Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Valjkasti crv Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto naslov kaze, pre par dana sam sa novim biljkama dobio i gore pomenutog crva.
Crva nisam primetio na vreme nego tek sinoc na dnu bele kante u kojoj je bilo bilje za ispiranje, u kanti je ostalo malo mahovine i on upetljan u to.
Crv je braon boje dugacak preko 13 cm obima 0,5 mm. Ono sto mene zanima je da li je on parazitski crv i moze li naneti stetu ribama.
Da li neko zna koji je ovo crv i kakav mu je zivotni ciklus (razmnozavanje,jaja,larve i ostalo)?

Nove biljke poticu iz akvrijuma u kojem ima ribica,kozica i puzeva, ali decko od koga sam nabavio biljke kaze da nije bilo nikakvih problema niti parazita u njegovom akvarijumu niti je dolazilo do umiranja zivog sveta.

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je do skoro aktuelno na tv-u, riblji parazit u nasim rekama...jbg ne znam da li je to to ali najbolje procitaj clanke pa sam zakljuci:

Radio Dunav

Kurir

Novosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo na slikama izgleda identicno kao parazit koji naseljava tvrdokrile bube skakavce i ko zna sta jos. Naime pre jedno godinu dana su poceli da nam u kucu ulecu skakavci kao blesavi i kad udaris skakavca iz njega izadju dva crva ili jedan kako kad od deset do petnaest cm duzine. Posto u kuci imamo dva mala klinca uspanicili smo se po principu sta ako ovo ili ono... Posle dosta guglanja dodjemo do koliko toliko zadovoljavajuceg objasnjenja u pitanju je Gordijev crv. Nije opasan po sisare ni po ribe nastanjuje se u tvrdokrilim bubama i kad preraste domacina utice na nervni sistem bube da skoci u vodu. (Znam da ovo zvuci kao neki SF i ja sam to pomislio) Potom ako bubu pojede riba on izlazi kroz skrge ribe i nastavlja zivot u vodi gde se razmnozava!

Posto je sve ovo zvucalo dosta neverovatno pozvali smo i zavod za zastitu zdravlja i dobili potvrdu price! Smile
Bio sam zabrinut i za kerusu u dvoristu, sta ce se desiti ako ga proguta itd... Rekao mi je taj doca iz zavoda da i ja mogu slobodno da ga progutam i da cu ga svariti bez problema!!! Tako da je zakljucak da je samo gadan!!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*Baia pregledao sam nocas sve sto sam uspeo naci u vezi tog crva u ribama sto je pronadjen,i kaze da ne moze da opstane u akvarijumskim uslovima.

*Stanko79 hvala na odgovoru sad mi je ostalo samo da se nadam da je rec o tom crvu Smile
Iskreno isprepadao sam se samo tako,posto uvek pregledam dobro,dezinfikujem i isperem sve sta ubacujem u akvarijum ali ovo sam uocio tek dan posle ubacivanja biljaka u akvarijum...prvo sam pomislio da je rec o debelom najlonu za pecanje kojim je bila vezana mahovima,ali kada se to pocelo mrdati odskocio sam od zemlje ko oparen Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stanko79 ::
Ovo na slikama izgleda identicno kao parazit koji naseljava tvrdokrile bube skakavce i ko zna sta jos. Naime pre jedno godinu dana su poceli da nam u kucu ulecu skakavci kao blesavi i kad udaris skakavca iz njega izadju dva crva ili jedan kako kad od deset do petnaest cm duzine. Posto u kuci imamo dva mala klinca uspanicili smo se po principu sta ako ovo ili ono... Posle dosta guglanja dodjemo do koliko toliko zadovoljavajuceg objasnjenja u pitanju je Gordijev crv. Nije opasan po sisare ni po ribe nastanjuje se u tvrdokrilim bubama i kad preraste domacina utice na nervni sistem bube da skoci u vodu. (Znam da ovo zvuci kao neki SF i ja sam to pomislio) Potom ako bubu pojede riba on izlazi kroz skrge ribe i nastavlja zivot u vodi gde se razmnozava!

Posto je sve ovo zvucalo dosta neverovatno pozvali smo i zavod za zastitu zdravlja i dobili potvrdu price! Smile
Bio sam zabrinut i za kerusu u dvoristu, sta ce se desiti ako ga proguta itd... Rekao mi je taj doca iz zavoda da i ja mogu slobodno da ga progutam i da cu ga svariti bez problema!!! Tako da je zakljucak da je samo gadan!!! Smile

Upravo tako. Japanci ili ko vec su snimili film na tu temu, kada je gomila ljudi krenula da se davi u vodi. SF da ti crvi mogu da parazitiraju u sisarima! Smile Tako da bi tvoja idej bila cist plagijat na tu temu, jer je film vec snimljen! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala je gadan, fuj !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stanko79
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2012
Poruke: 92
Lokacija: Beograd, Resnik

PorukaPoslao: Sub Avg 10, 2013 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma bre u trenutku nije bilo naivno! Zgebce od godinu dana koje je vecito na podu i njegov stariji bata od 4!!! I naravno zabrinuta gospodja!!! Morao sam da iskopam sta je! Very Happy. Sreca pa nisam morao da vrsim DDD (dezinfekciju dezinsekciju i deratizaciju).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zeldza
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2012
Poruke: 36

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li može mala pomoć kod mene!?
juče sam primetio na spoljašnjem filteru (dve komore) male crne crve(4-5 komada)
i to u ćoškovima filtera u komori gde se nalaze vate za prečišćavanje...
odmah sam to promenuo , kao i vodu u akvarijumu 1/3 !
menjajući vodu pronašao sam dva crva sitna i u uglovima samog akvarijama pri vrhu!
Akvarijum je 90l i ovo sam prvi put zapazio pa me zanima šta je u pitanju!
Ako neko može pomoći bio bih mu veoma zahvalan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike bi pomogle pri identifikaciji kako bi se utvrdilo da li su i koliko opasni po akvarijum kao i nacin za lakse uklanjanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zeldza
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2012
Poruke: 36

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sam ih pobio čim sam ih video!
Sl put ako se pojave probaću da uslikam!
Crvići su crne boje,ok 1 cm dužine i širine nzm dal ima milimetar-dva! nešto nalik ovome(sliku sam pronašao na internetu)!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze nisam se susretao sa crvima kao sto su tvoji,mogu samo da potvrdim ono sto mi je napisao clan *Stanko79,par dana posle pisanja teme i opste uzbune nasao sam ogromnog mrtvog skakavca u stanu,skakavac velicine 8-9cm sto potvrdjuje odkud ta crvuljaga u mom stanu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License