Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anti-alergijske mačke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videla sam par tema vezanih za druge kućne ljubimce pa rekoh da pitam.Zna li neko koja vrsta mačke bi bila pogodna za stan,računajući da mi je dete alergično na mačke.Čula sam da ima dosta takozvanih anti alergijskih mačaka,znate li koje su to?I šta bi vi preporučili kao vrstu?Jako mi se sviđaju sijamske mace ali mislim da nisu antialergijske Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih imam 9 kom. Obozavam ih, ali ko je alergican, on je alergican na njih i koliko znam nema takve vrste antialergijskih macaka. Jedino sto mi pada na pamet, jesu one "gole" macke, koje nemaju dlaku ali zaboravih naziv vrste. Samo meni licno je ono odvratno, kao alien izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih Sfinksa prvo zato što je preskupa (900eur!) i pod dva zato što je ružna kao pacov.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toliko? moracu da napravim odgajivacnicu tih macaka, jer mi gajenje macaka ide od ruke samo tako! Very Happy Da se oparim malo! Smile
Neznam sta da ti kazem koja macka ti je dobra zbog malog?! Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chewu
Akvarista



Registrovan: 15 Nov 2011
Poruke: 38
Lokacija: Beograd - Cerak

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da probam da pomognem,posto imam macku i dosta sam citao o tome.
Definitivno Sfinks, nema dlaka, pa je minimalni rizik da se javi alergijska reakcija (kao sto ste rekli, u najvecem broju slucajeva i nema alergije, al da se ogradim za mali, mozda moguci, procenat).
E sad, s obzirom na cenu, nije isplativo kupovati tu rasu, pa da se ispostavi da covek jake reakcije ima...

Ako je blaga alergija, MOZDA (podvlacim MOZDA) bi mogla da prodje Ruska plava macka, ona ima dvostruko krzno, nekako kao plis (google) i vazi za jednu od rasa koje se najmanje linjaju...
Imam Rusku, dok devojka ima Sijamku koja se neuporedivo vise linja, bez obzira sto je takodje kratkodlaka... Ipak, daleko je od toga da se Ruska ne linja uopste kao sto se moze naci na pojedinim forumima. Nije mi nikada dolazio kuci neko ko je alergican na macke pa konkretno za alergiju ne mogu da tvrdim.

Ipak oprez na prvom mestu.

Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 8:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi, ja sam gledala neku emisiju svojevremeno, i pominje se macka "likom" kao sibirska, prelepa je, duge dlake, izuzetno krupna, dobrog ponasanja, ali pretpostavljam da je jos skuplja Sad. Pokusacu da se setim naziva. Navodno nema gen koji luci alergene.
Inace Jovice, pridruzujem se tvojoj ideji o odgajivacnici macaka....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio je članak o genetski odgajenoj mački, naučnici, amerikanci itd... i opovrgnuto je kao izmišljotina od odgajivača mačaka jer je poteklo od od nekog eksecntričnog uzgajivača itd ... Izmešano bar četiri vrste.
Ja iskreno ne znam šta da ti kažem, želje su jedno, mogućnosti drugo. Dete je alergično, sa tim se ne igraju igre, a probe rade u kontrolisanim uslovima.
Razumem te potpuno, ali da prodajem sve te navedene vrste i da mi objasniš o čemu se radi, ja ti lično nikad ne bi prodao mačku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da ću ipak da ostanem na akvaristici Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chewu ::
Ako je blaga alergija, MOZDA (podvlacim MOZDA) bi mogla da prodje Ruska plava macka, ona ima dvostruko krzno, nekako kao plis (google) i vazi za jednu od rasa koje se najmanje linjaju...
Imam Rusku, dok devojka ima Sijamku koja se neuporedivo vise linja, bez obzira sto je takodje kratkodlaka... Ipak, daleko je od toga da se Ruska ne linja uopste kao sto se moze naci na pojedinim forumima. Nije mi nikada dolazio kuci neko ko je alergican na macke pa konkretno za alergiju ne mogu da tvrdim.

Samo da potvrdim da se ruska plava zaista jako malo linja. Posto mi nasu cetkamo svaki drugi-treci dan, maltene ni ne primetimo da bilo gde ostaje dlaka. Ali takodje, nije mi u kucu dolazio niko ko je alergican, pa ne smem nista da tvrdim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi smo imali rusku plavu, i na zalost, izazivala je alergijsku reakciju kod mog kumica koji je bio alergican - macke o kojima sam ja gledala su ragdoll, (setila sam se) ali sam i ja sada pogledala i nasla informaciju da i one izazivaju rekciju, tako, da Nensi, ipak akvaristika, mada je super osecaj kuckati dok ti neka prede u krilu, kao meni sada - da ti pravim zazubice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Mi smo imali rusku plavu, i na zalost, izazivala je alergijsku reakciju kod mog kumica koji je bio alergican - macke o kojima sam ja gledala su ragdoll, (setila sam se) ali sam i ja sada pogledala i nasla informaciju da i one izazivaju rekciju, tako, da Nensi, ipak akvaristika, mada je super osecaj kuckati dok ti neka prede u krilu, kao meni sada - da ti pravim zazubice Smile

Komada 9! Smile)))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka EasyLlife Anti-Spot nesa69 Hemija 5 Sub Dec 27, 2014 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License