Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak u akvaristici, pomoc! :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam na forumu i vec 3 sata listam i pretrazujem forum. Imam akvarijum od 100 litara, slike cu kasnije da postavim.. Od ribica imam oko 14 skalara, 6 gupi, 2 xifo, i 3 cistaca za dno. Imam potapajuci filter, kao i onaj sa strane sa sundjerom. Sto se tice podlogle, samo su kamencici u pitanju, imam 3 rasprsivaca(jedan veliki u sredini i dva mala sa strane), od bilja imam 3 vrste, ne znam kako se zovu, ali prepoznacete ih na slikama. Primetio sam da mi se alge nakupljaju na staklu, a i na biljkama, i da mi biljke uopste ne rastu. Jos gore i skalari su poceli da grickaju biljke. Svaka 2 dana po jedna ribica mi ugine. Temperatura je stalna, 24 c, od osvetljenja imam jednu neonku.

Ovo su prve slike(2 dana posle oformljenja)

Imao sam 2 plahostomusa za staklo, koja su vrlo brzo uginula( verovatno zbog skoljki koje sam odmah uklonio)

Image
Image
Image


Sledece slike su slikane pre 10 minuta, biljke su pocele da mi se suse, ubacio sam jos neke skalare i jos jednu biljku

Image
Image
Image

Molim vas za bilo koji predlog samo da se stanje poboljsa Smile Hvala unapred svim forumasima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stevo.85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice algi to je zbog neadekvatnog osvetljenja . da li si ciklirao akvarijum pre nego sto si ubacio ribe? 14 skalara je previse za toliki akvarijum. imaj na umu da je odrasli skalar velicine ljudske sake a samo jednom paru za normalan zivot treba akvarijum od 100 litara jer su veoma teritorijalni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ciklirao, pojma nisam imao to uopste znaci tek sad pocinjem da sklapam kockice Smile Znam to h za skalare, sad sam ih brojao, imam tacno 10. Kad porastu jos malo uzecu jos jedan aq. samo da resim ove probleme koje sam gore naveo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno pitanje, da li treba da pojacam osvetljenje ili da kupim onu plavu neonku, da li ona pomaze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevo.85
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

te probleme ces malo teze da resis. akvarijum treba da funklcionise oko mesec dana bez riba prvo da bi se formirao ili isciklirao. tek onda dolaze ribe. taj filter koji imas malo sta moze da ocisti tako da ce i to da pravi problem. nemas ni dovoljno biljakada bi preradjivale otpadni materijal koji proizvode ribe zato ga alge koriste za svoj razvoj. akvarijum je jedan mali ekosistem, ako svi elementi ne funkcionisu tesko da moze da se odrzi. sve u svemu neka ti je bog u pomoci....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje za tebe. Vidim na poslednjoj fotografiji da imaš komorni filter sa desne strane akvarijuma. Zašto njega ne napuniš i staviš u funkciju...? To bi ti bilo najbolje rešenje.

Da ne ponavljam ono što je rekao Stevo.85 u vezi cikliranja, biljaka i sl, u svakom slučaju iščitaj sve o tome. Ovde ćeš naići na jako puno informacija, pa i postupaka izrade svega što te interesuje. Za svaku dopunu i nejasnoću, pitaj.

I evo ti linka za pravilan način fotografisanja (isključivo bez blica!) koji će ti nadam se pomoći, kao i sve drugo što ovde pročitaš.
http://www.akvarijum.org/forum.....t8949.html

I da ne zaboravim, idi na svoj profil, popuni ga do kraja i napiši mesto odakle si. Neće ti oduzeti ni minut vremena. Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima Smile Pa poceo bih onda iz pocetka, pa vas molim za pomoc. Znaci da izvadim ribice, i da posadim jos koju biljku. I tako mesec dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Tajchili Oba filtera su mi u funkiciji, danas sam stavio UV neonku nadam se da ce pomoci u uklanjanju bakterija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojačaj filter masu u spoljnjem filteru. Ako imaš samo sunđer (ako sam dobro razumela), mislim da ti nije dovoljno. Neko sa iskustvom će ti bolje reći, ali je o tome dosta pisano na forumu pa pročitaj.
I naravno, što pre dodaj još brzorastućih biljaka! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo si mnogo od jednom pa ti se sve sad zbrkalo i neznas gde ces i sta ces prvo! Very Happy
Skalare vrati tamo odakle si ih kupio i zameni ih za keramicke prstenove, bio kugle, bio sundjer, perlon vatu. To je materijal koji ti treba za spoljni filter koji imas. To parce sundjera koje sad imas nema skoro nikakvu ulogu. Sta ti vraca vodu iz filtera u akvarijum, koja pumpa? Koliko komora ima filter i kolike su dimenzije komora, da vidimo zbog rasporeda. Zameni deo vode ribama odstojalolom cesmusom kako bi oborio kritican nivo amonijaka, jer su pocele da umiru zbog toga. Menjaj 1/4 vode u akvarijumu na svakih 4-5 dana, i resavaj taj spoljni filter pod hitno. UV neonka ti nije potrebna uopste, neznam ko ti je rekao da treba. Ajde sad polako na izvrsenje, ako ti je stalo do tih riba! Very Happy
Evo ti slika mog slozenog spoljnog trokomornog filtera da vidis raspored filter materijala:


Image

Znaci, bio kugle su na dnu:


Image

zatim sam ja stavio dzak za krompir, ti nemoras ako neces, pa keramicki prstenovi manje pakovanje, kao na slici:


Image

preko toga tri sloja bio sundjera po dimenzijama komore za filter materijal, kod mene je to 15x10, tako ih i seku u glavnom po shopovima, parcad 15x10 i 10x10, zato sam te pitao koje su ti dimenzije komora u filteru:


Image

I na vrhu 2-3 cm perlon vate


Image

Sad znas sta i kako treba i trk u nabavku. Very Happy
Pozdrav i srecno! Bravo


Poslednji izmenio jovica dana Ned Feb 23, 2014 8:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace, mogao bi i na Hard skejpu da poradis malo (panjevi, kamenje itd.), moja preporuka ti je da stavis crni ili plavi hamer za pozadinu Very Happy Ribe trebaju da se osecaju kao u svom prirodnom stanistu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj predlog ti je brate da sve ribice vratis i krenes iz pocetka i ja sam tako pogresio pa sad imam problema cuvam ribice u kadici jer nece da ih vrate a akvarijum se ciklira i treba da cekam jos najmanje 15 dana. prvo i po meni najbitnije sto sam procitao dobio savet ovde je filter jer on je cuvar dobrih bakterija za akvarijum koje razlazu amonijak. posle bi mogao da kupis kvarcni pesak-sljunak a ako planiras bilje malo zahtevno moras i hranjivu podlogu. kad sve to kupis postavis moras da pustis najmanje 14 dana da akvaijum vrti vodu bez ribica. sad ti i treba potopna pumpa za filter koja prebacuje 400l/h. rasprskivac nije toliko ni bitan mozes jednostavno da stavis u komoru gde ti je pumpa u filteru da tu ubacuje mehurice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpa mi je Heto SK-9830, na njoj idu 3 rasprsivaca, i jedno crevo sto gura vodu iz filtera. Filter ima 2 komore, u jednoj samo sundjer u drugoj cevcica sto gura vodu. Dimenzije DxSxV 13x38x29 cm. Da vadim ove kamencice i da stavljam kvarci pesak? Biljke cu sutra da kupim, i vatu za filter. Ne znam gde da nadjem prstenove i bio kugle? Hvala puno svima, javljam sutra sta sam uradio Smile Ribice nemam gde da vratim tako da cu da se potrudim sve greske da ispravim, valjda ce da mi uspe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos nesto, sutra kad kupim biljke da ih sadim samo u kamencice ili da stavim kvarcni pesak? Podlogu nemam nikakvu, samo kamencici..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi zemlju za cvece, vidi ako nadjes magicnu zemlju, stavi debljine oko 1cm i odvoji nekih 2cm od stakla Smile Ili je stavi samo tamo gde nameravas da ti budu biljke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License