Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum by Japi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Pre godinu dana me zarazio virus pod imenom "akvarijum" koji me je odmah terao da kupujem sto vise riba bla bla i naravno odmah sam kupio par ksifoa,moly i mislim da je bio jedan ancistrus. Akvarijum nisam imao,vec ajde u teglu od 5l. Bez grejaca,filtera,doduse pumpicu za vazduh sam odmah taj dan kupio. I tako su zivele nekoliko meseci,menjao sam im vodu,odrzavao kao. Posle je ubacena jedna japanka koja je zivela do skoro i umrla sa jos nekoliko ribica.
E onda sam konacno kupio akvarijum.

- Akvarijum ima oko 250l,dimenzija 120x50x40.
- Osvetljenje je (za sad) jedna neonka od 36w,fotoperiod 10-11h kako kad. Za koji dan jos 1-2 neonke se ubacuju.
- Podloga prvo zemlja za cvece,i preko sitni kamencici.
- Sto se tice biljaka... Posto kod nas u gradu ne postoji prodavnica za kucne ljubimce i najbliza je 35km udaljena a u njoj nema skoro nicega,sto se tice biljaka oskudacija je.
Ono sto sam uspeo da nabavim zahvaljujuci clanu ovog foruma - mejsonu - za sad samo 3-4 pelcera amazonke,1 limun koji je kupljen i jedna trava na povrsini (ne znam joj ime).
- U akvarijumu se trenutno nalaze 2 gupi,1 ksifo koji je bio pilot i preziveo,1 corydoras,2 ancistrusa i 3 Jack Dempsey (Cichlasoma octofasciatum) ciklida. U buducnosti u ovom akvarijumu ce biti samo ciklidi a planiram da napravim jedan manji za ostale vrste.
- Od opreme se koristi grejac Atman 200w,potopna pumpa 1200l/h,pumpa za vazduh neka kineska,termometar.
- Vodu menjam na 7-10 dana po 50-60l,uz obavezno sifoniranje dna. Kod poslednjeg menjanja vode sam oprao i filter jer je ceo crn bio nije se ni videla filter masa.
Filter masa (ulaz vode ka izlazu) : dzakovi za papriku,sundjer onaj plavi,kofil,opet sundjer,kofil,aktivni ugalj i na kraju keramicke perle. Sto se tice duplog sloja sundjera i vate to sam skoro stavio jer mi je nekako zelenkasta voda bila pa sam mislio da ce se dodavanjem jos jednog sloja vate malo izbistriti.
- Hauba je DIY napravljena od laminata i osb ploce.

Evo kako je to pocelo :

Image

Image

Danas ovako izgleda :


Image


Image


Ove 3 amazonke su skroz bile propale jer nisam odmah ubacio svetlo vec ih zasadio i tako su stojale 15-ak dana. Ali na zadnjoj slici se vidi da su krenule i guraju polako. Ovaj limun isto,medjutim i on se oporavio. Nemam kamenje i panjeve ali su u planu da se obavezno ubace cim ih nabavim.

Sto se tice pozadine ovako sarene,tu je bila zalepljena DIY pozadina od stiropora i posle skidanja tako je ostalo. Ja sam pozurio i nisam je sredio pa sad trazim neko resenje i mislim da bih mogao da na staklu od 3mm zalepim foliju recimo crnu i ubacim staklo iznutra ne spolja,jer pozadi ne mogu da dohvatim da skinem ovo a da skroz pomeram akvarijum nema sanse. Sta mislite o tome?


Kritikujte,dajte savete i predloge sve je dobrodoslo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 12:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da je podloga previse tanka. Sto se tice bilje pogledaj kod sponzora na vrhu Wink (moze bilje kuci da ti stigne Wink ).

Da li je to namenska polica za aq ili neki sto ili sta vec???

Haubu si po meni mogao bolje da odradis, bar nekako da se vise uklopi sve to. Ovako polica, traka na aq, prednja i gornja strana haube...mnogo sareno bre brate...

Sto se tice pozadine i ostatka lepka ili cega vec, mogao si da malo prelistas forum, sigurno bi nasao nesto ili da pitas clanove.

Iskreno, meni deluje kao da si zurio da sto pre zavrsis sve to, a ne vidim neki poseban razlog...strpljenje je osnova akvarisitke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se podloge tice,od napred je tanja pa do kraja je deblja nego vec je bila ova ugaona lajsna zalepljena pa se mozda ne vidi do kraja.

Polica nije namenski za akvarijum vec je bio kao radni sto,pa sam zato stavio preko jos jednu ivericu za svaki slucaj a i nisu se uklapale dimenzije. Sirina je bila 46 a akvarijuma 50 pa sam zato morao preko jos jednu dasku.

A sto se tice trake na haubi,bas zbog toga sto je na akv.bila vec zalepljena kad sam ga kupio lepse je izgledalo da zalepim i gore nego samo dole a ne gore i tako.

Ovo sto je sareno to je od spolja jer je ofarbano staklo bilo pa malo skinuta farba i ostalo ovako. Ma to cu resiti kao sto sam zamislio,ili ce biljke da se nabave tipa valisnerija i da pokriju tu pozadinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam koliko je pametno da radni sto drzi toliku tezinu. Jeste da je povrsina aq velika, ali ipak je i tezina velika, a taj sto nije nikako namenjen za te stvari.

Nisi me razumeo. Sto je u 2 boje, haube u 2, ali druge 2 boje. Imas 4 razlicite boje, previse, i plus ta traka (a dobro je sto si je nalepio i na haubu).

Znam da sve moze da se sredi, ako nicim drugim onda biljem, lepo ce to zakloniti, ali mogao si malo lepseda odradis... Cini mi se da si bezveze zurio. Mogao si i da savekas da nabbavis svetlo, jos bilja.

Da sam na tvom mestu jos bih podloge stavio u zadnjem delu ili bih isao od strane ka drugom kraju. Ovako je previse monotono sve...

Kad sve sredisbice to extra aq. Samo si malo pozurio pa ces imati malo vise muke, ali dobro...sve se da srediti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da,tek tu treba da se sredjuje iha ha. Zaboravio sam da napisem gore a ne mogu da editujem da je danas 30 dan kako sam ga postavio. Znaci jos je mlad Very Happy
Samo me zeza sto nemam prodavnicu za biljke blizu jedino da narucujem preko neta inace sredio bi ga full. A i nikako neku vinovu lozu da nadjem da je ubacim i neki kamen da malo zalici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da imaš DIY mini reaktor za CO2. Nema potrebe da ga ubacuješ, jer imaš vrlo malo biljne mase. Što se tiče echinodorusa (amazonke), budi strpljiv. Meni je jedan tavorio više meseci, i kada sam hteo da ga izvadim on buknuo k'o lud. Što se tiče pozadine, nije baš poželjno da nalepljenu foliju ubacuješ u akvarijum. Ona na sebi ima lepak, koji će smetati ribicama. Bolja varijanta ti je sa akrilnom bojom. Što se tiče stola, meni je važnija sigurnost. Ja se više pribojavam da taj sto neće izdržati. Što se tiče šminkeraja, to će se već u hodu rešavati. Inače, ja planiram akvarijum tih dimenzija. Samo strpljivo napred. Tu smo da pomognemo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je bio eksperiment i uspeo je Very Happy A amazonka sto kazes nekako stoji,ne raste vise. Do ove velicine je za nekoliko dana porasla i sad stoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Što se tiče šminkeraja, to će se već u hodu rešavati.


Mozda je to sminkeraj, ali realno, i aq moze da funkcionise isto bez a da ga ne doterujemoonoliko koliko to radimo...ako se vec trudimo da nesto izgleda lepo, uradimo to do kraja. Zato sam rekao da sve deluje nekako otaljano, samo da se sto pre zavrsi. Nisam imao nikakvu losu nameru, samo iznosim neko svoje misljenje.

A sto se tice bilja, naruci preko neta. Lozu imas i ovde u ponudama, mozda ti clan posalje. Ako nista trazi u selo pa trazi Very Happy (kamen takodje)...

Samo polako i bice to extra aq!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla@ Ti si apsolutno u pravu. I on sam će kasnije poželeti da mu akvarijum izgleda bolje. Međutim, u ovom momentu treba rešavati pre svega sigurnost akvarijuma. Ne vidi se baš najbolje, ali ako sto nema neki nosač od metala bojim se da akvarijum nije siguran. Ipak je to 240 litara vode+hard+oprema...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se u potpunosti Horus. Prvo bezbednost, pa onda dalje! Ja moj aq od 33l (DxSxV 60x25x23) planiram da stavim na zid, tj, da polica bude na zidu. Naravno, sve to treba dobro obezbediti tako da sutra ili ovih dana idem da nabavim nosace (3 komada) velike nosivosti. Kad se sve namesti ako polica izdrzi mene, moze da dodje aq na nju... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Japixxl
Akvarista



Registrovan: 27 Sep 2012
Poruke: 36
Lokacija: Kursumlija

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ovaj stocic je jak,iverica neka debela ceo je u ivericu jedino ova rupa za stolicu sto je bila. Plus jos jedna daska nove iverice je preko stavljena. Ja sam se penjao,skako po njemu da ga koliko toliko proverim i nije se mm pocelo da se savija,bas je jako.

A sto se tice izgleda akvarijuma,jbg sta da radim. Ovo je pocetak,moj prvi akvarijum i polako ubacujem stvari unutra. Nemam panjeve,nemam biljke i zato vam izgleda monotono. Polako sve dolazi na svoje mesto,biljke stizu,panjevi stizu pa cemo zajedno da uredjujemo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš tako. E, zaboravih da kažem...taj džek će ti opleviti sve te živorotke. Ili vadi njega, ili vadi njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Marko
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2009
Poruke: 159
Lokacija: Šimanovci

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I spremis e na mutnu vodu jer imas zemlju za cvece ispod podloge i ciklide, sve će da raskopaju kad tad Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravoučenije, vadi džeka. Još nešto...ubaci što pre više biljaka, jer imaš zemlju za cveće ispod peska. Biljke treba da troše prihranu iz zemlje. U protivnom, imaćeš nalet algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Nov 18, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja samo ne razumem zasto da vadi dzeka,tj u prenesenom znacenju da ga se resi (proda,pokloni)?
Ako se ne varam napisao je na pocetku da ovaj akvarijum ide za ciklide...
E sad,da se posvetimo tome.Tu vodu svu povadi u burad,tj sacuvaj sto vise mozes,barem 70%.Povadi hranjivu podlogu,ako mozes promeni granulaciju same podloge,da bi to izgledalo prirodnije,ako zelis da cuvas ciklide,lepo ti je Marko objasnio sta ce se desavati.
Malo iscitaj oko cele te price oko ciklida,posto dzeokovi su centralno-americki ciklidi,i bilo bi lepo da se tog nekog biotopa drzis.
Ubaci od kamenja oblutke i gomilaj granje,moze tu i koja biljka doci,ali nema potrebe za hranjivom nego mozes u vrecicu malu staviti osmocota i podbosti pod biljku...
Na samom si pocetku,jos nije kasno za radikalne promene,citaj dosta,i prelomi na koju stranu ces ici sa svojim akvarijumom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License