Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Još jedan u nizu... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma naći ću neke neonke za tu dužinu makar ih ja sam krojio! Laughing A sad Vas molim da mi napišete koji Atmanov filter i pumpu da kupim. Da pumpu stavim spoljašnju ili potapajuću? I grejač, koliko W? Čitao sam da treba minimum 0.5W/l osvetljenja, tako da ću staviti te 2 Juwel-ove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 12:26 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da ti malo procitas nesto na forumu, a? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitao sam brate, al nigde ne mogu da nađem konkretno za ovaj moj akvarijum, na kraju ima 84l. Izvinjavam se, ja razumem da sam dosadan zato što tražim da mi ''sažvaćete'' sve, al ne mogu ništa da nađem konkretno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao u akvaristiku Wink
Pomoći ću ti oko izbora opreme,to je ono što bi ti po meni trebalo kao početniku.
Osvetljenje :
Gledaj da to bude minimum 0,5w/l,i ne petljaj sam oko struje,sve sa roditeljima Wink Mislim da možeš proći sa štednim ako poslušaš Vladu.Dakle,biljke će biti nezahtevne,možeš ići sa štednim sijalicama,jednu od 30w drugu od 20w,malo kvalitetnije,i radi ti posao.E sad,možda bi bilo bolje da visinu smanjiš na 35cm a širinu vratiš na 40,ali kako hoćeš.Naš drug Aurelijano ima predivan biljni akvarijum na 40cm sa štednim sijalicama.Možeš naravno i neonke,Juwelove su dobre,a i uklapaju ti se ako ne menjaš dužinu.
Filter : http://www.akvarijum.org/forum/filteri-t1316.html
Po meni,najbolji je spoljašnji/unutrašnji prelivni filter,to moraš da vidiš sa staklorezcem.Možda ti i ovo pomogne : http://www.akvarijum.org/forum.....13896.html
Obavezno pročitaj onu temu pa se odluči.Ako odpada prelivni filter,onda možeš ići i sa Hang-On filterom,minimum Atman HF-0600 i sam da kombinuješ filter masu,mada to i nije neko najbolje rešenje.Pročitaj onu temu o filterima,pa nam reci šta si odlučio,da te posavetujemo.
Grejač : Kupi grejač od 100W i miran si,ja koristim Atman-ove grejače,i dobro su se pokazali Wink Grejač je obavezan,zato što ne ložiš noću.
Od ostale opreme :
Termometar,uzmi bilo koji,ja imam kineske Resun,evo rade svoj posao već 5 godina Wink
Možeš uzeti usisivač,on služi za promenu vode,a i ne moraš...Za promenu vode,radi posao i baštensko crevo Wink
Kuhinjski Sunđer,za brisanje stakla.
Vazdušna pumpa : pošto akvarijum neće imati puno biljaka,ovo je obavezno.Uzmi i najobičniju kinesku,crevo i raspršivač i miran si i ti i ribe Wink
To bi bilo to od opreme,nek neko doda još nešto ako treba.
E sad oko izbora riba,podloge...
Za podlogu biraj kvarc,1-3mm...
Kao hranljivu,možeš od Rainforesta naručiti osmokot (http://www.akvarijum.org/forum/osmokot-t7348.html),prosto je bolje za početnike,da nebi napravili haos sa hranljivom podlogom.Ujedno od RF-a možeš naručiti biljke po izboru...
Izbor riba je ok,ja bih recimo ovako to uradila :
8-10 Zebrica (jatne su ribe)
3-4 Molike (jako izdržljive dobre za početnike)
3-4 Gupike (isto kao za Molike)
3-5 Koridorasa (čistači dna,muljari)
2-3 Ancistrusa (čistači algi)
Mislim da je to sasvim ok za jednog početnika,dovoljno da uživa u ovom hobiju Wink
Pozdrav
PS.Imaš jednog dečka koji živi u Inđiji,na forumu se zove Salvatoree,kontaktiraj ga,može da ti pomogne Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi, šta da kažem sem hvala na velikom tekstu! Filter bih stavio unutrašnji, Atmanov neki za moju litražu, videću sa jednim čovekom koji ima mini privatnu radnjicu sa opremom i ribicama. Muči me jedna stvar, da li je taj potapajući filter ujedno i pumpa, i da li moram da kupujem i pumpu kako bi ribice imale kiseonika? Uzeo bih možda Atman F103, on je za akvarijume do 150l. Salvatorea sam kontaktirao, čudan je način kako sam saznao ko je on, ugl ponudio se i on da pomogne šta treba! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan savet, prijateljski. Ne zuri, procitaj dobro sve i sto vis ecitaj. To sto si pocetnik ne znaci da ne mozes da imas prelep biljni akvarijum sa microrazborama, brigitama, itd. To sto ti sad mislis da neces zeleti da imas puno bilja je jedno, a sta ce biti za mesec-dva, videces sam. Ja ni o hranljivoj podlozi nisam razmisljao pre 3 meseca, a sad evo imam hranljivu, dodajem mikro i makro elemente i co2 u DIY varijanti. Bolje polako, razmisli 100 puta pre nego sto odlucis bilo sta. I veruj mi, bolje 40 sirine, a 35 visine. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti unutrašnji filteri i nisu nešto.Ne preteruj sa brojem riba.Ako ćeš već uzeti,gledaj da ima više onih komora.Uz njih dobiješ i nastavak za vazduh,pa ti vazdušna onda nije potrebna.Čitaj sve lepljive teme,i pažljivo razmisli šta ćeš i kako ćeš.Ako ima pitanja,reci,tu smo da pomognemo Wink .
Obavezno pročitaj o cikliranju,i ne slušaj prodavce po pet šopovima,obično samo hoće da ti uzmu pare...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 3:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da dodam,ne razmišljaj o japankama,nikako Wink .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum se pravi, hvala vam na pomoći! Opremu ću kupiti čim se napravi akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako da izmenim odgovor, pa ovde šaljem. Šta mislite o ovome:
Filter "Atman" AT-F 102
Potapajući motorni filter "Atman" serije 100
Protok 600L/h, akvarijum 60-120L
On je ujedno i pumpa, ako se ne varam? Ako kupim njega ne moram pumpu, pošto ima svoje crevo koje ide van akvarijuma?

Grejač od 100W, Atmanov sa termostatom.

Za rasvetu ću verovatno neonke ukupne jačine 42W, šta može da bude ako stavim koji W više, tj ako nemam tačno to osvetljenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno pojačaj za neki vat,ali ostavi mesta za još jednu sijalicu,ako bude zatrebala Wink
Možeš kupiti taj filter,on bi trebalo da ima ono crevce koje ide na površinu,i uvlači vazduh,ako ima to,onda ti ne treba vazdušna pumpa.
On je filter,a filter pokreće pumpa,koja je u sklopu filtera Wink
Čitaj,čitaj,čitaj,i obavezno cikliranje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala! zop zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2014 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet nisam našao kako da izmenim poruku greska E ovako, stigao je akvarijum! 60x35x40 su dimenzije. Planiram da uzmem filter Atman AT F102. On je ujedno i pumpa za vazduh. Grejač Atman AT 100W. Podlogu verovatno kvarcni šljunak, pošto ne planiram neke zahtevne biljke (Ludwigia repens, neka mahovina, Sagitaria sabullata, Kriptokorina, Ehinodorus, i vodeni hrast). Gde da nabavim te biljke, kod mene u gradu nemam nigde da kupim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan022
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2011
Poruke: 50
Lokacija: indjija

PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao je jedan prodavac u B. Radicevica a imas i reklamu na ovom sajtu tj. RF gde mozes poruciti svasta... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Jan 06, 2014 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio sam kod tog lika, ali je nabio cene opreme, tako da ću naručiti preko neta, iz akvarijum-centra. Inače Srđane, da ne živiš možda blizu nadvožnjaka? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jos jedan povratnik akvaristici fobos Početak u akvaristici 2 Čet Jun 11, 2020 2:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Još jedan biljni akvarijum Japonikus Akvarijumi 24 Sub Dec 22, 2018 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jedan opusten pozdrav ljubisa03 Upoznavanje 0 Čet Jan 25, 2018 11:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jedan davitelj koji je totalni pocetn... Saša88 Početak u akvaristici 18 Ned Nov 19, 2017 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik (jos jedan :D ) Skybuffalo Početak u akvaristici 64 Uto Jun 06, 2017 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License