Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Planiranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danilo




Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 2
Lokacija: Beograd, Sumice

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam nesto i mislio, hvala. Litraza mi je najbitnija, zbog broja ribica, ma potrudicu se da biljnim svetom ulepsam akvarijum, kakav god mu bio oblik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 12:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Riban&Ribica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 7
Lokacija: Debeljaca

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MI smo novi i par pitanja ako moze imamo akv od 40 lit u njemu 8 gupika i dava cistacapa me zanima koliko jos ribica mozemo da nabavimo i koje bi to vrste mogle da budu ... i ako moze neka ne zahtevna biljcica da se ubaci imamo travu neku od komsije dobijenu hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Jan 14, 2014 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To zavisi i od sam velicine akvarijum. Ako su coruydorasi u pitanju slobodno jos 2-3. Neke algare (1 ancistrus i 2-3 otocinclusa).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako može,zamolio bih i ja za pomoć...
nisam baš tootalni početnik ali pauza od 12 godina u akvaristici je velika,zaboravio sam neke stvari Very Happy

dakle,akvarijum je od 95 lit. , imam prelivni filter(dvokomorni,spoljašnji)
pumpicu za vazduh,raspršivač...
nedavno sam nabavio i pumpu athman f302

e sad,koristio sam i ranije spoljašnji filter ali pomoću obične pumpice i prelivnih cevi...
moje pitanje je,kako da napravim sada??
da li ahman da stavim u komoru spoljašnjeg filtera pa da prebacujem sa njom vodu nazad u akvarijum ili da je stavim direktno u akvarijum??
da li ona treba da radi stalno ili po potrebi??
isto tako,da li se grejač stavlja direktno u akvarijum ili opet u komoru filtera??
koliko treba potpiti grejač u vodu??

hvala unapred na odgovorima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpu i grejač u filter, pogledaš na grejaču da li je za potapanje ili nije (izuzetno retko da nije). Pumpu u komoru sa čistom vodom. Grejač ako je moguće u komoru gde ulazi voda, ako ne onda u istu gde je pumpa i proveri povremeno nivo.
Sve treba stalno da radi, temperatura se prati staklenim termometrom koji je u akvarijumu, što je moguće dalje od grejača. Grajač se gasi eventualno par meseci leti kad bude preko 30 stepeni.
Sad sve zavisi koliki je taj filter ali gledaj da nemaš ništa u akvarijumu, lepše je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License