Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum, Juwel 70L ili Eiheim 96L? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlad ::
nesa69 ::
Imaš za oko 200 ili 300 dinara da kupiš, valjda Resun, crevo sa za ručnom pumpom da povuče vodu, plus ima i nastavak da malo usisaš dno.


U to je super a nije ni skupo.

Hvala obojici na odgovorima.


Ja sam kupio sifon sličan resunovom, ali uopšte nisam zadovljan. Stalno mora da se stiska ona pumpica, crevo se pomera i bezveze. Vodu menjam, sa običnim vagres crevom, povučem cug i to je to. Sve ostalo je stvar fizike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

još da dodam, ovaj sifon koji ja imam je od neke meke plastike, začas se iskrivi i prekine se protok vode. Ispred pumpice postoji jedan da kažem zalizak, koji dozvoljava da voda ide samo u jednom smeru. Planiram da ga isčem pa da vidim kako će ići. Verujem da je Serin sifon daleko kvalitetniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem ništa oko tog pomeranja, stisneš par puta i ostalo je stvar fizike kao i što si sam rekao. Ja izbegavam cugove ako mogu a metar nekog creva malo normalnijeg prečnika je oko 100 dinara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj brate Smile Ne seci taj zalizak ima ulogu nepovratnog ventila, on treba da je iza pumpice, kad pritisneš da se okrene prema dole (tj. kofi). Kod tebe je nešto naopako sklepano Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Joj brate Smile Ne seci taj zalizak ima ulogu nepovratnog ventila, on treba da je iza pumpice, kad pritisneš da se okrene prema dole (tj. kofi). Kod tebe je nešto naopako sklepano Smile


Ček malo. Ovako, stisnem par puta pumpicu i voda bi trabala sama da teče? Kod mene nije tako. Stalno treba da stiskam tu pumpicu, da bi voda išla. Ako stisnem i zadržim u tom položaju opet ništa.
Zato što mi se ova baš i ne dopada, kupio sam crevo. Cena smešna 60 dinara metar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebi je taj usisivač pokvaren.Imam taj usisivač pomenuti,oceniću ga od 1-5...Jedinica!Ako hoćeš da usisivaš dno lepo iseci flašu od 0,5l,probuši rupu na poklopcu,gurni crevo tu i videćeš šta se zove usisavanje.Inače Serin usisivač je mnogo skup-oko 700-800din za parče plastične cevi i 1,5m creva Surprised Eto i da vidiš kako funkcioniše...
Link

Radi lepo,ali se za manje pare može napraviti usisivač koji funkcioniše jednako dobro.Pa vi odlučite...
Inače,šta mi se stvarno dopada je Serin usisivač trouglastog oblika,koji radi neverovatno dobro!
Link

A od Sere posedujem samo usisivač koji radi na vazduh,i vrlo sam zadovoljna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jaooo,tek sam sad videla šta sam uradila.Sredite ovo molim vas...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mu pokvaren nego mu naopako okrenuto, kad stisneš taj pipak mora da otvori na dole i povuče vodu, pustiš pumpu, pipak se zatvori voda ostaje dokle si povukao, opet ponoviš i posle sve samo ide od sebe Smile
Ja to crevo ocenjujem za datih 250 dinara sa čistom peticom. Ono čista kulturica, nema treniranja pluča Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Nov 03, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja samo napunim tu flašu (zaronim je) onda naglo izvadim,voda krene,i vraćam,kreće sifon odmah.To je to,falš kineska roba.Sa sve onom rešetkom,dobro je za izvlaćenje vode bez sisanja creva.Ali ne i za čišćenje podloge,tu je skoro beskorisno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License