Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano akvarijum - beli za kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

perverzija! svaka cast za ovo!
mislim da i najzagrizeniji DIYovi skidaju kapu pred ovakvim jednim projektom, jer ovo iako je DIY izlgedao kao da je iz japana došlo i pri tom koštalo 800tinjak eura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joniko
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 16 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eh.. vidi se kabl... od sijalice.. trebalo je to ipak bezicno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 23, 2013 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

joniko ::
eh.. vidi se kabl... od sijalice.. trebalo je to ipak bezicno Wink

U pravu si, nikako da izume bezicne pumpe i lampe. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fenomenalno, Mnogo dobro izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos i ADA podloga... Baticeee... Iako nisam ljubitelj iwagumija, mislim da ce izgledati odlicno. Mislim da bi bio vrhunski potez (samo mislim, odmah da na glasim Very Happy ) kada bi imali 2-3 ista takva akvarijuma jedan pored drugog, ali svaki sa razlicitim postavkama. Tipa, ovaj iwagumi, pored njega sa granama, a pored neki treci. Jeste da su mali, ali uz ovakvu izradu i dizajn mogucnosti kao da deluju beskrajne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice pored jos jedan ali crni Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Sep 26, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Like a boss Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 14, 2013 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konacno da nastavimo sa ovom temom. Razlog cekanja je jer smo morali da zamenimo filter i stavimo drugi sa vecim prorezima, jer ovi gde je laserom napravljena samo linija su bili previse uski i jednostavno protok je bio premali da opskrbi pumpu. Sve ostalo je vraceno kako je bilo.
Akvarijum je ponovo formiran u subotu 09.11.2013
Podloga je Aqua Soil Amazonia
Osvetljenje je Arcadia POD 11w, mada je u planu da se zameni i postavi drugo sa Arcadia compact sijalicom 18 ili 24w
Dodatna prihrana ce biti Tropica Plant growth premium fertiliser
Filtracija je pregradni filter protoka 150l/h, a od filter mase tu su Sera siporax mini, Sera biopur, sundjer i filter vata
CO2 iz boce uz DiCi manometar izlazi brzinom od 1 mehura u 3 sekunde
Od biljaka posadjene su Hemianthus calitrichoides Cuba, Eleocharis parvula mini i Eleocharis acicularis
Trenutno su tu od riba 3 otocinklusa i Mikrorasbora galaxi, a uskoro ce tu zaplivati Red i Black crystal shrimp.

A sada sve to da ispratimo i slikama
Image

Image

Image

Image

Image

Nadamo se da Vam se ovo dopada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
bjelos
Urednik
Urednik



Registrovan: 17 Jan 2011
Poruke: 148
Lokacija: NYC

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 5:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

goranp ::
Ivinjavam se onda za "zaobljene ivice", na slikama izgleda kao da je onak klirit malo "dorađen"

A što se logotipa tiče, verujem da i BMW zna da se ne sviđa svima njihov logo, zato ga i stave malog na haubu a ne preko celih vrata Very Happy

Recimo JUWEL je lepo to rešio, logo im je vidljiv a opet dovoljno diskretan.

Naravno, ovo su sve dobronamerne kritike, najiskrenije ja lično ga ne bih kupio samo zbog ovoliko velikog logotipa koji apsolutno dominira. Ali opet, siguran sam da će se mnogima svideti i ovako.


Podrzavam svaku rec iz ovog posta, da se ne bismo ponavaljali i jos jedna stvar: BMW je BMW.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle cele price oko logotipa i mi smo odlucili da ga umanjimo( posto jeste malo veci i prihvatili smo ideju da treba da bude malo manje upadljiv) tako da ce na sledecem nasem akvarijumu biti manji. Ali kao i sto smo vec rekli ko god zeli takav tip akvarijuma da pravi kod nas, ima opciju i da izabere akvarijum bez logotipa, kao i da filter bude pozadi ili cak sa druge strane.

Akvarijum art
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i novih slika sa vidnim napredkom. Osvetljenje je promenjeno. Skinuta je Arcadia POD, zamenjena je sa komplet remontovanom Sobo rasvetom. Iz Sobo rasvete je povadjeno sve, zadrzana je samo spoljasnjost. Ugradjen je novi nosac za compact sijalice sa 4 pina, prigusnica je izvedena u postolje jer u da je ugradjena u lampu morali bi ici na sijlicu od 18w, a ovako je postavljena Arcadia PlantPRO compact od 24w. Sada je akvarijum mnogo bolje osvetljen, i napredak kod biljaka je odlican. Na zalost iako je ovo kostalo poprilicno, estetski izgled svega ovoga ne moze da isprati znatno lepsi estetski izgled ostatka. Medjutim i ovo je privremeno do sledec uvoza DiCi-ja kada se nadamo da ce stici ozbiljne lampe koje bi trebalo da dizajnom isprate ostaka akvarijuma,a u koje cemo opet stavljati Arcadia PlantPRO compact sijalice od 24w.

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji put izmenio Akvarijumart dana Pet Dec 06, 2013 11:35 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Momci svaka cast, samo napred!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

riba Malo pre vidjen uzivo Bravo winner
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ovaj akvarijum se lepo razrastao, i mislim da je to to. Dalje ne moze. Ostaje da jos neko vreme uzivamo u finalnom izgledu, pa da menjamo postavku Smile
Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License