Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 wi-fi sa kablovskog preko ap Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd ovako. Net kaze jedno, neki primeri drugo a ja bih da saznam gde gresim.
Sobzirom da imamo na forumu clanove koji se razumeju u hardversko-softverske probleme, postavicu ovde trenutni problem.
Hteo bih da sa kablovskog medema preko wireles lan aces pointa rasirim mrezu po kuci ( jednom je to prijatelju uspelo al je problem sto je on otisao za Rusiju Sad ). Znam da Ima 4-portnih modema koji su namenjeni za ovo ali je meni vise dosadilo da kupujem razne djidja-bidje i talozim u podrumu. Drugi deo je i pitanje novca Laughing . Ono sto sam nasao na netu o Canyon Wireless lan A.P. jeste da moze da posluzi za sirenje wirelessa.

Ovako. Kablovski koaksijalni kabal je prikljucen na modem ( scientific modem 2100 ). Iz modema usb kabal ide u komp ( local area connection 2 ). TCP/IPv4 podesen je na automatsko.
Canyon Wireless lan A.P. je pomocu utp kabla povezan za komp ( local area connection ) i podesen :

Image

I modem, i A.P. su aktivni u mrezi:

Image

Evo jos par slika kako je podesen sam A.P. :

Image

Image

Image

Takodje i sam AP vidi mobilni koji je prekljucen na wi-fi :

Image

A u wi-fi telefona stoji :

Status - Povezano
Bezbednost - Otvorena
Jacina signala - Dobro
Brzina prenosa - 54 Mbps
Ip adresa - 192.168.2.100

Medjutim, kada pokusam da se konektujem na net preko fona ... tajac. Nema neta !
Da li je konflikt ip adresa, uredjaja, kablova ... ili sta vec. Neko ce mozda uociti gde sam napravio gresku ( sem ako izuzmemo da je ovo AP a ne ruter Smile ). Predlog, resenje ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 8:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi ti sve to radi savršeno potrebni su ti parametri za DNS oba servera i Default Gateway, to će ti dati internet provajder koji ti obezbedjuje kablovsku i net. E sad zovneš njih, oni ti lepo kažu, ukucaš i to je to.

Gde nastaje problem, ukoliko ti je SBB provajder onda oni neće da ti daju ukoliko nisi kod njih doplatio AP, smesno i zalosno, onda moraš da se ciganišeš i na kraju dobiješ.

Takodje postoji opcija da sam saznas Default Gateway, ukucaš i probaš da neće samo s tim podešavanjem, bez zadatih DNS vrednosti.

Inače, Default Gateway je zapravo andresa, tj putanja portova koja zadaje i omogućava izlazak na internet, kod ADSL modema njeni parametri su u većini slučajeva 192.168.1.1

To se ukucava u podešavanjima uredjaja koji si povezao preko UTP kabla, gde si inače ukucao i ono 192.168.2.2

Da li si probao sa automatskim podešavanjima slučajno?

Problem sa tim kablovskim modemima je u tome što su svi na USB i nemaju klasičan lan priključak pa onda to mora tako i nekada neće manuelno a nekada automatsko podešavanje.


Poslednji put izmenio Mello dana Sre Nov 13, 2013 9:23 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam te dobro razumeo tvoj kablovski modem nema nijedan ethernet prikljucak vec samo USB?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smeh , ja sam toliko toga danas procitao na netu o povezivanju da mi je u glavi pravi bum svakojakih bezpotrebnih informacija Sad .
Ovako : @Mello , Default G. sam saznao preko cmd=>ipconfig. Da li tu adresu, koja je provajderova, kucam u polju ispod Subnet mask 255.255.255.0 sa prve slike ?
DNS podesavanja su obicno ip adrese sa razlikom u zadnjem polju ( 192.168.2.xxx ), ili u ovom slucaju ip provajdera ???
Nije SBB u pitanju. Lokalna kablovska je u pitanju.

@pakonja, da. Modem je povezan usb kablom, a AP preko UTP-a .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, a kako se konektujes na net preko USB-a? Tj. da li imas PPPoE konekciju pa ides dvoklik i tako se konektujes na net ili na neki drugi nacin?

Korisno bi bilo da na drugoj slici kliknes na "change adapter settings" i onda da okacis sliku koja ti se pojavi kako bi videli koje interfejse imas podignute.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, Default Gateway ukucaš ispod Subnet Mask i onda potvrdi sve i probaj. Ako neće potrebno je i DNS servere da ukucaš. DNS nije ni nalik IP adresi, jedinsveni su, evo primer za Telekom ADSL je 212.200.190.166, čisto da vidiš razliku.

95% kablovskih modema kod nas su bez PPPoE, ima izuzetaka, već je računar povezan na net odmah nakon uključivanja, ali opet ima i kablovskih koji zahtevaju pokretanje posebnog programa, tj resursa.


Poslednji izmenio Mello dana Sre Nov 13, 2013 9:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sam AP ne vidi ni jednu mrezu pa je konekcija preko kablovskog modema. Podesavanja Local A. C. je po defaultu.
Evo i slike :

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, sad je mnogo jasnija situacija, ono sto trebas da uradis je ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=0K-DrCIXHwA

ili ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=ifDyMaWC0Mk

U principu obe su iste stvari samo jedno za xp drugo za sedmicu ali princip je isti. Da li si mozda ovo radio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto tebi treba je ruter.
U tvom slucaju mozes podesiti PC u koji je ukljucen USB modem da vrsi funkciju rutera, zapravo ces serovati tu konekciju, a AP ce ti biti samo spoj sa wireless mrezom. Da bi uredjaji (npr telefon) dobijali automatski adrese, potrebno je i da taj PC vrsi funkciju DHCP servera.
Iako na prvi pogled deluje da ti treba jos stosta, zapravo taj tvoj Windows moze da vrsi sve potrebne funkcije, mada mozes i da nadjes neke namenske aplikacije, trebalo bi da ide lakse.

Svakako ti preporucujem da trazis od provajdera modem koji ima mrezni port, i nabavis jeftini wireless router. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mello ::
Da, Default Gateway ukucaš ispod Subnet Mask i onda potvrdi sve i probaj. Ako neće potrebno je i DNS servere da ukucaš. DNS nije ni nalik IP adresi, jedinsveni su, evo primer za Telekom ADSL je 212.200.190.166, čisto da vidiš razliku.

95% kablovskih modema kod nas su bez PPPoE, ima izuzetaka, već je računar povezan na net odmah nakon uključivanja, ali opet ima i kablovskih koji zahtevaju pokretanje posebnog programa, tj resursa.


U ovom slicaju, kablovski operater je preko Local a.c. podesen na automatsko ocitavanje tj podesavanje. Ip adresa, default g. dhcp i svi detalji mi nisu dostupni jer je modem zakljucan od strane operatera. U principu to mi i ne treba ( barem mislim ). Vidim koju ip adresu mi je dodelio , kao i jos neke detalje.


Image

Image

Probao sam da u trece polje ubacim ip adresu provajdera .. nece.

@pakaonja, gledam Smile ... uno momento perfavore
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Ono sto tebi treba je ruter.
U tvom slucaju mozes podesiti PC u koji je ukljucen USB modem da vrsi funkciju rutera, zapravo ces serovati tu konekciju, a AP ce ti biti samo spoj sa wireless mrezom. Da bi uredjaji (npr telefon) dobijali automatski adrese, potrebno je i da taj PC vrsi funkciju DHCP servera.
Iako na prvi pogled deluje da ti treba jos stosta, zapravo taj tvoj Windows moze da vrsi sve potrebne funkcije, mada mozes i da nadjes neke namenske aplikacije, trebalo bi da ide lakse.

Svakako ti preporucujem da trazis od provajdera modem koji ima mrezni port, i nabavis jeftini wireless router. Smile


Kolega, nemoj da se svadjas samnom smeh . Znam za ruter i koliko bi jednostavnije bilo, ali ... ajd da pokusamo, pa ko zna za par dana mozda i ruter padne sa limunda Sad ( a sta cu sa silnim antenama, tp-linkovima, modemima ... ) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duk




Registrovan: 30 Okt 2013
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tebi u stvari treba da share-ujes internet konekciju sa ostalim uredjajima koji su povezani na kompjuter.
Ovde ces videti kako se share-uje konekcija: http://windows.microsoft.com/i.....on-sharing

Lokalna mreza izmedju kompjutera i AP treba da ima sledece parametre:
IP kompjutera: 192.168.2.2 - vec si podesio
IP AP: 192.168.2.10 - vec si podesio
Default Gateway AP: 192.168.2.2

Na kompjuteru nije potrebno da podesavas DHCP, jer imas samo jednu podmrezu: Komp-AP.
AP vec ima ulogu DHCP kada ostvaruje konekcije sa Wifi uredjajima - problem moze da bude samo oko opsega za dodelu.

Kada podesis parametre i share-ujes konekciju, trebalo bi sve da radi, nadam se da hoce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavrseno i odradjeno.
Zahvaljujem se svima sto ste pritekli u pomoc da resim ovaj problem. Posebna zahvalnost clanu pakonji Smile.
Postavicu i par slika sa trenutnim resenjima, da bi mozda jos nekom ovo resenje pomoglo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Nov 13, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozete uporediti gornje slike sa donjim.


Image

Image

Image

Image

Image

Sad jos da resim i sigurnost, sto i nije neki problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Nov 14, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto nikouro voli sve lepo da dokumentuje dodacu jednu malu napomenu Smile Prva slika je podesavanje mrezne kartice na kojoj je nakacen AP a druga slika na kojoj se vidi serovanje internet konekcije je interfejs sa koga dolazi internet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prenosenje bolesti preko biljaka Zivadin Bolest 2 Ned Maj 24, 2020 6:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta je pojelo biljku preko noci? Cokilio Biljke 9 Pet Jun 26, 2015 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka da li kupiti ribice preko interneta? pericbiba Ribe 9 Ned Nov 23, 2014 10:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Obaveštenje: Prenošenje živih organizama preko gra... nemanjask Obaveštenja 0 Sub Avg 02, 2014 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka da li da stavljam mrezicu preko podloge milan85bgd Početak u akvaristici 14 Čet Nov 07, 2013 3:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License