Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li verujete savetima prodavaca u pet shopovima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Poll :: Da li verujete savetima prodavaca u pet shopovima

Da
15%
 15%  [ 16 ]
Ne
84%
 84%  [ 89 ]
Ukupno Glasova : 105


Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Više puta sam prisustvovao jakom ''uvaljivanju'' od strane prodavaca. Secam se i par intervencija s moje strane u takvim situacijama koje su bile totalno suvisle, od tada mudro drzim jezik za zubima.

Poredjenja radi sta mislite na kom je nivou uvaljivanje novih farmaceutskih proizvoda po apotekama gde realno i da hoces da se informises o proizvodu ne mozes na pravi nacin. Pa moja doktorka koja me leci ceo zivot ubedi me da kupim sprej, tablete i sta ti ja znam sta jos. Kad sam sve te magicne stvari ''posisao'' morao sam da odem da mi da antibiotike a malo je falilo da fasujem i injekcije...

Za sada sam uspeo da nadjem automehanicara koji mozda nije vrhunski majstor ali je vrhunski covek pa mi zamenu cincilatora i repariraje laudifufne ne naplacuje i jednog vrhunskog zubara koji ce na zalost uskoro u penziju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 12:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Србија, земља лажних распродаја
“Снижење”, “распродаја”, “акција”, натписи су којима су ових дана преплављени излози. Међутим, они који су имали прилику да пазаре на распродајама у другим европским земљама, уверили су се у то да иста роба код нас, чак и када је снижена, кошта и два пута више.

У организацијама потрошача сматрају да у Србији права снижења не постоје и да се трговци служе лажним попустима како би привукли муштерије.

Ukradeno sa jednog sajta Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla ::
simici789 ::
a ovaj hobi je zaraza


Prodao sam ram za bajs zbog ovog hobija!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Ćuti, ja sam prodao dedinu livadu. Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Nov 17, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
TheDoVla ::
simici789 ::
a ovaj hobi je zaraza


Prodao sam ram za bajs zbog ovog hobija!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Ćuti, ja sam prodao dedinu livadu. Very Happy Very Happy


Pa sta si napravio, bazen??? Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 26, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitala sam sve postove na ovu temu i moram da opišem jedno svoje iskustvo iz poznatog pet shopa u NS.
Ušla sam, u prolazu, da pogledam kakva im je ponuda. Vidim, prodavačica pakuje jednom momku neke stvarčice i tri ribice. Te stvarčice su bile - Aq od 20-tak l, pakovanje crvene podloge, plastična palmica. Od riba, čini mi se, jedna gupi, jedna ksifo i jedna moli. "Sve sam Vam objasnila, tako prenesite njoj i sve će biti ok." Momak je još pitao da li može pravo bilje, na šta mu je prodavačica odgovorila da u tako mali Aq ne ide pravo bilje (nemaju ga u radnji). A kamo filter, kamo rasprskivač... Nisam mogla da odolim, a da ne pitam da li to momak poklanja devojci. Odgovor potvrdan, devojka ne zna kakvo joj se iznenađenje sprema. Dečko je verovatno želeo najbolje, ali je neiskusan, verovatno i devojka. Pitam se kako li su jadne ribice sada, jesu li žive i da li će se devojka ikada zainteresovati za akvaristiku...
Mislim da su ovakvi pokloni veoma loš izbor. Da se razumemo, i ja sam svoj prvi Aq dobila na poklon od dečka, ali se on bavio akvaristikom (doduše, znao je samo osnovne stvari), vodio me u radnju da biram, kada sam ja, kao totalni laik, počela-hoću ovu šarenu, hoću ovu... objasnio mi je da to ne ide tako. I, evo me sada, živim u svom akva svetu, zaljubljena u svoje ribice. Grešim, učim... Bolujem sa svojim ribicama... Nikada neću zaboraviti momenat kada mi se omrestila prva gupi. Koja je to radost bila... Nadam se da će i malopre pomenuta devojka koja je skoro dobila na poklon Aq, zavoleti ovaj hobi, da već čita članke sa foruma i da će se pridružiti nama... A o prodavačici u pet shopu zaključite sami. Uglavnom sam već upoznala sve pet shopove u NS, vlasnike, osoblje... Generalno, loše. Samo dvojica ljudi su zaista spremni da pomognu, posavetuju. Ostalo-katastrofa!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darko.dare9855




Registrovan: 24 Nov 2013
Poruke: 0
Lokacija: OMLADINSKA 10 LAZAREVAC

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da vam ispricam moje iskustvo.Pre par godina dobio sam ponudu da radim u zoo shop-u.Prihvatio sam naravno u nadi da cu raditi ono sto volim i da cu ujedno nauciti neke nove stvari,medjutim...Prvi dan su mi dali neke male sveskice i rekli procitaj.Naravno ja to lepo naucim,odem kod druga pokaze mi za moli,gupike ksifo itd muzijak zenka,hrana,temperaturaono najosnovnije.Naravno kad udjes u pet shop zaista izgleda bas otmeno,imaju razne vrste ribica i drugih stvarcica.Mada kad sam drugi dan otisao da provedem osam sati u toj radnji bio je pakao,a evoi zasto.Radnice nemaju pojma sta je.muzijak,a sta zenka.Kad ih pitaju koje su miroljubive nagadjaju i cesto daju pogresan savet,a jedna je cak bila koja je to znala ali nije marila sta ubacuje u kesicu.Nju boli uvo kaze.kao da oni znaju,a kad.dodje neko ko se.razume pokaze im sta zeli one se vrate i pricaju smarac,dosada itd.Prema ribicama se ponasaju bahato kad ih hvataju,stavljaju u kesu obicno neku i povrede.Pored ribica biljke prodavaju polu - unistene.Mesaju imena,niko to nista ne.odrzava.Onda za mace mleko prosao rok oni ozbrisu taj rok i pricaju da moze kao i za sve ostalo sto ima rok trajanja.Za glodare su cak davali toliko glupe savete i price da to nije normalno.Jer gazda im je naredio da je bitno da trabunjaju,ali nije bas bitno sta i da pricaju da sve moze.Jednom decku su prodali bolesnu gupikicu svu nikakvu i posle dva sata dosao je i rekao da je uginula.A i glodare bolesne i izujedane su prodavali i vrsili torturu prilikom kaveza ili akvarijuna.Ja sam izdrzao 3 dana i vise nisam mogao,to je jedan posto od onogaa sto sam video.Naravno nije svaki zoo shop isti...Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

juce dodje "drugarica" i gleda moj akvarijum i kaze eto i ja sam usla u akvaristiku Smile
Bila sam u prodavnici i rekao mi vlasnik (ne prodavac) da je najbolje za pocetak da uzme ovu kuglu za ribicu i ribicu koja je pravljena da bas zivi u toj kugli.
!!!!! vec sam tu bio zgranut, ejjj ribica pravljena za kuglu!!!j...mu m...
kako mi je objasnila pretopstavio sam koja je ribica pa sam joj nasao na netu sliku kada je rekla: e da to je ta moja ribica.
kad ono borac Sad
ostao sam bez komentara ali cu morati sada da pripomognem da ga smesti u pristojan akvarijum.
sad jos vise mrzim prodavce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sto je drugarica pod navodnicima ? xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma zato sto nije moja nego svastikina drugarica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ti kao sa njom ne mozes malo da se druzis. Sumnjiv si mi ti tu nesto, ljubomorises na svastikinu drugaricu. Smile
Sve u svemu, da naglasim da nisam pristalica tih cinija za limun, cveca.... tj. tzv kugli ali ako bi me neko uslovio da moram to da imam, jedino sto bih pristao je da stavim borca. Riba je dvodihalica, ne treba joj veliki prostor da bi prikazala svoju lepotu itd.
Po prici mog brata koji ih se nagledao u azijskim zemljama, borce u vecini slucajeva drze u veoma malim akvarijumima, odnosno u manjem a duzem akvarijumu sa pregradama izmedju gde se u svaku tu pregradu stavi po jedan borac muzjak i gde se oni medjusobno ne vide. Kada vlasnik zeli da ih gleda kako se sepure, onda podigne tu zatamnjenu pregradu i pusti ih da se sto se kaze kocopere a ne mogu da se dodirnu.
Trazim sad neki takav snimak po youtube da bih vam to i pokazao.
Znaci, svima je poznat moj stav prema ti tzv. "trgovcima" ali ipak ne trebamo preterivati. Mozda je drugarica insistirala na "kugli" pa je covek predlozio ono sto bi stvarno moglo i da ide u nju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.youtube.com/watch?v=YWMnPZKJWaE
snimak za diskusare
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.youtube.com/watch?v=zcgrHT9POyo
evo teodos snimak koji si trazio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prava "farma" diskusa Sad
100% zamene vode......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kako je sad ciklirana voda kod tih diskusa i gde je stres kod njih ? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 12, 2013 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc sta ti mislis da je ta voda direkt iz "slavine",vecina tih farmi ima ogromne pred filtere itd...pa tek onda u akvarijum,a i pri ovakvim zamenama vode neke stvari i nisu bitne jer ne stizu stetne materije da se razmnoze...samo menjaj i udri po ishrani kao besan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Svez pocetak, hvala svima na savetima... Belja Upoznavanje 1 Čet Jan 16, 2014 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Click - Help: Problem sa pet shopovim... Labeo Bicolor Razno 24 Ned Sep 05, 2010 6:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License