Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 malezijski puzevi da ili ne u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rajak1
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 22
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li je dobo nastaniti malezijce u akvarijum i koje su prednosti a koje mane istih. Do sada nisam drzao nikakve puzeve u akvarijumu. Radi se o akvarijumu od 100l a podloga je pesak .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 7:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, moj savet ti je da nikako ne ubacujes malezijske puzeve u akvarijum, jako su velika napast, iskreno, ne vidim ni jedan pravi razlog da ih imas u akvarijumu a posle kratkog vremena ces ih imati na stotine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t3783.html Iskreno,za mene su korisni samo puževi Helene i Nerite.Ovi puževi će ti preplaviti akvarijum vrlo brzo...Smanjena ishrana će smanjiti njihov broj,ali ne tako značajno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svasta,po meni su malezijski puzevi jedni od najboljih puzeva (cena/kvalitet i naravno estetika)
Sto se tice helena ne bih se slozio za Nensi da su i korisne osim za istrebljivanje drugih puzeva,ja ih imam preko 100kom u akvarijumu ali najradije bih voleo da ih uspesno povadim napolje.
Moj savet ti je da ih slobodno zapatis,e sad na tebi je da li hoces ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja neznam kako da ih se otarasim a on bi da ih zapati,kad izadju da jedu kad osete hranu toliko ih ima da je to cudo ,akvarijum je 220l kad izadju da jedu nevidi se nijedan kamencic preplave sve celo dno,nocu izlaze na staklo pa kad uupalim svetlo ujutru nevidi se nista od njih ima ih na hiljade a samo sam par njih ubacio pre godinu dana ,moracu sve da iizvadim iz njeg i da ga dobro operem i da ubacim novu podlogu i pesak i biljke i sve ,moj savet NE UBACUJ MALEZISKU NAPAST U AKV.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam na strani malezijaca mada nećeš pogrešiti i ako ih izostaviš. Kome se ovi puževi prenamnože negde greši.
Po meni dobri su jer čiste i razdrmavaju podlogu a loši su jer svojim rovarenjem mogu da povade biljke. Uglavnom tek zasađene biljčice sa malim korenom, glosso, discectu, marsilieu i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rajak1
Akvarista



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 22
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam na misljenju. I ja sam misljenja da ne bi trebalo ubacivati puzeve s obzirom da se prenamnoze pa se posle ne mogu istrebiti i prave vise problema nego sto ima koristi od toga sto oslobadjaju gasove iz podloge i ciste ostatke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj,imaš 100 helena?Objasni mi kako je to moguće...Ovi puževi su korisni samo zato što rovare po podlozi.Kod mene su se jednom prenamnožili,sada ih više nema...Što se tiče algi,ne očekuj ništa.A to za razmnožavanje,nije tačno.Ovi puževi će se razmnožavati i da ima jako malo hrane,isto kao i da je ima puno.A veruj mi,nije prijatno da vidiš dno prekriveno ovim puževima.Helene su najkorisnije što se tiče istrebljavanja puževa,a pored toga mnogo su lepše od malezijskih.Nerite su ubedljivo najkorisniji puževi od svih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko ih ima na hiljade taj verovatno hrani lopatom i ne shvata stvarnu korist njihovog velikog broja prouzrokovanog navedenim tipom hranjenja Smile
Na tebi je odluka, korisni su, ne prave štetu i razmnožavaju se (što stoji). Suviše je subjektivno da li ti smetaju ili ne. Meni lično ne, ujutru su na površini nekih 20-tak minuta nakon što nahraniš ribe (potamane ostatak hrane) i pošto mi je do prilično kasno upaljeno svetlo u akvarijumu,u ovo vreme otprilike se opet pojave u manjem obimu na podlozi. Ja ih baš i ne konstatujem nešto, gledam ribe Smile
Takođe nije problem i da im se smanji broj ako puno zasmetaju, uglavnom, sa njima je uvek korisna zanimacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
Čekaj,imaš 100 helena?Objasni mi kako je to moguće...Ovi puževi su korisni samo zato što rovare po podlozi.Kod mene su se jednom prenamnožili,sada ih više nema...Što se tiče algi,ne očekuj ništa.A to za razmnožavanje,nije tačno.Ovi puževi će se razmnožavati i da ima jako malo hrane,isto kao i da je ima puno.A veruj mi,nije prijatno da vidiš dno prekriveno ovim puževima.Helene su najkorisnije što se tiče istrebljavanja puževa,a pored toga mnogo su lepše od malezijskih.Nerite su ubedljivo najkorisniji puževi od svih.


Ne razumem zašto ne bi bilo moguće da ima 100 helena?

Svaka 3 meseca toliko izvadim iz akvarijuma od 75 litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se malezijci prenamnoze , ne mora da znaci da se negde gresi. Oni mogu da se kontrolisu , povremenim izbacivanjem iz akvarijuma. Tacno je da se lako razmnozavaju. Ne trebaju im neki specijalni uslovi, nisu probiraci ni po pitanju ishrane. Rovare po podlozi i prevrcu je. Svako od nas ima razlicit pristup lepoti , tako da je to subjektivna stvar. Licno ,smatram da su puzevi korisni i da nisu nekorisni. Stvar licnog izbora, necete pogresiti i ako ih imate i ako ih nemate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nije tako.Nikad nisam čula da neko ima toliko helena Very Happy Ja ih imam već 2 godine,a što se tiče razmnožavanja uočila sam samo 2 male helene.Inače,ja i imam 2 helene (velike).Sa koliko si ti počeo CTale da bi došao do tog broja?Ja mislim da broj helena puno zavisi od toga.Svakako ću pojačati broj Helena u sledećem akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi helena dostigla velicinu od nekih 1.5 cm odprilike , potrebno je ravno 8.meseci. Ne rastu tako brzo ! Uverio se licno, posto ih posedujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam 10 komada u početku. Od tada (a nema ni 2 godine) kroz akvarijum je prošlo više od 500 komada. I sada ih imam u ponudi.

Što se MTS-ova tiče: ja sam prvog (ili više) dobio toliko slučajno da sam se iznenadio kada sam zapravo video jednog. Verovatno su došli u formi jaja uz nešto. Mislio sam da su ih Helene potamanile, ali to se nije desilo. Ne smetaju mi, rovare i jedu višak hrane. Često su na staklu ali u kratkim periodima (koje onda iskoristim da ih pincetom pokupim i pošaljem dalje, kao juče kada sam "nabrao" preko 50 komada za 5 minuta).

Cenim da su neuništivi i da se vrlo teško uklanjaju do kraja bez zamene podloge i uvođenja novih biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se onda kod tebe tako razmnozavaju?! , hmmm svaka cast , ko da ih ,, lebom ranis,, , lepo !
Koliko znam malezijci ne polazu jaja , ako dobro shvatam , napisano ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License