Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Al je lep ovaj svet... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš lepo i prirodno izgleda, svaka čast! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 10:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, bas mi je drago da vam se dopada.
Mozda na prolece promenimo "stil" nikako da naviknem muza na divljinu - on bi radije neku englesku basticu (i dalje Smile ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
jovica ::
Samo tako nastavi, ja bih recimo samo zalepio crnu izolir traku na ivice akvarijuma.


A a, ne vole one to, mrači ih Mr. Green


Neso, uze mi rec iz usta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 12:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosle dve nedelje nas je "poterao maler". Prvo nam je uginuo muzjak CPO u malom akvarijumu (a bilo mu je bas super, cak se i pario Smile ), a pre nedelju dana i skalar koji je kod nas od letos. Nista novo tada nije bilo dodavano, nista menjano?, jedino sdto je moguce nisam cekala da voda "odstoji" 24h nego sam sipala FFM i menjala posle 2 sata.
Ali su posle toga dosli novi stanovnici Smile
Uzela sam 3 plava skalara (cini mi se da ce lakse u grupi podneti torturu "Tufnice"-starosedeoca dok se ne priviknu. Dva su od pocetka u paru, treci se izdvaja i "Tufnica" njega najvise i maltretira, ali sve je bolje i bolje stanje.


Image

trio "fatastikus"

Image

Tufnica (izdvaja se, sram ga bilo)



Image
i ekipa misli da ce biti hrane

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dopada mi se ova poslednja slika.
Mašala bašta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala bolan Smile. Nego nas ubi "plevljenje" i "kopanje" po bastici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ništa protiv engleske baštice, čak bih i čaj popila tamo, ali džungla je raj.... Zašto sve mora da bude pod konac...? Ovako je ipak lepše.
Sve pohvale...! Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas lepo, a ove platike tako razbijaju zelenilo, prva liga Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajchili hvala - ovo je moj akvarijum , pa ovde nema "sustiklica" Smile, jel da da je bolji Wink .
Looniz - stvarno su super platikice, mada podivljaju i deluje kao da ih ima 1000 pred hranjenje - ovako nisu toliko aktivne, ali stalno neka lagano plivucka ispred zelenila. Ako hoces, imamo "viska" Smile, javi.
Jedino sto pocinje da me izludjuje kod njih je sto od njih i gupika ciklidi nemaju sanse da pridju hrani, pa za hranjenje izvodimo egzibicije - tri vrste hrane (mada znam da nije dobro kombinovati u istom obroku) - za povrsinske, ribe sredine i ribe dna Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slatko me nasmeja sa šustiklicama... Very Happy Very Happy Very Happy
Ma samo napred, bitno je ono što je ispod njih, tj šta je u aq, sve drugo je stvar ukusa. Wink
p.s. I dalje navijam za džunglu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Ako hoces, imamo "viska" Smile, javi.


Ja sam mislio da ne stavljam zivorodke, ali kad ih gledam u tudjim akvarijumima opet dobijem zelju da ih imam.. Prosto ne znam ni sam sta da radim.. Ako bih i stavljao, to su guppy i platy.. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum.
Što se tiče platika, predlažem da dodaš par komada drugih boja. Ima da se šareni akvarijum kao neki ciklidni Smile
Looniz, meni su platike bolje od gupika jer su oba pola u koloru što kod glupika nije slučaj. Mnogo sporije rastu ali se isplati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, akko sam znala da ce ti se platikice dopsti ?
Ubacili u Petak 3 zenkice galaxi - muz me pita da li sam normalna - poklanjam nase muzjake a kupujem nove platike ??? Mada mu se uopsteno dopada ideja o potrebi vise zenki po muzjaku Wink
Mozda bih jos ubacila crvene zenkice sa crnim repom i to bi bilo to.... za neko vreme Embarassed
Looniz - zivorotke mi daju "sarenis", i stvarno ih volim. Ti ne moras da se plasis pored ciklida da ce se prenamnoziti - ako mi verujes da kod mene bez odvajanja za dve godine bukvalno ni jedna jedina "beba" nije prezivela u velikom akvarijumu (zato cera i ja imamo jaslice). I ovo ce odvratno zazvucati, ali je cinjenica, ciklide drze stalno budnim i u pokretu - stalno love. Inace, od tebe sam "prepisala" plave skalare, samo da znas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da vidite "sta sam mu uradila"..... Prosto mi dodje zao Crying or Very sad
Od februara ne mogu da izvucem akvarijum u "normalu" - ribice se stalno razboljevaju - i to u poslednje vreme samo platike, biljke kunjaju, pa krenu, ja opet dodam malo lekova, malo zamracim.... Izgleda da je problem bio u gasovima koji su se nakupili u podlozi. Juce smo ga skroz "rascerupali", ostavila sam mesta za lakse ciscenje i ususavanje dna, ostala bez platika , i sada izgleda ovako... Uzivo i nije lose, skalari uzivaju u prostoru, ali jer meni akvarijum previsok, mozda jos i dodam neke grane da "uranjaju"....Ali je bez bilja i platika nekoako pusto...
PS - Sledeci put kada mi padne na pamet da izvodim akciju "velikog spremanja i pranja" kompletnog akvarijuma, bice oglas - povoljno lep i prljav akvarijum - crkosmo juce celi dan - a kako radite to kada nemate dvoriste, uopste mi nije jasno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 26, 2014 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I slika Smile
Image
ovi uzivaju Smile

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobni svet akvarijuma (knjiga) - i ... Suncokret Razno 8 Ned Avg 09, 2020 1:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem akvarijum i zivi svet peconis Arhiva Malih Oglasa 4 Pon Okt 28, 2019 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje ribe u ovaj akvarijum? strax357 Akvarijumi 1 Sre Okt 04, 2017 2:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License