Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Redizajn Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update 7. decembar, dosta trimovanja. Marsilea Hirsuta je baš podivljala i preuzela celo dno.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta reći nego, prelepo.
Svaka čast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavka je dobra i ima veliki potencijal. Izgbio si dubinu u postavci zbog te valisnerije koja ti je duz celog zadnjeg reda. Moze da je ostavis u levom kraju ali treba da je smanjujes pri sredini.

Ova slika mi je najjaca, pun pogodak!
Image
Mislim da bi shodno njoj tj. hard skejpu trebao celu pricu da ispratis sa biljem, jel moraju da se podudaraju u potpunosti u toj prici.


Poslednji izmenio Anboy dana Pon Dec 09, 2013 9:00 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas dobro izgleda! Desni cosak bi mogao malo da se doradi, mozda neka druga vrsta biljaka i valisnerija da se malko primiri. Bas cudno, nemam utisak da je aq od 360l...verovatno zbog dimenzija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane, slažem se sa tobom, valisnerija mi je služila kao "zid" koji će da pokrije pozadinu ali ne sviđa mi se kako je ispala. Hajde predloži nešto za zadnji plan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obe postavke meni izgledaju ekstra. Kod ove poslednje jedino odmah razmisljam kako sifoniras podlogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je moj predlog.
Crveno - tu bi samo ostavio tepih.
Belo - valisneriju bi uklonio
Zeleno - eleocharis parvulu bi zasadio

Image

Mozda ne bi bilo lose ubaciti malo blyxa japonice i sagitarije. Ovo su samo predlozi, generalno akvarijum je odlican!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Teodos na koje obe postavke misliš? Ovo je jedna postavka, ovo što je Anboy stavio je slika samo hardscape, a ovo stanje sada je kada je džungla narasla Smile

@Anboy to je i otprilike bio moj koncept, podela na te trećine (na baš idealne trećine) i što ja najsmešnije imam već eleocharis parvula ali se nigde ne vidi jer je marsiela hirsuta jednostavno preotela sve Smile

Kupio sam jedan crveni lotus (lukovicu) i zasadio je, čekam da poraste da malo ubije ovo zelenilo ... ali slažem se za valisneriju da je previše ima. Jedino što meni smeta kada se vidi pozadina - ne znam zašto, deluje mi bez veze.

Ceo koncept je bio neki "uređeni haos", što bi značilo da ima nekog reda ali da nije sve baš "pod konac". Ali neverovatno je koliko je invazivna ova valisneria, svake nedelje odsečem listova dovoljno za salatu za dvoje odraslih ljudi Smile

Ne znam ... sve mi se čini da je to zbog hranjive podloge, koristio sam Tropica Plant Growth Substrate
Image

i to nije bolo dovoljno u prodavnici uzeo sam poslednje pakovanje, pa sam čak stavio manje od preporučenog ... ispostavilo se da je bilje podivljalo odmah, možda se zato ova marsilea tako raširila. I ona amazonka iza ... ostala je bila na 2 čitava lista, kada sam je presadio, posle 3 nedelje je poraslo još 5-6 listova i već su 40-ak cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma meni se svidja i taj hard i ovaj soft dizajn. Svaka ima svoju pricu. Wink
Kod mene Valisnerija takodje divlja i to na visim temperaturama od standardnih, pored seckanja ja moram i da je vadim sa sve korenom koliko zna da podivlja a nemam podlogu koju si pomenuo vec od rainforest-a. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valisnerija je korovcina, divlja uvek Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi razmisljao da blyxu zasadis kod desnog panja (tu ispod belog skalara) ili neku slicnu zbunastu biljku a mislim da bi lepo legla u celoj prici i alternatera mini ispred levog panja? A umesto valisnerije neka rotala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sifoniranje dna ide u zaborav sa gustim tepihom Smile velika biljna masa i malo riba pa mislim da nece biti problema sa te strane uz redovnu zamenu vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goranp
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 207
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 3:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje, Januar 2014

u odnosu na ranije sklonio sam gomilu Marsilea Hirsuta (napunio sam čitavu jednu kesu do vrha) i zamenio centralni deo sa Eleocharis parvula. Takođe sam sklonio gomilu valisnerije (dovoljno za salatu za jednu omanju svadbu) i zasadio crveni lotus (lukovica koja je tek nikla i lepo napreduje)

Image

Ubacio sam i jedno 8 Nerita zbog tačkaste alge i mogu reći da sam potpuno oduševljen, nadam se da će čim završe sa drvetom, kamenom i staklom da nastave sa Nanom.

Interesantno je da su granu koja je ovako izgledala potpuno očistili za nedelju dana

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda! Mnogo je bolje kada se ukloni valisnerija. Meni se licno vise svidja plava pozadina, ali i ovako je odlicno. Svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio je lep i pre. Ako si hteo uredjen haos, uspeo si. Bice i ovo zanimljivo kada parvula popuni srednji deo.
Ova postavka ce uvek biti dobra zato sto si u startu napravio pun pogodak. Mislim na "hard". Odlicno postavljen, i po mom ukusu, iskombinovano drvo i kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Redizajn zmajeve džungle Mello Akvarijumi 3 Sub Avg 08, 2015 12:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License