori zazor od 30-40 ili 50 cm visine nego cev za preliv! Dobar je i zbog toga što vam je dovoljno da podignete talog sa dna blagim pokretima ispruženog dlana prema rascepu filtera i sve će završiti u taložniku! Ovo sve govorim jer sam isprobao gotovo sve vrste filtracije od spoljnog sa prelivom na vazduh, kasnije sa potopnom pumpom, preko Eheim kanistera... Definitivno sam imao naj bolje rezultate sa ovakvim filterom i potopnom pumpom u njemu! Čak nije neophodno da je potopna pumpa mnogo jaka da bi imao kristalno čistu vodu (na akvarijum od 250L imam pumpu 450L/h) Inače, lako ga je sakriti, na slikama je u desnom uglu akvarijuma! "

Ako bi mogao da ga uslikas ili da nacrtas u SketchUp kako izgleda Very Happy

Meni se zapravo javila ideja da napravim unutrasnji filter od crnog krilita 4mm koji ce zapravo biti replika Juwel Filter System Bioflow koji je integrisani filter u Juwel Rio akvarijumima.

Image

Pa sad kad bi iskombinovao ta 2 resenja napravio bih.







Imam isti filter i originalan akvarijum JUWEL Rio.
E sad da li mi neko može objasniti kako da ga sklopim xD nemam pojma ima i pumpa ima sve samo nema filter medija.. ( materijala).. hehe-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam trokomorni unutrasnji filter sa zazorom.U prvoj komori mi je crni sundjer celomvpovrsinom u drugon ostali filtracioni materijam a u trecoj je pumpa.Za sada radi bez zamerke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2013 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu koji sam kupio i tek treba da formiram imam unutrašnji filter (trokomorni) sa zazorom, ono što mene zanima jeste to, dali postoji šansa da manje ribice prođu kroz taj zazor u taložnik sa grejačem a možda i dalje do filter materjala?
Koja je po vašem mišljenju najbolja kombinacija filter materjala za ovaj tip filtera?
Ovo sa sunđerom nije loa ideja da se odmah zaustavi krupnija prljavština, mada sam ja razmišljao da crni sunđer stavim između taložnika i komore sa materjalom radi ređeg čišćenja filter materjala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spaske to zavisi od velicine zazora.Ako mislis da ce to da se desi i smeta ti, onda stavi mrezicu onako kako je par postova iznad napisao Zlay i nemas brige.
Filter materijal redjas kao i u prelivnom filteru,nema razlike nikakve.Na primer ja stavim kao prvi sloj vatu,pa sundjere,pa keramiku i jos jedan sundjer u komori gde je pumpa.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License