Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi pocetak by Looniz Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim forumasima Exclamation
Nije me bilo neko vreme, putovanje, mnogo obaveza i mnogo toga jos, ali evo vracam se sa starim akvarijumom - sa novom postavkom. Ako nekoga interesuje, evo starog akvarijuma, koji je nazalost odradio svoje. Osim mene niko nije mogao da odrzava akvarijum onako kako je potrebno, a mene nije bilo skoro 2 meseca. Crying or Very sad Klikni ovde

Akvarijum je stari, 40 lit.
Ono sto je novo:
Spoljasnji stakleni filter, odozdo na gore: lava kamen (tu je da drzi sav ostali filter materijal, a nije ni los za naseljavanje bakterija), tanak sundjer, ker. prstenovi, deblji sloj sundjera, vata, tanji sundjer. Cistu vodu vraca glava od 200 lit./h.;
Pesak sivi sitne granulacije;
Od bilja tu su: Echinodorus quadricostatus, Anubias barteri var nana, Cryptocoryne wendtii, Lilaeopsis mauritiana;
Od zivog sveta tu su: 2 Oto-a, 3 gupy, 3 moly, 8 helena. (sve ribice iz starog akvarijuma);
Rasvetu cine 3 neonke od po 8W, 2 bele i jedna crvena = 24W = ~0,5 W/lt.;
I nesto sasvim novo kod mene je CO2. Sistem secer-kvasac sa DIY difuzorom od seta za infuziju. (u nekoj temi je neko vec prikazao). Trenutno bilje ne zahteva CO2 ali prvenstveno se treniram unapred a i sprecavam stvaranje i sirenje algi.

Nekoliko slika trenutnog stanja (oko 2 nedelje od postavke):

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 5:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao ti nama nazad, ponovo. A baš sam se pitao gde ode čovek i zašto sam mu uopšte pravio filtere !? Prođe dosta od tad Smile

Fin start, kao i prošli put. Možda si mogao neko drugo osvetljenje ali može i sa ovim da raste dosta toga. Sve najbolje sa novom postavkom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam te bas ogovarao ali bukvalno. Dobro dosao, sad jos da napravis onu prasumu iz proslog ak! Smile Sta bese samo, sundjer filter samo a 40l? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari na dobrodoslici! Smile Iskreno, spoljasnji stakleni sam stavio vise zbog estetike, i radi mesta u akvarijumu, inace onaj sundjer filter je obavljao posao. Jovice, neces verovati, za 2 meseca nije crkla nijedna ribica. Samo sto su stajale u mestu od naraslog bilja.. Smile e ono je bila prasuma.. zao mi je sto nisam slikao Smile Inace ovaj spoljasnji stakleni je remek delo Nese Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi i Ja i Aqvarijum.. Aq*At Upoznavanje 0 Sre Jul 07, 2021 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License