Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Echinodorus rose, bekstvo iz akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update, sada je već prava džungla iznad akvarijuma, počeli su da rastu izdanci iz izdanaka.

Image

Image

Image

Image

Image
Kao što rekoh na početku teme, ništa im ne titram prihrana kad se setim (retko) i to kroz vodenu kolonu (tečna) CO2 sam počeo da dodajem pre par dana (konačno prikupio sve potrebno) Rasveta je 2x 70W/930 metal halogena... Sve u svemu ništa specijalno nisam menjao, tvrdoća vode je konstantno na nekih 250 ppm (tvrda) nisam primetio da sam nešto menjao da izazovem ovo razmnožavanje. Primetio sam da se pojedini listovi suše verovatno usled suvog i hladnog vazduha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 23, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pervezno dobro Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj echinodorus, kao i svaka druga vodena biljka kada nanjusi suvo, odmah sve resurse ulaze u nadvodni svet bez algi sa stalno dostupnim CO2 i obiljem svetla.
Usput, da li si od mene kupio ovaj echinodorus kao rosae. Ako jesi, sorry, ovo je ozelot green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet greska, kad pogledam da su mladi listovi crveni ipak bih rekao da je red flame. Sad vidite kako mi je kad treba da razdvajam echinodoruse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A mozda je i "tomi" ali je zbog manjka svetla postao zelen.
IA opet i phiton zna da pojaca fleke kad mu se smanji svetlo.
Jedno je sigurno tenelus nije, suvise je velik za njega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 8:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskren da budem nemam pojma odakle mi, nisam od tebe naručio, tako da sam ime lupio po nahođenju. 3 biljke su mi popunile akvarijum od 250L. s tim što je skroz levo klasična amazonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License