Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 X-file, nepoznati stanovnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li mi neko pomoći u identifikaciji malog, živog, ali nepoznatog stvorenja...? Primetila sam ga pre neki dan u malom akvarijumu sa dve japanke (kupila sam ih pre mesec dana) u kome ima nešto klikera pri dnu, jedna veštačka biljka i vrlo malo drezge koju sam prebacila iz drugog aq. Redovno ga čistim i menjam vodu, pa mi nije jasno odakle se pojavilo.
Prvo sam pomislila da je komadić nepojedene hrane koji pliva u vodi, ali kada sam krenula da zagledam, vidim da ovo stvorenje ima male nogice i da lepo pliva. Ne dira ribice, niti one njega/nju/to... Ima svega oko 3mm, pljosnato je i polu-providno sa malim crnim šarama. Izdvojila sam ga u neku posudicu i slikala uz pomoć lupe. Evo sličice, pa procenite sami. Ako neko nešto zna..... Kažite o čemu se radi. Question

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 12:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

330l
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Jan 2014
Poruke: 6
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Truth is out there Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neće ti se svideti odgovor: Branchiura

http://www.wetwebmedia.com/pon.....ntfaqs.htm

Image

Ukratko: paraziti, vrlo česti kod japanki i koi šarana.

http://www.ucmp.berkeley.edu/a.....hiura.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po srpski receno, krpelji ribljeg sveta... Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema šta da mi se svidi ili ne, činjenice su tu. S tim što "moj" parazit još nije pozeleneo. Smile
Dobro je da sam ga izdvojila, ali ne znam da li je i to prekasno, tj da li se već izlegli jaja, napali ribice ili šta već... Mali parazit će biti definitivno uništen.
Pitanje, Šta uraditi sa ribicama...? Da li ih ostaviti tako, da li ih nežno uspavati (zamrznuti) ili...? I još nešto, da li mislite da sam ih tako zaražene kupila ili parazit može i naknadno da se pojavi...? Tek da znam da više ne uzimam ništa u dotičnoj akva-prodavnici. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravih, ono što je sigurno, to je da ih neću menjati za biljke i sl, kao što sam planirala, pa čak i postavila ponudu... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da to da li je zelen ili ne ima bilo kakve veze sa štetom koju pravi.

Što se riba tiče, nadam se da si pročitala da postoji način da se leče. Da li ćeš se upuštati u to ili ne - to je na tebi.

Ribe si kupila zaražene. Bilo bi dobro znati gde si ih nabavila (može i na PP).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale ::
Ribe si kupila zaražene. Bilo bi dobro znati gde si ih nabavila (može i na PP).

Poslala sam ti PP, da nikome ne bih pravila ni reklamu, ni anti-reklamu.
Šta je humanije za ribice, ostaviti ih ovako ili...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To bolje da ti kaže neko sa većim iskustvom u lečenju riba.
Deak ili Zola bi bili idealni, ali ih dugo nisam video na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 24, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala u svakom slučaju. Možda se pojavi još neko sa iskustvom ili znanjem na ovom polju, mada moram priznati da je i ovo bilo od velike pomoći u razrešenju misterije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nastavka o malom, šarenom identifikovanom biću. Odem ja danas u radnju u kojoj sam kupila japanke, sa sve foto-aparatom i sličicom u njemu. Kažem gospođi koja tamo radi da imam pitanje za nju, da sam videla neko maleno stvorenje kako pliva po aq i lepi se za ribicu. Pokažem joj i uvećanu fotogarfiju i pitam je šta je to. Naravno, ni ne pominjem da sam ovde već tražila pomoć i dobila odgovor. Wink
Gospođa mi objasni kako je to vrsta parazita specifična za japanke i kako ga većina japanki nosi u sebi. Na pitanje, kako izlečiti ribe od tih parazita, samo mi je rekla da je potrebno da se parazit fizički odstarni sa ribe i baci. To je sve. Nikakav drugi lek nije potreban, kaže i da nema potrebe da brinem. Na pitanje o eventualnom pojavljivanju podmlatka (ne daj Bože), rekla mi je da je malo verovatno, jer je bio prisutan samo jedan parazit i da je mala verovatnoća za tim. Da ribicama nije ništa i opet da ne brinem. A onda i malo poređenje sa njene strane: i nas (ljude) napadaju vaške i nerviraju nas, ali nas ne ubiju. Samo ih uklonimo i to je sve. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Feb 25, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, tako i meni rece veterinar, daj slobodno macetu amoksicilin od 250mg nece mu biti nista, kad popi siromah jednu, pa drugu dozu uvece, kad ujutru, komiran, jedva sam ga rasvestio. I od tad ja njima nista ne verujem, pa tako i ti, sa rezervom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 26, 2014 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je sa rezervom. Ovo je bila samo mala provera (na predlog jednog člana). Kao ja ne znam kakva je to mala plutajuća pahuljica(što je i istina, dok mi niste pritrčali u pomoć), pa odem kod njih, pokažem im sliku i pitam ih, da vidim kako će da reaguju, šta će da kažu i sl... I eto odgovora....
A baš sam htela da zamenim te japankice za neke biljčice ili sl. Propade mi plan... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Sre Feb 26, 2014 2:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuuu sto si zloca Tajchili Smile Pricao sam sa sestrom, iz Smedereva je, i ona je imalo iste probleme do skoro pa je kupila neki preparat >citaj hemiju< i pomoglo je kolko tolko ali je opet morala fizicki da skida krpelje sa ribica i opet se pojavljuju ali u manjoj meri Bravo pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajchili
Akvarista



Registrovan: 16 Jan 2014
Poruke: 135
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 26, 2014 2:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nisam zloća. Pa poznajem ljude koji drže tu radnju, dobri smo, Samo sam išla po još informacija, nikad nije dosta. A od čitanja ne bežim. Pa zošto sedim po ceo dan ovde...? Imam utisak da ni ispite nisam tako revnosno spremala svojevremeno... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka NEpoznati oblik zivota goranmbre Početak u akvaristici 2 Sre Feb 08, 2023 12:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi nepoznati puž SrkiVR Ostali Stanovnici 4 Pet Jul 19, 2019 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznati stanovnici drinabb Ostali Stanovnici 18 Ned Jan 18, 2015 7:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ..nepoznati korijen!? Maskulin Uradi Sam (DIY) 11 Čet Apr 03, 2014 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi stanovnik mikidejana Ostali Stanovnici 8 Sre Dec 18, 2013 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License