Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum, potrebni saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pocetnik sam u cuvanju ribica (akvaristici) pa bih moli za pomoc oko prepoznavanja vrsti ribica jer nemam pojima koje su Smile akvarijum sam dobio na poklon a i predhodni vlasnike nije znao da mi kaze koje ribice ima u njemu jer ga nikad to nije zanimalo. sad neznam sta da radim? pokusao sam da ih slikam ali su slike nekako mutne jer ne mogu da ih pohvatam jedino da ubacim video snimak. a i to neznam kako da ubacim snimak jer ovde nema onaj attachment... jel moze neka pomoc Question


Poslednji izmenio jovica dana Sub Feb 15, 2014 11:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 14, 2014 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti par linkova kao pomoć, koje treba da pročitaš, kako fotografisati, postaviti slike i sl. Sve ovo i još mnogo toga imaš u odeljku Obaveštenja, ali nemoj da zaobiđeš ni deo za početnike. Sigurna sam da će ti biti od pomoći i nikako nemoj da ih preskačeš i ideš "prečicom". Takođe, imaš i bazu riba sa svim osnovnim podacima. Potrudi se bar malo, a za svaki dodatni savet i nejasnoću pitaj.
I da ne zaboravim, popuni profil do kraja i napiši odakle si. Srećno i dobro došao/la

http://www.akvarijum.org/forum.....t8949.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t1905.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
evo snimio sam akvarijum lakse mi je nego da slikam. p.s posle snimanja uginula je jedna ribica sa crvenim ocima :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

riba1990 ::

Link
evo snimio sam akvarijum lakse mi je nego da slikam. p.s posle snimanja uginula je jedna ribica sa crvenim ocima :/


da dodam temperatura je 25 stepeni ali se vecina ribica sakuplja kod grejaca kad se ukljuci i sad sam pojacao grejac da podigne temperaturu na 28 stepeni da vidim da li ce se opet skupljati kad se ukljuci. evo sad gledam ovu drugu sa crvenim ocima i ona je nesto ukunjala nije aktivna ne mrda samo pluta :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš li da nam daš još par detalja o aqvarijumu, koliko litara, šta imaš od opreme, koliko često menjaš vodu i koliko...? Koliko ukupno imaš ribica, da li ti se oseća voda u aq kad pomirišeš i sl...?
Vidim da nemaš biljke. Da li nisi ljubitelj ili ima neki drugi razlog...?
Sipaj još vode u aq (isključivo odstajale) i spusti temp na 25.
Nadam se da si tu uginulu ribicu odmah izvadio. Žao mi je zbog tvog gubitka. Obrati pažnju na izgled i ponašanje ostalih ribica i vidi da li ima nečeg neobičnog kod njih, da li se češe o podlogu, da li ima promena oko usta, na perajima i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 4:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajchili ::
Možeš li da nam daš još par detalja o aqvarijumu, koliko litara, šta imaš od opreme, koliko često menjaš vodu i koliko...? Koliko ukupno imaš ribica, da li ti se oseća voda u aq kad pomirišeš i sl...?
Vidim da nemaš biljke. Da li nisi ljubitelj ili ima neki drugi razlog...?
Sipaj još vode u aq (isključivo odstajale) i spusti temp na 25.
Nadam se da si tu uginulu ribicu odmah izvadio. Žao mi je zbog tvog gubitka. Obrati pažnju na izgled i ponašanje ostalih ribica i vidi da li ima nečeg neobičnog kod njih, da li se češe o podlogu, da li ima promena oko usta, na perajima i sl.


msm da je oko 50 litara, voda je stavljena pre nedelju dana, od opreme imam rasprskivac filter unutrasnji termostat grejac i onu vetrenjacu sto se vrti... 16 ribica znam samo za skalare i muljase mada neznam koja su vrsta... voda se ne oseca.. imam neke biljke koje plutaju tj biljke za povrsinu vode, lanirao sam bilje ali je problem sto nemam humusa nego samo cist kamen, sipao sam sad u flasi vodu da odstoji posto nemam trenutno. ribicu sam izvadio odmah temp je na 26 ali spusticu je na 25. nema nikakvih problema sa ustima perajima ili slicno barem ja to ne primecujem. ponasanje je sledece. neko vreme su vesele non-stop plivaju a neko vreme samo stanu i tako plutaju ili se spuste negde u cosku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 6:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je moli to sam nasao. sad neznam imam jos 2 ali ova je non stop na dnu lezi i ne mrda cim se neka ribica priblizi ona je juri da nije slucajno skotna?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam odgledao klip do kraja, ovo je Ausvitc, "Arbeit macht frei" :O
Podloga ti je tucanik, prekrupna, ostra, izranjavace koridorase, dobice bakterijsku infekciju i uginuce, ako se pre toga ne potruju od amonijaka. Ribe su samo nabacane, ne slazu se vrste, premali akvarijum a prenaseljen. Korner filter uzas...
No dobro da te ne demotivisem, ali volim da kazem istinu, bolje da znas. Smile
Ovako bi trebalo da uradis:
Odes u shop gde prodaju ribe i opremu za akvarijume, i dogovoris se da im vratis te ribe, pa polako krenes iz pocetka.
Kad im das ribe, uzmi kvarcni pesak granulacije 2-3mm, operi ga lepo, prokuvaj i postavi ga na dno akvarijuma. U knizari kupi crni hamer papir i iseci parce po dimenzijama zadnje strane akvarijuma. Zalepi ga pozadi sa spoljne strane. Kupi keramicke prstenove ili se dogovori sa ovima iz shopa gde budes vracao ribe da ti daju u zamenu keramicke prstenove manje pakovanje, jedan bio sundjer dimenzija 10x10 i manje pakovanje perlon vate. Na dno kornera stavi jedan red keramike, preko bio sundjer (sundjer ces morati malo da prekrojis makazama ali na kraju se to lepo upakuje, bar je meni tako ispalo Smile ) ,na vrhu ide sloj perlon vate (prethodno je natopi vodom). Poklopis korner i postavis u cosak. Postavis grejac. Uzmes tanjir i stavis ga na dno. Napunis ak vodom. Prebrises sve okolo, KABLOVE posebno vodi racuna da ne budu mokri. Ukljucis sve u struju, ubacis malo hrane za ribice. I neka ga to nekih 15 dana tako. Nista ne iskljucuj, nek vrti vodu tako.
Dok akvarijum CIKLIRA, ti da dobro procitas i proucis ovo:

http://www.akvarijum.org/forum.....12804.html

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Mozes da krenes odmah u realizaciju svega ovog sto sam ti napisao, jer te ribice nece jos dugo.
P.S.
Nali jedan balon vode nek odstoji do sutra pa im dopuni taj ak vodom, i smanji temperaturu danas na 26, a sutra na 24 da ih ne kuvas bez potrebe, nije njima hladno, vec njih druge muke muce. Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ribice ne mogu da vratim nigde kao sto sam rekao u prvom postu nisam ih kupio nego dobio. jedino sto mogu da uradim je to sa filterom mada sam planirao da u ponedeljak napravim spoljni filter sa sundjerom. posto u mom gradu nema prodavnica za ribice niti oprema treba da idem 70km da kupim nesto. ako moze neki savet kako da spasim ribice da ne izumru. a sto se tice peska one su u tom pesku zivele 2god samo sto sam ja to oprao iskuvao dezinfikovao. temperatura je na 25stepeni jos jedna je danas uginula i to isto onakva koja je juce uginula posle snimanja video. neznam gde da uzmem drugi pesak? imam morski pola kilograma ako to pomaze da sipam odozgo? ili da idem do separacije da uzmem neki pesak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesca zamena dela vode, kako bi obarao nivo amonijaka u vodi. Dopuni akvarijum vodom, i na 4 dana menjaj po 1/4 vode odstojalom cesmusom. Ribe hrani jednom dnevno, i sto pre sredi filtraciju, jer te ribe nece moci dugo tako. Neznam sta da ti kazem drugo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Ja bih ti za početak dao ohrabrenje, nešto tipa: Dobrodošao u svet akvaristike.
Zatim, pokušao bih da odgovorim na tvoje pitanje koje ribice imaš u akvarijumu. Narandžasta ribica sa malo dužim repom je ksifo. Mužijaka razlikuješ od ženke po tome što ima taj rep koji izgleda kao mač na donjem delu zadnjeg peraja. Ona ribica koja ima kao "tačkice" na sebi je trihogaster. Imaš i crnu moli, ali to si saznao. Skalari su ti najveće ribe u akvarijumu koje imaš. Nisam siguran za onu "prugastu", ali sve u svemu kao što Jovica reče, konc logor.
Savet: redovna promena vode, regulisanje temperature, čitanje tema za početnike do prve sledeće akcije. Trebao bi ubaciti drugačiju podlogu ako planiraš biljke, a to odmah povlači i cikliranje akvarijuma. Ako ne možeš da zameniš ribe u nekoj radnji, pokušaj da zameniš ribe ovde na forumu, ili na neki drugi način. Prvenstveno mislim na skalare, jer se ne osećaju dobro u plitkim akvarijumima, navodno, potrebna im je visina vodenog stuba od bar 50 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što neko reče, dobrodošao. Smile Svi smo mi imali slične situacije. Zato, nemoj da te obeshrabre problemi na početku. Promeni podlogu, pa zasadi biljke. One će trošiti štetne materije iz vode. Tako ćeš smanjiti mogućnost trovanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo danas sam napravio filter skinuo sam sa neta skicu i po tim dimenzijama. 43cm nije od 55
Image pesak sam nasao ali nemam s cim da slikam aparat mi nije tu. pesak je sitan i krupan mesano granulice velicine od 0,1mm do 1mm samo neznam da li je kvarcni vise mi lici na morski. ovaj kvarcni nisam mogao da nadjem a da narucujem preko neta se ne isplati, jos sam i nasao neki pesak(sljunak) sto se koristi u vodovodu za preciscavanje vode neznam da li je taj dobar ali covek sto ima dugo vremena akvariju mi je nasao i taj isti koristi u njegov.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da i ako moze pomoc oko sloja za filter kako da pravim naslage krenite odozdo pa nagore znaci sta da bude prvi sloj 2345. p.s dole sam stavio resetke od stakla tj dva poprecna drzaca da ne bi padalo na dnu nisam hteo ovaj cik cak nekako mi lakse sa preckama. nemam potapajucu pumpu nego sam uzeo 2 creva jedano usisava drugo izbacuje ali je problem sad ja sam filter stavio iza akvarijuma zato sto je duzina filtera skoro kao moj akvarijum 43cm s toga sam stavio da jedna cevka sto uvlaci prljavu vodu bude na jednom kraju akvarijuma a druga na drugo jer sam negde procitao da tako hoce da vrti samo citu vodu ako su cevke preblizu jedna do druge. ispravite me ako gresim. p.s kad sve zavrsim ubacim filter masu slikacu da vidite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Feb 17, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
evo gotov je filter sutra cu isprobati da li pusta negde nadam se da nece ipak je to prvi put da pravim tako nesto Smile recite mi da li je ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License