Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 36 u 43 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo i anbiciozno za pocetnika. Ono sto bode oci nije kamen vec oprema za CO2. Jos si na pocetku da bi bacao pare na takvu vrstu opreme. Ne kazem da nije lepo imati je ali jos je rano. Ako zelis da dodajes CO2 imas u delu uradi sam dobru i poucnu temu pa malo se pozabavi kucnom radinoscu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 2:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 21, 2013 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma kamenje sam ja onako samoinicijativno prao i iskuvao da pobijem ono što se mrda, a krečnjak i bakar... Svakako ću (s'obzirom da sam iz kamenoloma doneo dosta kamičaka - ko na robiji da sam bio) da ga zakiselim pa da vidim šta se dešava. Ovo za bakar mi je interesantno, pa ću probati neke konsultacije sa taštom Sad (ona je fiziko-hamičar) pa ako nešto pametno doznam... javljam!

Svakako hvala svima na vremenu savetima!

nikouro: Ambicije mi ne nedostaje i pokušavam da sve polako stavim na noge (zahvaljujući svima vama)... a ovo za kućnu radinost i co2 sam listao i danas pored kiseljenja kamena hoću da pokušam sa tim. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kišeljenje kamena je prošlo recimo ok. Kamen je pustio po koji balončić, što verovatno znači da ima krečnjaka u sebi... Ko što sam napisao u prvom post-u, kazaće mi se samo. Za sada, koliko vidim u akvarijumu nema nekih reakcija, što ne znači da ih neće biti).

Bakar. Razgovarao sa fiziko-hemičarem i trenutno je u fazi razmišljanja kako to može van laboratorije da se proveri. Čim nešto saznam - javljam.

BTW, svima kojima je Aranđelovdan slava - Srećna slava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo opusteno, Odlican pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
All
Akvarista



Registrovan: 17 Nov 2013
Poruke: 25
Lokacija: EU

PorukaPoslao: Pet Nov 22, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak sasvim solidno.Sviđa mi se. Bravo
Jedino mislim da će doći do postepene erozije osim ako nisi umetao u podlogu komade plastike ,vremenom zbog cirkulacije vode pjesak se izravna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 3:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Progres.

Nakon nekoliko dana početničke agonije, stanje u akvarijumu je... ok.

Agonija: Pazario sam Eleocharis acicularis i još malo mahovine. Sav srećan rešio to da dodam u svoj 36-to litraš. Dok sam sadio Eleocharis, uspeo sam da zakačim granu koja je, uzgred budi rečeno, držala još neku grančicu pod sobom, kamenje... i povukao čitavu ''drvenu'' kompoziciju na površinu. Naravno da je to za sobom povuklo i ''malo'' substrata, peska... U sebi sam pomislio da bi sve to bilo naj pametnije da rasformiram i krenem jovo-nanovo. Međutim, nakon malo nikotina i saveta iskusnih akvarista da je strpljenje u ovom svetu jako bitno, odlučio sam da to sve vratim u približno isto stanje kao i na početku. Bolje sam pričvrsto ''drveće'', dodao još koji kamen, zasadio započeto, privezao mahovinu i molio Boga da se sve nekako vrati u normalu. Mutna voda se razbistrila posle 4-5 dana, a sirotani borac, ancistrus i coridoras su se sudarali u međuvremenu.
S' obzirom da finansije trenutno ne omogućavaju pazar u vidu boce za co2 i manometra, a i nikourov savet je urodio plodom, u kućnoj radinosti sam napravio varijantu kvasac-šećer i difuzor/raspršivač od šprica i tufera. To nekako fercera. Drop checker kaže da je skoro dobra količina co2 u akvarijumu. Nekoliko dana sam pokušavao da sa homemade varijantom ''probijem'' pravi difuzor i buble counter pazaren kje već imam sa kvascem i šećerom... Hahaha! Naravno da nije uspevalo.
Biljke napreduju. Trebalo bi da malo podkratim mahovinu, ali nikako da se odlučim na to. Planiram još koju biljku. Hteo bih da pogustim tepih u prvom planu, da dodam još Eleocharisa u sredini i u zadnjem planu i eventualno neku nanu petite u centru. Na pojedinim delovima (krajevima), mahovina mi je malo požutela (vidi se na sl.10). Možda je to reakcija na onaj haos u kome se našla. Foto period je 8 sati. Co2 radi stalno. Znam da nije potrebno, ali ovu DIY varijantu je teško kontrolisati. Mogu da vadim difuzor svake večeri, ali onda bi svakog jutra trebalo da ga ponovo vraćam na mesto, a taman sam namestio automat za svetlo i rešio muku sa paljenjem i gašenjem ... Kako je zagudilo napolju, zagudilo i u stanu, a naravno i u akvarijumu, pa sam se ''otvorio'' za grejač. Sada je i to ok (osim što voda brže isparava pa ispada da mi ponovo fali onih 2 cm). Kako sam krenuo, biće ovo akvarijum u kome se ''baškari'' oprema Smile
Pozadinu još nisam zalepio (biće crna). Kombinovao sam položaj filtera i svetiljke, ali je svetiljka uvek ''pucala'' u kornu, pa sam je vratio tamo gde je i bila (reventone... probao sam stvarno!).
Trenutno rascrtavam policu na kojoj će se smestiti ovaj akvarijum i onaj ''plastični'' od 50l koji planiram da prepakujem.
Još jednom hvala svima na komentarima i sugestijama. Nadam se da nisam smorio sa ispovedanjem i slikama.
Mali off... TheDoVla nadam se da si video link.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesam, jesam, hvala Smile Uzgred, svaka cast, samo napred. I borac je prelep!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 03, 2013 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepo izgleda. Sve pohvale.

Imam jedan savet:
Pošto imam identični DIY difuzor za CO2, kao i isti tip filtera (hang-on), moj savet bi ti bio da difuzor postaviš tačno na kraj usisne cevi, tako da mehurići budu usisani u filter, gde će uz propeler bolje da se rastvore (bar ja tako mislim). Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 3:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo osvežim novim i starim slikama.

03 mesec _ ''plava faza'' cijanobakterija

Image

Image

Nakon čišćenja

Image

I naravno ko je bio srećan...

Image


04 mesec
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 3:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

04 mesec

Image

Image

i stanovnici

anci

Image

oto(i)

Image

i naravno...

Image

Toliko za sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"I naravno" je fenomenalnan Smile. Hajde priznaj da ima ime Wink
Mahovina ti se lepo rasirila, a dobro ti ide i sa kontrolom algi - mali akvarijumi sa hranjivom su bas nezgodi za to. Lep akvarijum, ja bih samo dodala jos jednu malu nanu na koren "i nista ne diraj" Bravo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pratim temu,odlicno izgleda sve je lepo skockano
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj da svu aparaturu stavis na jednu stranu ili ugao, da ne bude ovako rastrkana na sve strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trava se lepo odrzala, Slazem se sa reventonom, grejac moze pored prelivne cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 06, 2014 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si se izborio sa algom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License