Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko identifikacija biljki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako mi mozete reci imena ove 3 biljke i kakva treba podloga za njih posto tek treba da osposobim akvarijum i dal mogu zebrice uz ove biljke imam oko 80 zebrica sada u drugom malom akvarijumu dok ovaj ne iz cikliram, inace o ovim biljkama je rec?

http://www.akvarijum.org/forum.....3/psbg.jpg

o toj travi iza sto raste do vrha aq. i o ovim okruglim zbunicima napred?

http://www.akvarijum.org/forum.....opy%29.jpg

i o ovim travama sto su napred, ovde ih ima mnogo ali bih ja manje ubacio. mozda 3 ili 4 ..

dakle jel treba neka posebna podloga, zemlja ili slicno,
i jos jedno pitanje sad sam se setio, dal moze da se stavi preko te podloge, beli kamencici sto ima kod kamenorezca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 7:55 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta pozadi visoka sa uskim listovima je valisnerija
http://www.akvarijum.org/forum.....s-t67.html
biljke sa sirim listovima ispred valisnerije je sirokolisni limun
http://www.akvarijum.org/forum.....-t155.html
a biljka sa druge slike je sagitaria
http://www.akvarijum.org/forum.....a-t64.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih za zbunice, to je neka mahovina, rekao bih da je javanska mahovina. mozes je vezivati za sta god hoces, kamen, panj, granu, za dekoraciju, prelepo izgleda. A moze i da pluta, samo moze da ako pluta zacepi prelivne cevi pa da bude belaja. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na brzom odgovoru, a da i mi mozete reci za podlogu kakva ide, posto sam planirao danas da ga spremimza cikliranje? jel treba da kupujem neku zemlju posebnu ili samo kamencice ove sitnije granukacije? i koje jacine osvetlenje da stavim, aq je dimenzija 70x 40x 50cm..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i bez hranljive podloge, ali si ogranicen zato na manje zahtevne biljke, samo kvcarcni pesak granulacije 2-4mm, ako se i odlucis da stavis nesto od hranljive podloge, neces pogresiti, mada mozes kasnije ako bude trebalo ubacivati sledjeni osmokot oko korenja biljaka ali otom-potom. I ovako sa biljkama koje planiras ce biti ok. Nisu zahtevne po pitanju hranljive podloge. Za pocetak osvetljenje ti ide nekih 0,5-1w/l neonskog svetla tj neonke moraju biti daylight, min 6400k da bi imale znacaja za rast biljaka. Mislim da bi tebi bilo dovoljno oko 0,8w/l za pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni te biljke uspevaju i bez hranljive podloge, ali je svakako bolje staviti je ako hoces lepe i zdrave biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel da odem u prodavnicu i da trazim hranljivu podlogu, nisam nikad kupovao, i kakav je to kvarcni pesak? i jel mora samo da se nabavlja u prodavnicama? ja se izvinjavam na verovatno glupim pitanjima ali ocu da imam lep akvarijum i zdrav, a kada radim sve od nule da bude sve super pripremljeno..

i niko da mi odg na pitanje, ovi kamencici od kamenorezca su granulacije oko 1-2 cm? jel moze on ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O svemu tome je vec vise puta pisano na forumu. Pogledaj malo, pretrazi i naci ces sve sto te interesuje. Ako slucajno nesto ipak ne nadjes, onda pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na primer: http://www.akvarijum.org/forum.....-t113.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, procitao sam dosta toga za ova dva dana, ali mi je ova tema promakla.. bio sam kod kamenoresca i nabavio sam sitni sljunak Smile e sada ako ima neko iz ns ko mi moze reci gde bih mogao da nadjem ove 3 biljke u ns da ne lutam i otprilike koja je cena ? i da sutra sadim biljke i da krece cikliranje.. Very Happy hvala svima i kada ga postavim slikacu ga i predstaviti se, sada mi stoji u malom akvarijumu samo sa kiseonikom vec 4 dan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Zaboravih za zbunice, to je neka mahovina, rekao bih da je javanska mahovina. mozes je vezivati za sta god hoces, kamen, panj, granu, za dekoraciju, prelepo izgleda. A moze i da pluta, samo moze da ako pluta zacepi prelivne cevi pa da bude belaja. Pozdrav!


Samo mala ispravka. Pošto je korišćena slika mog akvarijuma, te loptice su ustvari Monoselenium-tenerum, postavljen preko kokosovog oraha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel mi9 moze neko pomoci i reci gde da nadjem ovo biljke u ns, a ako nema nigde u ns moze i bg? sada mi je vec hitno.. bio sam u par radnja i nigde nema..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i na kraju krajeva uzeti kod Rainforest imas ih sigurno, a covek ti salje na kucnu adresu Smile

-Nije reklama samo pomazem-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Be*OriGiNaL#
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2013
Poruke: 10
Lokacija: Beska (Indjija)

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam znao da moze da posalje na kucnu adresu a gledo sam na sajtu.. e sada pitanje, jel ja njih samo smestim u kamencice sto imam na dnu akvrijuma ? i treba li jos nesto da narcim od njih, neku priranu ili tako nesto ? posto mi je prvi akvarijum i ne razumem se mnogo..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 3:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, salje na kucnu adresu kada pustas porudzbinu pitate da li hoces da preuzmes biljke u rasadniku ili da ti posalje na kucnu adresu Smile. Mozes ih odma staviti u podlogu ali im skrati korenje na odgovarajucu duzinu potrazi na forumu kako i sta.
a za prihranu imas da kupis i osmokot i mikro i makro lemente, itd.ali mislim da za te 3 biljke to nije mnogo neophodno, al kako hoces.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License