Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko formiranja akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav..imam ribice al sam do sada wideo na ovom forumu dosta ciklida i poceli su da mi se swidjaju..pa sam hteo da se malo vise informisem o njima....
zanima me koliki mi akvarijum treba koliko litara kakav filter kakva podloga...prosto ja nista neznam o njima a kad citam ovo po forumu zbunim se..meni se swidja ovaj sa slike a drzao bih 3kom ne wise...
molim was pomozite pa da pocnem sa prawljenjem akvarijuma:-)
Imageimg]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_98606158_1.jpeg[/img]
Imageimg]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_55733917_2.jpeg[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciklidi su ribe iz velike i raznolike porodice Cichlidae, u koju spada otprilike 1,300 opisanih vrsta, a zbog velikog broja neotkrivenih vrsta, pretpostavlja se da će konačan broj vrsta ove porodice doseći 1,900. [1] Ciklidi su ribe koje se značajno razlikuju u obliku, boji, veličini, načinu života i ponašanju.

Veličina predstavnika ove porodice se kreće od 2,5 centimetra do 1 metra, dok oblici tijela variraju od snažno bočno spljoštenih do valjkastih. Oblik tijela zavisi od okruženja u kojem se nalaze: bočno spljoštene ribe poput onih iz roda Pterophyllum su prilagođene skrivanju među gustim vodenim biljem, dok je oblik tijela riba iz roda Julidochromis specijaliziran za uvlačenje u uske rupe u kamenjima. Mužjaci su veći i intenzivnije obojeni, veoma teritorijalni i često agresivni prema ribama svoje i druge vrste. Živopisno obojene vrste postaju sve popularnije akvarijumske ribe, dok su rjeđe one neuglednih boja. Pojedine vrste, poput tilapije, su važne ribe u prehrani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas na forumu kako napraviti akvarijum napravi ga pa kazi dalje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i nisi mi nesto pomogao..mislim ok ovo za karakteristike ribe al mogao si da mi kazes koliki mi akvarijum treba za 3 kom...in mene zanima ova vrsta koju am izbacio ustvari ove dwe wrste ne ostali...pitao sam i kakva mi podloga treba i to a ti mi i nisi nesto pomogao osecam da ih i ti ne drzis nego hoces da ispadnes pametan.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni bas niko nezeli da pomogne nema weze uredu je.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stani polako ako ces 3 mislim da bi bio okej akvarijum oko 60 litara najmanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok...a reci mi kakva podloga?treba neke pecinice nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga: kvarcni pesak ili sitan sljunak
Dekoracija: samo kamen bez panjeva i biljaka

Za 3 kom mislim da nije dovoljan akvarijum od 60 litara ciklidi su teritorijalne ribe sto znaci da ce biti tuca izmedju njih a jedino je resenje
veci akvarijum Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel ima nekih koji su isto ovako zanimljivi a mirniji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda akvarijum od 100 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

najvise ti je bitna duzina...zbog toga sto je vec receno da su teritorijalne ribe...ovo su malawi ciklidi...ja mislim da njih nije preporucljivo drzati u malim grupama...ali nisam siguran sacekaj da se javi neko iskusniji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
onda akvarijum od 100 litara


Lepo kaze Joca bitna je duzina ili povrsina dna posto su teritorijalne ribe
e sad akvarijum od 100 litara moze da bude dimenzije 50x50x40 i to opet nije dovoljno Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Ned Avg 15, 2010 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dovoljno je 80x50x50 to je tacno 200 litara i dovoljno je za njih e sad jeli ti to mnogo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mungos
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2010
Poruke: 47
Lokacija: vrci

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa i jeste ja sam mislio da bih mogao u jedno 50-60 litara da stavim 3-4?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes i
duzina 70
sirina 30
a visina 50
to ti je tacno 105 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License