Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 75-80 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

POydrav. Evo ga naš akvarijum. Litraža oko 75-80 litara, osvetljenje obične neonke 60cm mislim 18w, neka pumpa 140l/h, grejač valjda 100w, spoljni filter koji je iza akvarijuma, sa dve komore, obična podloga (šljunak i kvarcni pesak), ima malo običnog peska, poznatijeg kao perdaš...Neko drvo, kamen siga, i nešto malo biljki...ispod one zelene mrežice postavljena ricia, ako se nešto formira super, ako ne bar smo probali...OD stanovnika ima: 2 muljaša, 1 čistač stakla, nekoliko neonki, par zebrica, crni moli, ksifo, platike, dve bele tetre, i to je to... Valjalo bi da u kritikama budete za početak umereni, nemojte odmah sve najcrnje....Predlozi, kritike više nego dobrodošli...Usput, od skoro se zanimamo sa ovim lepim zanimanjem, tako da smo još uvek veoma veoma veliki početnici, ali sa željom da učimo...Pozz
Image
Image

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al ima mlađarije Smile
Najbolje bi bilo malo više biljaka, valsinerija nazad desno da sakrije grejač, neka širokolisna zadnjeg plana tu gde je prelivna cev.
Riciu treba vezati za kamen, najbolje mreža u kojoj se pakuje kivi, možda grešim ali ona ne sraste za kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siga je krečnjačkog porekla, pa će ti podizati tvrdoću vode. Ako ne gajite afričke ciklide, moj savet vam je da je izvadite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za predloge, i za savete na samom startu. Moram da naglasim da živimo u Užicu, gde izbor biljaka nije baš sjajan, bliži je katastorfalnom...Ni situacija sa ribicama nije baš sjajnija, ali mora das e snalazi...Za sigu nisam znao da diže tvrdoću vode, ali zato meni predivno izgleda. Ako tako kažu iskusniji, mora se razmisliti o uklanjanju. U planu je nabavka nekih biljkica za prednji plan, voleo bih da imamo neki "tepih" u prednjem planu, a onda bi čak i druga postavka mogla da dođe u obzir. Voleo bih da se što više ljudi javi sa svojim "kritikama", a ako neko slučajno odapne neku pohvalu, ne bi bilo loše....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fanky
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2010
Poruke: 116
Lokacija: Beograd - Vinca

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Davno nisam komentarisao ali pratim desavanja tako da moram da prokomentarisem. Ako si pocetnik zanimljiva je zamisao postavke, sto se bilja tice ako ne mozes da nadjes odredjenu biljku guraj jednu,dve ili tri vrste i dobro ubilji aq, mozes na ovim granama da postavis neku mahovinu ili neki microsorum, izbacis ovaj sljunak ostavis kvarc, za sigu mislim da ne treba da se brines jer se kod mene nikada nista posebno nije desilo a bukvalno ceo aq mi je u sigi i sve je uspevalo, ovo sivo kamenje izbacis i od sredine leve i desne strane zasadis npr. Cubu za tepih koji zelis, to zavisi sta mozes da nadjes od biljaka a i moji predlozi, naravno moras da se pozabavis i rasvetom a to ce zavisiti od bilja. Ono sto si preskocio da napises je nesto o filteru, od cega se sastoji, a moja jedina kritika je mislim, neka, valjda, jer ako ti udje pod kozu ova nauka i lepota, svi podaci koje iznosis treba da budu tacni. Zelim ti mnogo uspeha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, ovo je za početak više nego dobro. I ja živim u malom mestu. Zato, živela brza pošta! Smile Možda bi mogao da kotilicu pomeriš malo u stranu. Zauzela ti je centralno mesto u akvarijumu, pa mnogo odvlači pažnju. Nema tu nekih grešaka. Samo čitaj tekstove na forumu. Samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čovek se uči dok je živ, tako bar kažu...Filter, koji nije opisan je u sastavu: prerlon vata na dnu, iznad nje ugalj, koji se treba menjati redovno, iznad toga sundjer i neke "bio" kugle, a to su plastične loptice sa prorezima, koje odlično zadržavaju fizički otpad.Naravno, filter ima dve komore, u drugoj je samo pumpa koja gura čistu vodu. Kotilica stoji u akvarijumu samo u trenutcima kada se pojave male ribice, koliko uspem da ih uhvatim toliko ih ubacim u kotilicu, inače nisam pristalica nasilnih porođaja, jer sam čitao da se ribe time traumiraju...Nekako verujem u prirodu, da će ona sama da reguliše ko ostaje a ko ne. Kada bude više biljaka, biće i više ribica, bar tako razmišljam. Ali, sviđaju mi se i kozice, pa kakvo je mišljenje o njima u ovakvoj populaciji ribica, uz obavezni dodatak gupika...I da ne bude zabune, u postavljanju ovakvog akvarijuma 91% zasluga odlazi članovima ovog foruma, koji sam dosta čitao pre nego što sam ušao u sve ovo...Onih 9% neka bude pripisano umetniku u meni.Samo jošjedna stvar. Čitao sam da bez dodavanja CO2 nema dobro ubiljenog akvarijuma, pogotovu onih malo zahtevnijih vrsta. To nije opcija u mom slučaju, tačnije, ne pada mi na pamet da se i sa tim opteretim. Pitanje je da li ima iole šanse da se bez CO2 dođe do dobro ubiljenog akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da može i bez CO2, samo treba izabrati manje zahtevne biljke, uklopiti osvetljenje i hranjljivu podlogu.
I malo više čekati da sve to poraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde ima solidan izbor biljaka ali ja sam do sada naručivao i tu je sutra-prekosutra, a biljke su ekstra. Druga opcija ti je u delu potražnja da daš oglas pa se obično javi neko, hoće dobri ljudi i da poklone i da pošalju.
Ako se budeš rešio za tepih nemoj ni da pomišljaš na amazonce (puževe), rade ko kosačica za travu kad vide HC cubu Smile


Poslednji izmenio bjelos dana Pon Nov 18, 2013 4:32 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam pročitao za filter, ako sam uopšte dobro pročitao složen je potpuno naopako nego kako treba i najbolje da bude bez uglja.
U opremi imaš još tema sa slikama, jedna npr.
http://www.akvarijum.org/forum.....16312.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio kugle ne služe za skupljanje krupne prljavštine već sa na njima razvijaju korisne bakterije. Zato se i zovu bio kugle. Služe za biološku filtraciju, koja je možda i važnija od mehaničke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License