Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kućna radinost - skroman budžet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prošlo je više od mesec dana kako sam kupio akvarijum i nikako nisam imao vremena da sredim sve što mi je potrebno.
Kako sam pre par dana dobio otkaz u firmi (tehnološki višak) našlo se i vremena za sređivanje svih sitnica od postolja pa nadalje.
Gledao sam da prođem što jeftinije zbog nedostatka para.

Postolje pravljeno od čeličnih cevi 20x20mm, ofarbano akrilnim lakom crne (mat) boje kao i hauba

Image

Postolje na svom budućem mestu

Image

Koristaio sam običnu ivericu 20mm

Image

Najpipljivije za pravljenje mi je bila hauba (viseća) , naravno da sam ideju za ovu DIY varijantu pokupio ovde na forumu

Image

Koristio sam cev fi 160mm sa poklopcima za istu.

Image

Bio sam u dilemi kako postaviti sijalice prva varijanta na slici gore ili ova druga
Na kraju sam se odlučio za drugu varijantu iz razloga lakšeg povezivanja i manjeg razvlačenja žica

Image

Kačenje haube sam rešio da bude pomoću lanca i luster kuka, jer mi je to delovalo najpraktičnije

Image

Lepljenje alu folije

Image

Konačan izgled ofarbane haube, koristio sam istu farbu kao i za postolje

Image

Ovako je akvarijum lego na postolje, dimenzije akvarijuma su 68x40x35 (dxšxv) unutrašnji trokomorni filter.

Image

Ovako sam rešio kačenje za viseću haubu, navojne šipke

Image

Ovo je neki završni izgled

Image

U kompletu sa vešanjem haube
Sijalice sam koristio 2x 23w 6500k

Image

Image

Da pojasnim zašto sam išao na ovakvo vešanje haube, delovalo mi je najpraktičnije jer mogu da podešavam visinu haube, kada se nešto radi može se lako podići hauba a da idalje svetlo bude u funkciji a mesta na pretek.

Image

Kao što se vidi na zadnjoj slici stiglo je i drvce i rečni šljunak.
Planirao sam da stavim zemlju kao hranljivu podlogu preko mrežicu za komarce pa rečni šljunak.
kako sam početnik u ovom hobiju za početak ću krenuti sa 5-6 manje zahtevnih biljaka.

Svaki savet i sugestija su dobrodošli i poželjni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 12:13 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Spaske ! Idemo dalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala.
Da, ovo su bile tehničke stvari sad sledi ono zbog čega je sve i rađeno, uređenje samog akvarijuma.
Definitivno sam rešio da idem na tanak sloj (čarobne) zemlje i preko toga rečni šljunak koji je stigao večeras i tenutno ga ispiram, još mi hvali neki lep kamen ostalo je sve tu, i naravno na kraju biljke za koje se odlučim.
Postavljaću i nadalje kako napreduju stvari pre svega zbog uvek dobrih saveta iskusnijih članova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 2:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno....veoma pedantno uradjeno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 7:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jednu dilemu, pošto planiram da stavim zemlju i mrežicu razmišljam dali ima potrebe da prvo stavim preko zemlje tanji sloj kvarcnog peska pa preko rečni šljunak ili odmah rečni šljunak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bio u toku, ti vec imas recni pesak. Nema potrebe da stavljas kvarcni pesak ako si se vec odlucio za recni pesak. Postavi zemlju za cvece, mrezicu pa preko toga recni sljunak (nadam se da to nisu neke kamencine Smile ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitaj šta ide u filter, ovaj tvoj nije napunjen kako treba. Odličan početak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šlunak sam kupio granulacije 3-4mm ispiram ga ceo dan.
Filter nije još popunjen to sam samo merio i kratio sundjer na meru i osta je tu.
Za filter imam sunđer crni, perlon vatu, keramičke kugle i malo gušći zeleni sunđer, a imam i aktivan ugalj ali čitajući ovde po forumu mislim da ću odustati od njega.
Nadam se da ću za vikend da postavim podlogu i filter masu kad sve dobro operem vrelom vodom mnogo puta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba ti aktivni ugalj sada uopste, a ne zelim ti ni da treba u buducnosti! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zato ću i odustati od njegovog ubacivanja u filter.
Najviše mi nedostaje neki lep kamen ali videću za vikend da nađem nešto.
A zatim sledeće nedelje da kupim i neku biljku ako ne nađem od nekoga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brate Spaske, rasturio si!! Very Happy
Pedatno i precizno, nemam reci. Samo kad pogledam one fotke iz Maja ove godine.... Pa ova tema sada - ma nebo i zemlja. Bice ovo jedna odlicna prica i jedan prelep akvarijum! Svaka cast!!!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žao mi je što si privremeno ostao bez posla, ali sad imaš više vremena da sve lepo skockaš. Dobro ti ovo sve ide. Jedan savet, stavi stopice ispod postolja, da se parket ne bi oštetio. Voda + šljunak + postolje, dobra je to težina. Samo napred. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pohvalama, samo još malo moram da budem strpljiv i ako bi sad što pre sve odjednom.
Stavljeni su plastični čepovi u cevi (20x20), računam da kad se oslanja u četiri tačke neće preko plastike biti oštećenja.
Danas sam malo lepio foliju po akvarijumu pa ću kasnije postaviti slike, jedino nisam zadovoljan baš kako sam zalepio zadnju stranu ostalo mi je dosta mehurića, nadam se da će biti bolje sledeći put, do sad nisam lepio folije ači polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sta podrazumevas pod crni sundjer i pod zeleni sundjer, ali sve nesto mislim da je upravo taj zeleni sundjer visak. Ako je crni sundjer bio sundjer, ostavi ga. Umesto zelenog stavi jos perlon vate. Definitivno! Nisam siguran kakvo ce ti ovo svetlo biti ali hajde da sacekamo razvoj situacije. Inace ovo je super.


Poslednji put izmenio sale75bgd dana Pet Nov 08, 2013 5:52 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crni akvaristički malo ređi a ovaj zeleni je isto za akvaristiku ali je gušći pa ne znam dali da ga stavim kao prvi sloj gledano odozdo na gore?
Ovako sam mislio da stavim redom odozgo na dole
Crni (bio) sunđer
perlon vatu
keramičko prstenje
i na kraju ovaj gušći sunđer ili opet vatu

Dali je ovakav redosled ok ili treba još nešto dodati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skroman početak 27l Ariel Početak u akvaristici 3 Sre Maj 06, 2015 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi - skroman početak spaske1 Afrički ciklidi 19 Čet Sep 11, 2014 11:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja prva pozadina - rucna radinost No 1 Uradi Sam (DIY) 31 Uto Apr 20, 2010 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License