Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pesak pocrneo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj tako Gotika, vidis da čovek ima crno-beli pesak Cool (Sry za off)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 1:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e tako je vec bolje cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka Bravo Bravo Bravo ojha ojha ojha zop zop zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zbog peska i menjam avatar ,naljutice se u zvezdi ako cuju ... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 23, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

momo tvoj problem lezi u toj carobnoj zemlji !!!stavio si u podlogu carobnu zemlju (to je ok)nije se dovoljno ispostila dodao si co2 svetlo si pojacao i doslo je do bujanja te crne alge !usisavaj redovno akvarijum iskljuci co2 za sada !stavlja u akvarijum alg exit vrsi promenu vode u akvarijum i to ce ti se poviuci !strpljenje je uspeh u akvaristici !!!!!!!!!srecno !!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drugari ponovo isti problem...sta mi je raditi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubilji sto vise akvarijum, nabavi brzorastuce biljke da ti sto vise potrose visak hranljivih materija iz vode kako bi imale alge sto manje da se hrane! Smile Cesce izmene dela vode sa sifoniranjem dna, tipa 25% na 4-5 dana, nemoj da prehranjujes ribe, smanji malo foto period ako vec nisi, smanji jacinu svetla... Moraces sam da vidis sta ti daje najbolje rezultate, ali mislm da ce se smiriti kad se ta podloga malo isposti. Do tad ubilji sto vise akvarijum.
Izbegavaj vestacka sredstva protiv algi, jer ona otklanjaju posledice, a uzrok istaje u akvarijumu. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hidrogen 10 ml/50 L vode, 3% hidrogen.
Spric i igla i lagano preko alge. Doza prva dva dana , pa onda treci dan zamena vode,moze 20 %.

Ovde je problem pesak po nekom mom iskustvu. Naravno da ostali uslovi u akvarijumu pogoduju razvoju, moras da uravnotezis akvarijum.
Silikati su dobar deo uzroka njene pojave (neces resiti nista kupovinom sredstava za uklanjanje silikata).
Neko je posavetovao smanjenje co2, ne bih se slozio sa tim.

Ako bi mogao da opises vise pesak koji imas kao podlogu (ili sam preskocio neki post ranije) ?

Pozdrav
Shone Pancevo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Feb 07, 2014 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je Rf dao savet za isti problem na drugom mestu:
kratkorocno suzbijanje: hidrogen
dugorocno i preventivno: easycarbo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Sub Feb 08, 2014 3:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

foto-period je bio 10 sati,sada sam smanjio na 8.
co2 nije do sada bilo ,sutra cu ubacio diy varijantu.
i ubacicu neke brzorastuce biljke,i usisavacu dno cesce i menjacu vodu na 4-5 dana 25%..
pa ako ne bude bilo promene,onda cu hidrogen ili easycarbo...
shone pesak je neki beli,nije onaj iz dunava...taj pesak sam dobio sa jednog kamiona,sad ne znam koji je u pitanju...mozda je do peska?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka ancistrusi za pesak gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 17, 2020 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crni pesak (kvarc) srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jul 06, 2019 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Pesak iz aktivnog sistema Peku Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Jul 05, 2019 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski pesak u slatkovodnom akvarijumu? Zivadin Podloga 4 Pon Okt 08, 2018 12:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni pesak Igor1980 Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Mar 19, 2018 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License