Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, uglavnom među akvaristima kruži informacija da je za dobru filtraciju potreban protok koji je bar četiri puta veći od zapremine akvarijuma. Sa kanisterima još nemam iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 8:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Marko Rajcic
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2013
Poruke: 27
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta da radim, da li da kupujem kanister ili ne? Nisu neke pare u pitanju ali opet ne bih da bacam pare ako ne odgovara. Ne rece mi niko da li je kompletan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sada videh temu, nažalost nisam pre. Ne bih da te zabrinjavam ali odmah da ti kažem, tabele nisu uvek merodavne, moj akvarijum je bio identičnih dimenzija kao tvoj, sa ojačanjima i mostom, lepljen najkvalitetnijim silikonom od strane majstora koji je zalepio na hiljade i jedne od najboljih i najvećih u Srbiji pa opet 8mm staklo sa svim ojačanjima je max gornja granica, kasnije ili pre, a uglavnom pre doćiće do prskanja ojačanja, odlepljivanja stranica i havarije.

Ja sam srećom na vreme primetio dok nije došlo do curenja, ispraznio akvarijum, odneo kod stakloresca i skratio dužinu i visinu za 10cm i ponovo zalepio i to sam, evo dan danas nikakvih problema. Kasnije krenem da istražujem, niko od majstora neće uraditi toliki akv sa 8mm staklom, ja sam insistirao da mi se tako uradi i na moju odgovornost je lepljeno i eto šta bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Marko Rajcic
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2013
Poruke: 27
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam stigao da zalepim ojacanja jer sam kratak sa vremenom, kada ih budem zalepio videcu sta ce biti, ako pravi stomak moracu nesto drugo da preduzmem. Koja ti je visina vodenog stuba bila u akvarijumu? Ne planiram da ga punim "do cepa", tako da ce mozda situacija sa stomakom biti resena. Ne vidim razlog zasto bi pustio vodu ako je sve ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Visina stuba je bila 44 cm. Pa pustio je vodu iz razloga što su ojačanja usled velikog opterećenja prsla a samim tim trbuh počeo da se javlja i počeo akvarijum da popušta sa spojevima, srećom na vreme primećeno i sanirano bez posledica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Marko Rajcic
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2013
Poruke: 27
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako su ti pila zalepljena ojacanja? Ovako
Image ili...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako, ne do kraja, da ne pomisli neko da je zbog toga, već manje od dužine stranice i poprečno ojačanje, tj most i opet belaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Sep 27, 2013 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello@ Čekaj, pa ako nije ojačanje išlo do kraja (celom dužinom prednjeg i zadnjeg stakla) onda to uopše nije bilo ojačanje nego držač isparivača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Sep 28, 2013 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uždužno ojačanje nikada, ali baš nikada ne ide do kraja, tj duž cele stranice, ostavi se uvek sa obe strane bar po 2-3 cm ili više. To nisam ja izmislio i to ćeš naći negde i na ovom forumu da je bila tema, jer svojevremeno pre 4 god kada sam to čitao našao sam, a i na drugim forumima.

Razlog je sledeći, ako je ojačanje duž cele tranice, dakle knap, onda kada se napuni akvarijum ako ima bilo kakvog pritiska, a ima ga normalno, onda ojačanje trpi veliki pritisak kako na sredini tako i na krajevima, jer teži po prirodi da izjednači opterećenje duž stranice, time popušta kontraotpor na sredini opterećenja, dešava se da krajevi ili sredina, nema pravila, prska, dolazi do trbuha, pucanja stakla ili u najboljem slučaju curenja akvarijuma.

Evo jedne od slika npr, na slici su ojačanja stranica i dna takodje.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Sep 28, 2013 3:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto nema opcije da se izmeni post moram ovako.

Postoje podeljenja mišljenja po ovom pitanju, jedni tvrde da je totalna glupost, drugi da ima logike, iskreno sve moje akvarijume sam lepio da ne budu ojačanja do kraja, e sad to toliko i nije bitno ako je staklo dovoljno debelo, što je uvek i glavni preduslov, jer kada se tu uzme deblje nego što treba onda ojačanja nisu ni potrebna. Pa kako ko voli neka radi, ja sam za tu dimenziju rastavio, skratio malo i opet zalepio i stavio ojačanja. Ipak volim da mirno spavam.

Kako sam ja objasnio mojim ukućanima kada su me pitali da li je siguran akvarijum i da se ne razlepi: Zalepio sam ga tako da ako padne sa vrha zgrade moze da prsne ali ne može da se razlepi Very Happy

Tvoj akvarijum i tvoj stan, radi kako misliš da treba, ja sam ti samo preneo moje iskustvo šta može da te snadje, možda ne brzo ali dešava se i to nije redak slučaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Sep 28, 2013 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne lepim akvarijume. Voleo bih da čujem nekog iskusnijeg u tome. Čovek ima problem, i treba mu pomoći savetima. Ja mogu dovde da mu pomognem. Dalje ne bih išao, jer nemam tu vrstu iskustva. Nikouro, pomagaj!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko Rajcic
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2013
Poruke: 27
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Sep 29, 2013 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima @Mello Smile Hajde sad da sacekamo i @Nikouro da vidimo sta ce on da kaze, pretpostavljam da i on ima iskustva sto se ojacanja tice posto je preporucen od @Horus-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 29, 2013 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam i malo pomagao Coi iz Zemuna i Adamu i oni ojacanja ne lepe do kraja,do susedne stranice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 29, 2013 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Protok treba da bude 4-5 veci od zapremine akvarijuma. Ako imas akvarijum od 100l, protok pumpe treba da tu kolicinu vode od 100l okrene 4-5 puta kroz filter/kanister za sat vremena.
Tebi treba pumpa protoka kao sto ti je reventon rekao, 800-1000l/h .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko Rajcic
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2013
Poruke: 27
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, evo me posle malo duzeg vremena. Sredio sam akvarijum, nalepio ojacanja, napravio haubu, za koji dan nadam se bice gotovo i postolje. Evo kako to izgleda.


Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License