Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj početak - pokušaj prvi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta je to na 6-toj slici, jel živa uopšte ta riba?
Po meni bi bolje izgledalo da si valsineriju sadio na levoj strani bočno i nazad da sakrije filter. Panj u desni zadnji čošak i ostale biljke grupisane sa njim. Prednji plan u sredini bi ostavio prazno za plivanje. Ovako mi deluje nekako raštrkano, prazno a ima mnogo toga unutra. Kamen mi deluje kao višak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 2:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stanje je zasad ok posle uginuća koridorusa za koje je verovatno bio odgovoran jedan ksifo mužjak jer je i kad sam ga premestio u drugi akvarijum jurio jednog korija do smrti, od tad nije bilo uginuća.
Panj da je veći činimi se da bi bilo baš tesno, a sad izgleda mnogo urednije nego kad je ludvigia bila izrasla pa se nadam kad bakopa i ludvigija izrastu da će izgledati još bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da u pravu si ksifoi umeju da budu agresivni
Jer su veci od ostalih zivorotki!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Šta je to na 6-toj slici, jel živa uopšte ta riba?
Po meni bi bolje izgledalo da si valsineriju sadio na levoj strani bočno i nazad da sakrije filter. Panj u desni zadnji čošak i ostale biljke grupisane sa njim. Prednji plan u sredini bi ostavio prazno za plivanje. Ovako mi deluje nekako raštrkano, prazno a ima mnogo toga unutra. Kamen mi deluje kao višak.

To je albino neki ubledeli torokatum, a slažem se da je trebalo da sadim Valisneriju levo da sakrije filter masu što bi se do sad već i desilo a sakrila bi i crevo za vazduh ali nisam tad mnogo razmišljao o tome ali za sledeći put i sledeću postavku svakako dobra ideja.
Ovo mi je prvi pravi akvarijum pa su ovakve greške izgleda bile obavezne, jeste malo haotično ali menjeće se vremenom nadam se nabolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 15, 2014 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno imaš neki problem na dnu, meni je iskreno čudno da ksifo napada ribe dna a ove gore ne. Ne znam sigurno ali pre je to do krupne podloge ili možda čak i hranljive (da ih nešto možda truje ako se nije dovoljno ispostila).
Meni je valsinerija sakrila sve za nedelju-dve, zato sam predložio. Ostalo bih sadio bukvalno u panj, po visini. Samo napred, nije ni toliko teško da se presloži postavka dok ne budeš zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Jan 16, 2014 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne napadaju sve ksifo već samo taj jedan i u drugom akvarijumu se ponašao isto a sa drugom podlogom, ovde nije smeo da priđe i stalno je bežao od većeg mužjaka, tako da nije do akvarijuma jer se i u drugom ponašao agresivno jednostavno je takav pa je vraćen i zamenjen za jednu ženku i koriji već duže vreme od tad na broju i bez problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Jan 19, 2014 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana stigli novi stanovnici u pitanju je par (mužjak-ženka) Nanakare anomale i 2 zebraste nerite evo i neka sličica
Image

Image

A jutros sam bio ispred akvarijuma i prisustvovao jednoj nemiloj sceni kada se jedna kozica slobodno šetkala po akvarijumu a onde je napao mižjak nanakare, i ako je kozica bila solidno velika pa je otkinuo samo rep i nije mogao celu da je proguta na kraju su je izmrcvarili zajedno i mužjak i ženka

Image

Image

Tako da se slažem sa onim što sam čitao po forumu da kozice i bilo koji ciklidi čak i ovi koji su kao miroljubivi ne idu zajedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ničeg posebno novog u akvarijumu sem što sam izbacio lava stenu pa je malo više mesta.
Evo par sličica da osvežim temu

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavilo mi se nešto poput belih tačkica na biljkama primetio sam da najviše ima po ehinodrusu i kriptama, šta bi to moglo da bude?
i nšta treba preduzeti?
evo i slike ne vidi se baš najbolje
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da osvežim temu sa jednim klipom snimljen pre mesec ipo dana ali sam tek sad stigo da postavim.

Link


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Apr 14, 2014 2:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

spaske1 ::
Malo da osvežim temu sa jednim klipom snimljen pre mesec ipo dana ali sam tek sad stigo da postavim.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DJptCZIeQFM[/youtube]

Super klip vidim da ti ribice bas lepo "uzivaju" kod tebe....sa onim crnim somicem si me odusevio...imao sam ih i ja u starom akvarijumu takodje crnog jednog ali i jednog albino.....samo sto su moji mnogo vise "kulirali" na dnu ovaj tvoj bas plivac neki Very Happy Jedina mozda zamerka sa moje strane je granulacija podloge.....malo sitnija bi ti ekstra legla sto zbog estetike sto zbog coridorosa pandi(zbog njihove netolerancije na krupnu podlogu)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala, ma somić je tu plivao a uglavnom leškare po dnu to je klinac kupio baš na početku i preživeli su sve počeničke greške i život u malom akvarijumu i sad su idalje tu a njegove omiljene ribice.
Podlogu sam naručio kao 3-4mm međutim dosta je krupnija i imam problem baš sa koridorusima jer ne mogu da opstanu probao sam iz dva tri pokušaja ali samo oni uginu ostale rastu i uživaju i ja sam pretpostavio da im ne odgovara podloga ali za sad je tako kako jeste, skoro sam ponovo ssredio mali akvarijum i ubacio isto rečni šljunak koji je granulacije 1,5-2,5mm i to mi je super granulacija tako da ću sledeći put ići na takvu granulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Čet Sep 11, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kod mene malih promena rešio sam da sa biljnog pređem na ciklidni akvarijum da se oprobam evo i slika.
Ovako je bilo pre nego što sam se prihvatio posla:

Image
Image

Ovako je korenje uraslo u mrežicu za komarce, i mogu da kažem da je bolje zbog vađenja biljaka da se nestavlja mrežica.
Image

Ovo su biljke, ni sam nisam znao koliko ih je bilo i koliko su se razmnožile
Image

Image

Prva postavka
Image

i konačna varijanta zasad
Image

I novi stanovnici.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao bolji je bio biljni , ali ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pet Sep 12, 2014 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Jao bolji je bio biljni , ali ...

Ali šta je tu je, malo promene, zbog viška slobodnog vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 140l Aquascape pokusaj prvi - Baia Baia Akvarijumi 17 Ned Feb 05, 2023 12:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License