Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kućna radinost - skroman budžet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo dodaj vate. Ajd uslikaj ako ti nije tesko i jedan i drugi sundjer. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale evo slike sunđera

Image

ili izbliza

Image

Image

Evo mali update danas zalepljena folija na zadnjoj strani sa prednje strane na filter i "traka" pri vrhu.
Nisam baš najzadovoljniji kako je ispala zadnja strana jer mi je ostalo dosta mehurić sa vazduhom, ali prvi put sam lepio pa će valjda biti bolje sledeći put.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam u prethodnom da ubacim slike akvarijuma a pošto nema edit evo i slika za koje sam već napisao tekst u prethodnom postu,

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba ti zeleni, stavi samo crni. Umesto zelenog dodaj jos vate. Uzmi bio ball kugle ako imas mogucnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam gde ovde to da kupim samo ovo keramičko prstenje i to sam već kupio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, dovoljno je i to. Kazem ti, ja ne bih stavljao taj zeleni sundjer, bespotreban je apsolutno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, hvala na savetu, mislio sam da on pošto je gušći zadržava finiju nečistoću ali ako je vata bolja staviću nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gusci i zapusi i onda nastaje haos. Stavi prvo bio sundjer, pa vatu pa keramiku i uzivaj.


Poslednji izmenio sale75bgd dana Pet Nov 08, 2013 11:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sekiraj se mnogo za mehuriće na foliji. Neće se to videti. Ako te baš živcira onda možeš iglom ili skalpelom da bocneš foliju, negde na sredini mehura, pa prstima lagano da isteruješ vazduh. Od krajeva ka sredini. Za veći mehur će možda trebati 2-3 rupice.
Ovako izgleda sasvim dobro, još kad ispod uglaviš 2 manja akvarijuma ima da bude pun ful. Ma idi-begaj prijatelju !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio sam ovaj crni sundjer i nije dobar,kruni se.Sada se sunjer sa tom gustinom,granulacijom proizvodi u zelenoj boji i dobar je.
mislim na domaceg proizvodjaca


Poslednji izmenio sale75bgd dana Pet Nov 08, 2013 11:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I primetih još nešto. Staklo između akvarijuma i filtera možeš da premažeš tankim slojem crnog silikona. U suprotnom, gledajući akvarijum, videće se celokupna unutrašnjost filtera a to će da kvari sliku. Čini mi se da ima još neko rešenje za to. Nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Nov 08, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispod će kasnije doći ovaj manji akvarijum koji imam od 20-ak litara.
Pa ja sam planirao da stavim ovaj plavi sunđer ali je problem kod mene u Boru što postoje dve radnje koje prodaju akvarističku opremu ali je sve to vrlo jadno i slabo snabdeveno a da naručujem svaku sitnicu preko nea onda me više izađe poštarina nego vrednost porudžbine.
Viđao sam ovde po forumu da su neki umesto bio kugli u filteru koristili parčiće rebrastog plastičnog creva, pa me zanima dali to ima neku svrhu ili je dobro samo da se osvoji zadnji sloj od dna filtera?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Nov 09, 2013 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
I primetih još nešto. Staklo između akvarijuma i filtera možeš da premažeš tankim slojem crnog silikona. U suprotnom, gledajući akvarijum, videće se celokupna unutrašnjost filtera a to će da kvari sliku. Čini mi se da ima još neko rešenje za to. Nisam siguran.


ne znam kako se svjetlost prelama kada je filter iza stakla, ali kod akvarijuma se obicno ne vidi kroz bocna stakla gledajuci frontalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skroman početak 27l Ariel Početak u akvaristici 3 Sre Maj 06, 2015 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi - skroman početak spaske1 Afrički ciklidi 19 Čet Sep 11, 2014 11:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moja prva pozadina - rucna radinost No 1 Uradi Sam (DIY) 31 Uto Apr 20, 2010 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License