Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rasveta-Juwel Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!Pitanje oko Juwel akvarijuma...
Pukla sam više,ne mogu ovo... Sad Već 3 put imam problem sa strujom.Više sam umorna od DIY pa bih se opredelila za fabrički akvarijum.
Napomena : ne želim da me ubeđujete kako sve to može u DIY izvedbi,i kako je mnogo skupo...Dosta mi je više DIY...
Gledam ove akvarijume,dosta su lepi.Ne znam šta ću i kako ću,zavisi od finansija.Uzeću Juwel Rio 125 za primer.
Sve deluje dobro što se tiče opreme,osim rasvete...Rasveta za akvarijum od 125L je 48W.Ja sam učila da je 0,5W donji minimum.Ovo čak nije ni taj donji minimum Confused
Ipak,videla sam ljude koji imaju isti akvarijum,sa boga mi,jako lepim biljkama...To me čudi,u čemu je fora?Ovo svetlo mi deluje preslabo,i pod njim kao da mogu samo braon alge da rastu...Da li je uopšte moguće pojačati rasvetu?
Hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Dec 14, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je u DIY varijanti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je moguće,ali ne znam čemu takav komentar,kada sam gore napisala šta hoću i kako... Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Nensi,ja imam diy akvarijum i moje misljenje je da je to mnogo bolje, ali ti imas neki problem sa strujom a voleo bi da napises kakav je to problem?
Sledece sto cu ti reci vezano za taj akvarijum koji planiras da kupis je da on ima 125l kada je prazan, a ti kada budes stavila podlogu i/ili dekoraciju imaces vise od 0.5w/l.
Ako ne budes imala toliko ili ako budes zelela da pojacas osvetljenje mozes da kupis odsijavace i tako pojacas osvetljenje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje da pitaš nekog ko već ima takav akvarijum a video sam da ih ima dosta po frumu.
A da su lepi jesu, i ja sam bio planirao jedan ali se na kraju plan promenio zbog finansija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
Znam da je moguće,ali ne znam čemu takav komentar,kada sam gore napisala šta hoću i kako... Rolling Eyes


Komentar je na to da hoces jos svetla, malo je cinizam ali realnost Very Happy Napravljeno je kako je napravljeno ... Imas vise tema na forumu sa time koliko sam primetio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pusti šalu sad.Ovo sam uočila kao problem.Hvala na odgovorima.Sada sam pročitala i da te neonke daju mnogo više lumena nego obične,tako da i wataža nije bitna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaju više lumena jer su u pitanju t5 neonke sa ovim odsjaivačima vidim da ljudi imaju lepe akvarijume sa tom rasvetom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisi nam rekla koje i koliko zahtevne biljke bi gajila u njemu? Ako nisi ni za kakvu DIY izvedbu, onda je to to i nema drugo, ne znam šta je zapravo pitanje? U principu, svetlo nije slabo za neke manje zahtevne biljke a to sto se tiče lumena i "wataže" odnosno snage, nije Juwel neonka drugačija od ostalih T5 neonki za akvarističku upotrebu, reklama je čudo! Usput, svetlost je samo jedan deo priče u biljnoj akvaristici i ne znači ništa ukliko nisu ispunjeni i ostali uslovi za fotosintezu. Kod rasvetnih tela u akvaristici je naj bitniji tzv. PAR- Photosynthetically available radiation i PUR- Photosynthetically usable radiation. Ti parametri su kod akvarističkih lampi, samim tim i kod Juwela, naj približniji onome što biljka zahteva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosh88
Akvarista



Registrovan: 14 Okt 2013
Poruke: 20
Lokacija: Beograd-Višnjička Banja

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi hauba Juwel ria 125 sadrži 2 T5 High-Lite Light cevi, od po 28W, to nije 48, nego 56w, a sto posto sam siguran u to jer mi je jedan u sobi. Plus postoje
refletori tj. odsijavači koji se montiraju na postojeće neonke. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitah na sajtu da je 2x28, mislim se to je 56, ne 48, al' nije da je neka razlika. Smile
Cak sam pomislio i da kod nas stize neka verzija 'za istocno trziste'. Smile
U svakom slucaju, koliko sam primetio, ljudi se ne zale posebno na rasvetu, vec na filter, u slucaju da imaju malo vise riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deanjmi
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 8

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno uzmi imaces vise od 0.5 w/l,obavezno i reflektore uz njega,dok stavis podlogu,kamenje panjeve bice tu manje od 100 l vode i eto te na oko 0.5w/l.A reflektori ce to pojacati dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi evo i mog iskustva - ja imam lepljeno staklo slicnih dimenzija kao JUWEL 180 - vode ima oko 135l kad se sve zivo odbije, i imam dve JUWEL neonke High Lite T5 sa reflektorima 2*35W. Morala sam da pojacam rasvetu u coskovima (sto sam mogla jer mi je DIY hauba Smile ) sa dve stedne, i jos uvek mi fali za zahtevne biljke "zadnji front"). Biljke guraju lepo (biljke srednje zahtevnosati), a za zahtevnije treba jos svetla. Inace sam i ja cula da se svi zale na filter ukoliko imaju veci broj riba - moja preporuka za kanister Atman EF-2 za tu litrazu - nije skup, za mene je besuman, retko se cisti, a sasvim OK.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da sam videla 2x24,izgleda sam pogrešila Sad Dakle,uzela bi i te reflektore.Uplašila sam se da nije izvodljivo,ali ipak jeste,hvala svima Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja neću ništa da te ubeđujem ali neću ni juwel-a, jer ako mi je filter unutra onda hoću da bude unutrašnji trokomorni sa zazorom i to onoliko veliki koliko ja hoću. Jeste da imam sklonost da prenaselim, tj. ne ja nego mali trpači ribica Smile
A veruj mi da sam jako želeo juwel i da mi je kod njega sve ko pod konac itd....
Ono što hoću da ti kažem je da postoje ljudi koji će da ti naprave All inkluziv po želji, ali bukvalno, i donesu i uključe itd.... I možda grešim ali svetlo kako želim i filter kako želim.
A kad su pare u pitanju, ne žalim ih za nešto dobro, a ne želim ni da ih bacam, a bandoglav sam kad nešto želim kako ja hoću Smile Evo koleginica simici recimo je navela skromnu dodatnu investiju u rangu 50+ evrića Smile
Samo bih savetovao da još jednom baciš sve na papir, malo okreneš telefone, napraviš one tabele tipa ovo plus ovo minus pre konačne odluke. Ja sam to uradio već deset puta i mislim da ću još koji put kad signem, imam fore do januara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License