Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi "bolji" pocetak :-) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vildana




Registrovan: 01 Mar 2014
Poruke: 1
Lokacija: Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo da se zahvalim Nemanji uredniku na lijepim cestitkama kao i vama svima ostalim, nadam se da cemo se lijepo druziti ovdje a i da cu nauciti svasta jer sam povukao rucnu u kamenom dobu sto se tice akvaristike kao sto vidim Smile pa da pocnem...Kao sto sam rekao u samom upoznavanju davno je to bilo kad sam imao akvarijum, bio je velik neznam sad tacnu litrazu ali imao je nekih mozda 250l, ima sam lijepu onako opremu ali ne kao danas kako vidim sto me brine, krenem prvo od CO2 pa sve do vanjskih filtera brate Smile Sad bi poceo nesto malo vise kao profi ne ono hajde za pocetak nesto manje i sta ti ja znam, ako vec idem idem odmah sve kako treba i ovako bi nesto zelio...

1. Akvarijum 1,60 duzina 0,60 sirina i 0,50 visina 10mm staklo e sad posto bi ga radio otvorenog tipa znaci bez poklopca-haube kako vec zovu trebaju li mi na ove dimenzije poprecna ojacanja? Pitam jer sam gledao ovih dana tonu klipova na youtube i likovi prave jos vece akvarije i nigdje tih ojacanja, ovo pitam jer mi je to stvarno ruzno za oko.

2. Vanjski filter koji mi je potreban? Vidjeo sam ima ih razni marki JBL, EHEIM, Tetratec itd. i nekako je Tetratec najpristupacniji sa cijenom ali na mnogim forumima kazu da procure brzo.

3. CO2 znam da mi je ovo potrebno ako zelim biljni akvarijum ali sa ovim nikad nisam radio i interesuje me dali postoji to u pakovanju nekom kao kupis sve samo spoji i to je to,da neizmisljam nista tipa DIY kao i za sami filter jer vidim po forumima ljudi se satrase trazeci te neke ventile pa difuzore i sta ti ja znam i na kraju nista.

4. Svijetlo...isto me interesuje koliko i cega tacno mi je potrebno za ovakav akvarijum sto cu ga praviti.

5. Grijac...koje jacine i kakav mi je potreban?

6. E sad objasnite mi molim vas kod same podloge prije svega sta to posipaju po akvarijumu i to 3 puta kao sto vidite ovdje na klipu http://www.youtube.com/watch?v.....1C9ABEBA51 ok znam da je to nesto za vodu i za bilje ali sta konkretno ja trebam kupiti i mogu naci kod nas za to?

7. Sto se tice podloge-pijeska sta koristite?

Znam da je dosta mozda neshvaceni pitanja ali eto ja sam bas gledao da lajicki kazem sta me muci i da me svi svate, nebi pravio sada nesto manje, pa daj za kratko vrijeme opet haj nesto novo, ako idem idem odmah kako treba Smile a ovako nesto mi je san, ovo kad sam vidjeo na netu uuuuuuu ovo je sami vrh

HVALA UNAPIJED NA ODGOVORIMA



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 6:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sanjamo isti san Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vildana




Registrovan: 01 Mar 2014
Poruke: 1
Lokacija: Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma drug sve je to ostvarivo, mene vise muci kako to sve sklopiti npr. taj CO2 nije to toliko ni skupo a da nemoze me izaci vise od 1500 eura nema sanse, mada neznam cijene tog vanjskog filtera i grijaca i co2 sjelokupnog sistema a za ostalo je ok, taj akvarijum sto hocu tih dimenzija izace me ovdje oko nekih 180 eura, a ostalo bi narucio direkt od nekoga ovdje iz Beograda jer vidim ima dosta trgovina ovdje profil sto je stvarno cool...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje posalji mail prodavnicama koje se da kazem "profi" bave sa tim, da ti posalju cijene, kolko bi te sta doslo za takav akvarijum. Tek da pocnes od necega...
Posaljes im lijepo sliku ovog akvarijuma i kazes, ja bi htio ovako nesto, kolko to kosta sa opremom i da ti navedu po stavkama sta kolko kosta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vildana




Registrovan: 01 Mar 2014
Poruke: 1
Lokacija: Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam drug sve ok, samo sto sam ja mislio dobiti odgovor od par vas tu, sta bi npr. konkretno ja bi to i to, tako i tako da znam sta mi je raditi, pa bi ja onda kontaktirao normalno trgovine koliko kosta to i to, mene zeza to sto sam ja izgubit trenutno u svim tim markama nekontam sta je ok a sta ne, neko kaze Tetratec nevalja a nekome je ok, ja sam za neku sredinu niti preskupo a niti bas za neki kineski proizvod Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valjda ce se javiti neko iskusniji da ti da odgovor, mada ko sto mozes i ocekivati svako ce ti reci drugacije misljenje za billo koju marku, kao i u svemu. aj pa sa srecom, najteze je krenuti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Vildana




Registrovan: 01 Mar 2014
Poruke: 1
Lokacija: Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti drug na zeljama, vjerujes li mi da me najvise pojede sama pomisao na akvarijum i ojacanje, a sto mi je to bezveze aaaa majkemi ja sam ti u stvarnom zivotu ko detektiv Monk perfekcionista sve mora biti pod spagu hahahaha, a znam da moze bez toga ako izracunas litrazu od tih dimenzija i dobijes sta ja znam koliko, ok gdje je svo to kamenje pa drvo pa sva ta podloga, opet izgubis dosta litraze sto znaci bezveze po meni ali ok vidjecemo sve Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesantna dimenzija.
Čudi me da se TheDoVla nije već javio Smile On voli da eksperimentiše.

Evo ti dva linka. U pitanju je James Findley. Možda te još više inspiriše:

''crimson sky'' aquascape
https://www.youtube.com/watch?v=COsbWPtDEI0&list=UU_r2NYCo35CKai3ZMfXyASw&feature=c4-overview

''tributary'' aquascape
https://www.youtube.com/watch?v=7ZpNDYYXi2Y&list=PLADA7A41C9ABEBA51&feature=c4-overview-vl

Neka iskusniji kažu nešto o ovome, a i Monte ti je lepo rekao da napišeš mail pa ćeš dobitti konkretan odgovor. Vidi sponzore na početku stranice... pa izaberi.

Pitanjce: odakle si skinuo ovu fotku? Ako možeš da se prisetiš možeš mi poslati na pp.

Srećno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo sam sad video temu irajh. Very Happy

Ovako, projekat podrzavam u potpunosti!!!! Very Happy Imam samo jedan predlog. Visina nek bude 40cm i mozda 12mm staklo (to ce ti vec iskusniji reci).

Savetovao bih ti da odes do neke reke i vec sad da pocnes da trazis grane. Prvo odlucis kako ce scape biti postavljen (da li centralno kao na ovoj slici, ili mozda sa jedne ka drugoj strani ili od krajeva ka sredini). U svakom slucaju mislim da ce ti za ove dimenzije trebati grane, ne panjevi, ili neki panjevi koji imaju dugacke zile a nisu visoki. Nemas potrebe davati novac na to u radnjama jer nije jeftino (bolje da novac koji ustedis na taj nacin ulozis u filraciju).

Samo napred, izguraj to do kraja! Wink I da, dobro sve isplaniraj pre nego sto predjes u fazu izrade. Takvi akvarijumi se moraju dobro isplanirati (bar po mom misljenju).

Ah, taj crimson sky. Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bacih pogled na sliku pre nego sto sam procitao tekst iznad nje, kad me srcka nije strefila Very Happy
Lep si cilj postavio sebi, nemoj od njega da odustanes Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha reventone, isti slucaj i kod mene. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vildana




Registrovan: 01 Mar 2014
Poruke: 1
Lokacija: Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sliku sam vidjeo na facebook stranici od Olivera Knott https://www.facebook.com/pages/Oliver-Knott/252300784815192
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj kriminalni akvarijum Smile ima 20 ili 30 cm visine odnosno širine (zaboravih) i možda 120 cm dužine. Kod tebe bi to leglo samo tako uz odgovarajuće svetlo. Svetlo moraš baš jako, mislim da ti je MH bolja opcija od T5 ili T8. Dosta vati ide na tu litražu.
Za staklo nisam stručnjak, treba da lepim 130x45x50 (visina), ne ja normalno, isto 10-ka, i jedino se dvoumim da li da stavim duplo dno ili samo uzdužna ojačanja, gore stavljam sva moguća. I sam pročitao dosta toga o odnosu debljine stakla i litraže i uglavnom sam stekao utisak da je bolje uraditi i malo preterano ali sigurno koliko se može.
Slažem se da ima svakavih primera na net-u, ali to znaju i da nazivaju tempiranim bombama.
Ima jedna stvar koja mi se ne sviđa takođe u tom planu, čini mi se da želih biljni i imaš veliku dubinu i to povlači jako svetlo koje solidno greje. Ako je otvorenog tipa (bez kondenzacionih poklopaca) isparavače ti voda i to mnogo.
Sačekaj i neko stručno mišljenje i nemoj da odustaješ Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crimson sky je, koliko se secam DxSxV 130x30x20cm.

Ja ti savetujem 40 visine max, mozda cak i 30, a sirina da ne ide preko 50cm. To bi bilo oko 240l. Gledaj da uradis akvarijum bez ikakvih ojacanja ako mozes. Kostace vise, ali ce sigurno lepse izgledati. O poklopcu nemoj ni da razmisljas (bila bi prevelika steta staviti poklopac na takav akvrijum).

Sto se rasvete tice mislim da nema potrebe za MH rasvetom (zato stavis lepo 30cm dubine), vec bi arcadia t5 bila vrhunska stvar.

Sto se filtracije tice nikako tu nemoj da stedis, iz licnog, loseg iskustva ti kazem. Wink

Imas negde na netu tekst o otvorenom akvarijumu, pa mozes naci i procitati. Ne znam da li je dozvoljeno da okacim link sa drugog foruma???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi i od toga šta planira od riba da drži.
Što se tiče dubine za akvarijum, lično ne bih nikada više pravio sledeći akvarijum koji je ima manje od 40 ili 45 cm visine vode. U početku sam sadio na 30-tak cm visine vode, možda ni toliko, ono što mi se dopalo i stvarno je lepo izgledalo, ali imaš za dva dana biljke koje su ti otišle napolje pa izgleda ko dobro zarasla bara. Onda si ograničen na ono što raste ko trava bukvalno, i anubiu nanu prži svetlo koliko si limitiran.
Šta fali visećoj haubi sa MH rasvetom, njihova upotreba u biljnoj akvaristici je prilično zastupljena. Mislim da uopšte nema veze što ne bi bila arcadia.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi 50-60L Trifke98 Početak u akvaristici 1 Sub Avg 13, 2022 10:40 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License