Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano egzibišn Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2013 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pratiću ovu priču oko gloso. Razmišljao sam da je ubacim u prednji plan svog akvarijuma, ali sam se malčice isprepadao čitajući o njenoj zahtevnoj naravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2013 10:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Sep 06, 2013 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam Horuse, i ja sam bio skeptičan ali evo je lagano napreduje. Kada sam je dobio bila je visoka skoro 10 cm i polutrula u donjoj zoni. Bila je zasađena u žbuniće. Odstranio sam propale delove i posadio u akvarijum bez hranjljive podloge. Tu je čamila. Posle nekog vremena je prebacim u akvarijum sa hranjljivom podlogom i tu je krenula. Kada sam je prebacivao u ovaj presekao sam svaku biljčicu da dobijem više pelcera. Sada je ovde i videćemo kako će da napreduje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Sep 07, 2013 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam sinoć akvarijum i razmišljam da krenem sa DIY CO2. Žao mi glose kad je već krenula, stayorgina nešto mrljavi a i krenuo jedan patrljak m hiruste, pa bih malo da pripomognem. Kakva su iskustva sa CO2 i ovako malim litražama? Tu su i kozice pa ne bih da zabrljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari, dal da mećam CO2 il da ga ne mećam ? pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
....Za kratko vreme su platike od 7-8 mm potamanile sve bebe kozice. Sad Sada su stanovnici samo kozice i puževi i tako će i ostati....

Najbolje resenje veruj mi. Inace, platike, nikad covek da ne kaze za njih, ali su radoznale i mnogo stetne. Pojele bi i masno cebe. Meni pojele komplet jaja helena, ceo dan kljucaju nesto po akvarijumu. Doslo mi da ih potreskam o zemlju! Twisted Evil
Sto se tice CO2, mozda da pocnes sa dodavanjem easy carbo, jer ovako, bojim se da lako mozes da preteras pa da pocrkaju kozice. Ipak je mali akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je ono, da ne preteram. Da stavim malo kvasca ili da povadim kozice pa da ga ošašavim od CO2 Smile . Dvoumim se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam druze, od pre dva dana imam kozice, tako da sam jos na nepoznatom terenu. Smile
Sacekaj nekog iskusnijeg da ti kaze, ali neka logika mi govori da se manja kolicina vode pre zasiti sa CO2. A i one su male, pa me strah da im nesto ne bude, greota bi bilo da se popreturaju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divim vam se što imate strpljenja da se lomatate sa nano postavkama. Iskren da budem, ja sam završio karijeru nano akvarijuma. Ubiješ se živ oko održavanja, a vizuelni efekat nikakav. Treba mi lupa da uživam u podvodnom svetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lako je tebi Horuse kada dobijaš 300-litraše na poklon Smile . Trenutno imam 6 aktivnih malih akvarijuma sa ukupnom zapreminom oko 85 litara. Verovatno ću da napravim temu gde ću sve da ih predstavim. Tu je i jedan od 120 litara, za svaki slučaj, ali ovi mali su mi preokupacija.
Smućkaću ja šećer i jedno 3-4 puta manje kvasca pa da vidim šta će da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 5:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristim ja diy co2 za 25l bez problema. jedna solja secera i kasikica kvasca( mala kafena naravno) do sada nisam pobio nista u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešo, nemoj me pogrešno shvatiti. Ja sam rekao da vam se divim što imate strpljenja da održavate nano postavke. Vrlo dobro znam kakva je to muka. Što se tiče 300 litraša, verovatno će malo sačekati. Za sada UŽIVAM u trenutnih 100 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, ja sam bas zavoleo nano akvarijume i realno nemam nekih problema u odrzavanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma milina su za odrzavanje, sitan ali dinamitan. Moj je mali al' je tehnicar! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala boomiri, tako ću i ja nekako.
Horuse, šalim se ja malo, znam šta si mislio i u pravu si. Mene lično privlači minijatura, vezujem mušice za ribolov, origami, maketarstvo, čak sam pravio i brodove u flaši. Tako da mi i nano postavke pružaju dosta zadovoljstva. Na sve to još i višak stakla, ma idid. Polica sa akvarijumčićima je u dnevnoj sobi, uz trosed i fotelju a učinak je takav da je kum od utakmice Srbija-Hrvatska video samo ponovljene snimke Smile
Vili, od kako smo skoro paralelno imali prve nano-e, mene ne pušta. Onaj tvoj mi je bio neka vrsta inspiracije. Mogao bi malo da osvežiš temu.
Jovice, u pravu si za održavanje. Ne vidim neku veliku muku oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije se nista bitno menjalo, a i skoro sam slucajno pocepao pozadinu, pa dok ne kupim novu nije bas reprezentativan Wink
Ali svakako cu gledati da uskoro osvezim temu.

Skoro nam je u gostima bila jedna prijateljivca na par dana i prokomentarisala je za nano sa kozicama kako joj u pocetku nije bio zanimljiv koliko veliki, ali sto ga je vise gledala, postajao joj je sve zanimljiviji i na kraju je bila fascinirana Smile

Sto se odrzavanja nano-a tice, treba malo vise povesti racuna u pocetku zbog lakih promena parametara vode, ali nema nesto mnogo posla ni cimanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za nano(diy ili fabricka) LazarZ1 Oprema u morskoj akvaristici 4 Sub Dec 14, 2019 1:37 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License