Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelazak sa T8 na T5 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rešio sam da pređem sa t8 na t5 osvetljenje u 80dx40šx35v akvarijumu.

Da li je dovoljno kupiti 2 arkadinjine neonke od 24w (Fresh Water (britko bela) + Original Tropical (crvenkasta)) sa usmerivačem da bi uspevale biljke koje po RF tiketima traže 0.75w/l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na tako maloj visini neces imati problema sa tom rasvjetom, uz odgovarajucu prihranu i CO2 vjerujem da ce i zahtjevne biljke da blistaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

48W fluorescentne rasvete na 100+ litara nije bas neka impozantna rasveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

racunaj i reflektore. Ako si resio ti kreni sa te dve pa ces vec videti. U svakom slucaju ostavi mesta za bar jos dve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
racunaj i reflektore. Ako si resio ti kreni sa te dve pa ces vec videti. U svakom slucaju ostavi mesta za bar jos dve.

Mislim da ću tako i uraditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

De mi recite samo jesu li za biljke bolje Juwel ili Arkadia neonke?
Juwel je 28w 59cm dužine, a Arcadia 24w 55cm dužine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 05, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gaje ljudi fantasticne biljke i sa neonkama od 100 dinara, nemoj se opterecivati brendovima, uzmi sta god zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta si odlucio Woody?
Ja sam imao istu dilemu do preksinoc. Na kraju sam uzeo 2x28w Juwel-ove. Dimenzije aq su indenticne.
Uz reflektore i bez zastitnog stakla mislim da ce biti sasvim dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zaphod_beeblebrox
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2011
Poruke: 25
Lokacija: NBGD

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sve Juwel zamenio za Arcadia i prezadovoljan sam učinkom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vlad ::
Sta si odlucio Woody?
Ja sam imao istu dilemu do preksinoc. Na kraju sam uzeo 2x28w Juwel-ove. Dimenzije aq su indenticne.
Uz reflektore i bez zastitnog stakla mislim da ce biti sasvim dovoljno.

Još nisam definitivno odlučio, ali mislim da ću za početak uzeti neke jeftine od 400-500 din. A, zadržaću i 2 T8 neonke.
Sada nemam neke zahtevne biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaphod_beeblebrox ::
Ja sam sve Juwel zamenio za Arcadia i prezadovoljan sam učinkom

I u čemu je razlika između Juwel i Arcadia?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zaphod_beeblebrox
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2011
Poruke: 25
Lokacija: NBGD

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok sam imao Juwel belu i žutu T5 hc cuba nije napredovala (nije ni propadala) dok su se staurogyne repens izvijale u visinu, a glossostigma je skroz propala. Tokom jednog meseca staurogyne bi porasle u visinu toliko da mogu na dva mesta da ih prekratim i rasadim. Kada sam stavio Arcadia (plantpro) sijalice, cuba je mnogo bolje napredovala a staurogyne su počele da se razvijaju kako treba u širinu, listovi su mnogo gušći itd. Ponovo sam ubacio glosu i super napreduje. Dodatno sa juwel belom i žutom ribice nisu izgledale ni približno kako što izgledaju pod arcadia plantpro, to je pre svega zbog crvenog spektra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ipak sam odustao od jeftinih neonki i uzeo Arcadijine
Fresh Water (britko bela) + Original Tropical (crvenkasta)

Nadam se da se nisam zeznuo što sam uzeo Tropical pro umesto Plant pro a?

Imaću i 2 t8 jeftinije neke + reflektori za sve

T8 možda neću ni koristiti jer će svetlo biti prejako Bilo mi žao da baacam 2 t8 pa sam ih ostavio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 06, 2013 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A na kakvu armaturu kacis te T5?
Ja sam uzeo Juwel High-light natur (zuta) i High-liht day. A inace i nemam neke prezahtevne biljke. Videcemo kako ce se pokazati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja uzeo 2 arkadijine t5 od 24w sa reflektorom.
Svetlo je sada jače nego kada sam imao 4 t8 nenke.
Zadržao sam i 2 t8 ali ih ne palim, jer je svetlo prejako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prelazak na ciklide MarkoPenezic Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 28, 2015 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka prelazak sa led na neonke ackoni Rasveta 11 Pon Feb 09, 2015 11:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelazak u slane vode - Troskovi? Sijamski_Mrmot Morska Akvaristika 7 Pon Okt 06, 2014 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelazak sa unutrasnjeg na spoljni st... esad92 Filteri i pumpe 10 Čet Mar 13, 2014 4:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelazak sa stedljive na neonku fender Rasveta 18 Sub Dec 21, 2013 11:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License