Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neolamprologus multifasciatus-jezero Tanganyika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da ubelezimo jedno moje licno iskustvo u ovoj temi u vezi gajenja ovih predivnih skoljkasa...

Posedujem akvarijum od 100.litara u kome zivi kolonija multifasciatusa. U akvarijumu se nalazi kvarc sitnije granulacije, nalazi jos : jedan veliki siga kamen i jos dva manja koji zauzimaju sredisnji deo akvarijuma. Izmedju ova dva manja siga kamena nalazi se mangrov panj. Naravno osvetlenje arcadia ,jedna neonka od 18 W. Vrlo male kolicine algi po staklu koje uspesno cistim sundjerom, zanemarljivo. U akvarijumu se nalazi i bilje koje sam privezao za panj, mahovina, bolbitis (treba sve probati) anubia i criptocorina mislim da je undulata koja je napravila lep zbun u podlozi, u sirinu. Oko sredisnjeg dela gde se nalazi kamenje su svuda skoljke u solidnim kolicinama da prekriju dno akvaarijuma. Skoljke se nalaze na podlozi kvarc. U ovakvom uredjenom akvarijumu Neolamprologus multifasciatus se uspesno odgaja i kolonija se vremenom umnozava, a ja svojom selekcijom odvajanja riba cinim da kolonija bude na zadovoljavajucem brojcanom nivou za reprodukciju. Redovno se vrsi odlivanje i dolivanje vode s cesme, bez ubacivanja bilo kakvih hemikalija, uglavnom jednom nedeljno ,odprilike, odokativno ,bez merenja odlivene kolicine vode. Postavljanjem skoljki po dnu akvarijuma prakticno sam im i odredio mesta na kojima se razmnozavaju. S jedne bocne strane akvarijuma gde su manje kolicine skolki vole vrlo cesto da kopaju pesak i tako podkopavaju skoljke koje se za do 2.cm spuste prakticno na dno ,naprave udubljenje i muzjak i zenka brzljivo odgajaju potomstvo. Na drugoj bocnoj strani akvarijuma gde su skoljke nabijene i ima ih iz vise slojeva odabrali su skoljku u kojoj se mreste ,tu nisu u stanju nista da pomeraju, niti mogu da podkopaju skoljke. Cesto vole da uzimaju pesak u usta i da ga izbacuju i tako prakticno gde postiji mogucnost na jednoj bocnoj strani akvarijuma prakticno prave male tkz.dine. Gde postoji mogucnost u stanju su da iskopaju pesak a pri tome i bilje moze da ispliva na povrsinu. Medjutim tamo gde im ja ne dozvoljavam nisu u mogucnosti da to urade. Sa jedne bocne strane akvarijuama nalazi se deblji sloj peska i skoljki gde je posadjena criptocorina, ona je u startu kad je posadjena bila uz jednu vecu skoljku. Tako da su pokusavali da je odkopaju a ja sam je vremenom stalno zatrpavao i odustali su od toga. Za njihovu ishranu koristim svu hrnu ,usitnjenu ,od tetra pro colora, tetramina, i ostalih hrana. Mali ciklidi koji se izmreste rado uzimaju hranu koja ima pada sa povrsine vode i ne pribegavam odvajaju malih niti pribegavam nikakvoj metodi priblizavanja hrane malima. Sto ima padne sa povrsine vode to im je to ,kao u divljini. Od zivog sveta jos u akvarijumu se nalaze puzici Ramshorn.

moje licno iskustvo

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Mar 14, 2011 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino i lepo objasnjeno sa dosta detalja. Moze li i koja slika ( mislim, ja znam kako izgleda akvarijum ), obraduj ostale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos slika...

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo su lepi,svaka cast Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada71
Akvarista



Registrovan: 03 Jan 2011
Poruke: 363
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Mar 17, 2011 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantna riba.Lepo lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
W.T.F.
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 137
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2012 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li mogu da ih hranim sa SERA VIPAN hranom?


Poslednji izmenio No 1 dana Sre Jun 27, 2012 3:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene No 1: isp.gr.gres.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2012 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes, mozes i tetra diskusom da im izmrvis izmedju prstiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
W.T.F.
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2011
Poruke: 137
Lokacija: Surcin

PorukaPoslao: Sre Jun 27, 2012 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...hvala No 1
No1 da li mezete da uslikate ceo akvarijum da vidim kako to otprilike izgleda?


Poslednji izmenio No 1 dana Čet Jun 28, 2012 12:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Dec 03, 2012 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo malo svezijih slika multija...

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio No 1 dana Pon Dec 03, 2012 5:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se u akvarijum sa ovim ribama mogu ubaciti skoljke vinogradskog puza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može koje pitanje:
Koliko je otprilike brojna ta kolonija u 100 litara, neko prosečno brojno stanje.
Da li se to na listovima nane pojavljuje alga.
I ono što me zanima najviše, postoji li mogućnost ubacivanja nekog puža algara, mislim konkretno na nerite, trebalo bi da su one iz afrike.
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tanganyika prvi put - Neolamprologus ... NEBOJSA4 Afrički ciklidi 0 Pon Mar 19, 2018 12:15 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Tanganyika: brevisi i dickfeldi nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 13, 2018 11:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Beograd/Nish - neko sa multifasciatus... Kiko Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jan 07, 2018 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neko iz Vranje da ima multifasciatus,... Kiko Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 04, 2018 12:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neolamprologus caudopunctatus djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Nov 10, 2017 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License