Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izlozba ptica Beograd 2013 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Преносим Вам део изложбе која је била 23 и 24.11.2013 године у Месној заједници , у Општини Нови Београд. Кад кажем део изложбе мислим на део фотографија које сам урадио и желео са Вама да поделим. Била је то изложба птица, папагаја , канаринаца, и егзота. Предиван изложбени простор са мноштвом посетилаца. Изложба је била такмичарског карактера и наш колега аквариста Зоран, који се иначе бави и узгојем канаринаца.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji put izmenio No 1 dana Uto Nov 26, 2013 11:54 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 11:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepe ptice, i jel nas kolega Zoran osvojio neku medalju? Posebno mi se svidja ovaj par pricica, treca slika od nazad, koja je to vrsta? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zaboravih , i to najvaznije, osvojio je trece mesto, bronzana medalja-kanarinac. To na slici su papagaji, zaista prelepo izgledaju, izgleda da su par.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su papagaji Rozele, jako zanimljiva mutacija boje.
Inace, da kazem osnovna boja im je ovakva i takve cete najvise sretati kod nas.

Image

Od ovih egzota sa fotografija, najvise su mi pale za oko dve vrste a to su Guld Amadine i Japanski galebici koje odgajivaci vecinom koriste za surogat roditelje kad su guldovi u pitanju. Fenomenalni roditelji i veoma zanimljiva ptica po ponasanju i specificnom oglasavanju, dok Guld amadine imaju svoj kolorit i takve vrste mutacija boja da coveku stane dah. Naravno onome ko to voli. Smile
Da bi znali i oni koji se ne razumeju u egzote, Guld amadine su na 6. i 7. fotografiji a japanski galebici na 2., 3.. i 8. fotografiji.
Ja sam bio ponosan na sebe jer sam svojevremeno uspeo da odgojim i jednu i drugu vrstu bez da guldove podmecem pod galebice. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ptice i sve u punom takmičarskom duhu Smile
Ovo mi je stvarno žao što sam propustio. Hvala na slikama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova mi izgleda fenomenalno:

Image

Kolega, tvoja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je ta nandzarasta fenomenalna... Moze koji podatak o njoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanarinac koji je kao mali upao u bure sa karotenom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je kanarinac lipohrom crveni koji je ofarban sa koncetratom karotena, koji se daje sa hranom piletu ili jos bolja opcija da bi ptica bila ovako ofarbana daje se zenki u samoj pripremi za parenje i posle nastavlja u othranjivanju pileta, onda ptica bude ovako ofarbana.Jedino sto ptica sa svakim godisnjim menjanjem perija gubi tu boju tj taj intezitet pa se farbanje svake godine mora ponavljati....


Poslednji izmenio ZoranC dana Uto Nov 26, 2013 4:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi sveze obojeno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam mogao da odem a planirao sam. Divna bića i zanimljiv hobi.
Inače TeoDos, na 8. slici nije galebić nego ringel amadina ili je možda i giter amadina.
Da ti kaže stari egzotar Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si, moj naklon. Smile Brzinski sam dalje od guldova gledao. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 27, 2013 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i meni se ovaj kanarinac narandzaste boje veoma dopa prelep je. Kada sam se malo informisao o njemu , svi su nesto klimali glavom o odrzivosti boje, cak sam i video kako ptica mutira i dobija bela perja. Boja mora da se odrzava.
Ovakve izlozbe u principu nisu za mene i treba da ih izbegavam. Dolazim u teska iskusenja, da kupim pticu . Ne razumem se,ali vidim da je veoma zahtevan hobi i da tu ima dosta materijala koje treba prouciti ,hran, ukrstanje itd. Egzotama sam odusevljen, fenomenalne ptice, skladne utegnute, lepe, ma strasno ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponuda - Beograd - spreman "plug... Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 12, 2020 6:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubie i pog.erectus, Novi Beograd manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Dec 29, 2019 1:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razmena Beograd Dragan996 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Dec 02, 2019 9:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bilje prednjeg i srednjeg plana Beograd popindeed Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Avg 10, 2019 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License