Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko identifikacije alge i suzbijanje iste Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle,posto nemam dobar aprat ili telefon da slikam ovu algu pokusacu da vam objasnim pa ko moze da pomogne.Alga je svetlo zelene boje,dostize duzinu i po 20-30cm.Kao dlaka kose je.Akvarijum ima 0.9w/l,co2 iz boce,hranljiva podloga.Aq. je stabilan po pitanju ostalih algi.Primetio sam da mi se ova alga najvise stvara u zbijenim biljkama i na biljkama blizu izlaza vode koje gura pumpa u aq.Pocela se pojavljivati kada sam ubacio neku mahovinu ali sam je skoro izbacio.Vodu menjam sedmicno 1/3.Lako se skida ali u zbunovima je malo teze posto se uplela.Nije primetna puno dok se nezagledas u biljke.Koja to moze da bude zivuljka i koji je razlog da se stvara.Negde sam pricitao da se stvara usled dobre filtracije....Svaka pomoc i iskustvo dobrodoslo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja imam tu algu, najvise je bilo u mahovini, al jedino resenje je kolko ja znam da je polako cupas. Ja sam je nekim dugackim stapicima namotavao sve dok moze ili rucno cupao. Sad trenutno je i ne primjecujem.
Citao sam da se ta alga pojavljuje kad je u akvarijumu sve u dobrom stanju, a pogoduje joj klima kao i za biljke pa se tesko unistava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zove ako sam dobro procitao zove se koncasta alga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DA to sam i ja procitao.Mahovinu sam poslao pravac u kantu :)Ja je cupam sa cetkicom za zube ali se nonstop pojavljuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da me držiš za reč ali mislim da ih amano zokice Smile jedu.
Pisalo se o tome na forumu dosta puta, evo jedna tema:
http://www.akvarijum.org/forum.....16118.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekada ne mozemo da ubacujemo amano kozice u akvarijum zbog riba koje bi ih pojele. Probajte Easy Life - AlgExit. Ja sam uspeo pomocu ovog sredstva da je se otarasim, ali ako se ne resi uzrok pojave algi u akvarijumu, moze se lako desiti da se ponovo pojave. Pre upotrebe ovog sredstva pokasajte da sto vise ovih algi rucno uklonite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ove bi ti pomogle al ce da ceprkaju i mahovine
Crossocheilus reticulatus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm....Pre 2-3 dana pomerim ulas vode u akvarijum i pocne da se stvara sad na tom mestu.Neznam dal sta utice sto mi co2 izlazi iz te cevi koja siba vodu po aq?U oba aq mi se pojavljuje oko cevi sto vraca vodu iz filtera.Ipak mislim da da je razlog bio ubacivanje neke mahovine(koja je sad u kanti za djubre) ili do filtracije kojka struji kroz biljke i tu se stvara alga.

Imam 2 kozice ali su lenstine Smile Mislim da se plase ribica pa zato i nerade posao kako treba.

@Ankalagon mislis na ove oto-e ili letee lisice?Trazim ih al su paprene cene.Nabavlja covek i loznici za 100din ali nema trenutno.Cuo sam za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Mar 06, 2014 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakv je foto period? Dodajes li mikro i makro elemente? Ako dodajes, koje i koliko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se cimas dzaba, nista je ne jede od algara, po najmanje kozice. Smile Uzmi cetkicu za zube, i namotavaj je kao spagete. Uklanjaj je mehanicki pri svakoj zameni vode. Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kažu da je jede amano. Po meni, alga koja me najmanje nervira a i nije za***ana kao neke druge alge. Gadna je ponajviše zbog toga što lako upropasti mahovinu ili neke sitnije biljčice, HM, cubu...
Što reče Jovica, mehaničko uklanjanje a ja bih dodao i smanjenje fotoperioda i češća zamena dela vode.
Pa neka je sa srećom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
monte
Akvarista



Registrovan: 26 Jul 2013
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad - Tivat

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitah danas da te koncaste jedu Anostromusi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako, moje iskustvo.

Niza temperatura (oko 24-25oC) ce ti pomoci malo> Ako mozes podeli fotoperiod. Kod mene je 7h i cim predje toliko pocne da se javlja.

Pitao sam te da li dodajes mikro i makro elemente jer sam ja dodavao po uputsvtu onog od koga sam ih kupio, ali sam racunao i ispalo je da je to slabo. Bilje je propadalo, a alge je bilo sve vise. Pojacao sam doziranje makro i mikro elmenata. BIlje je pocelo da se oporavlja, a alga je prakticno nestala.

Sve u svemu, algu odstranjaj sto vise. Cim je vidis, koliko je god malo bilo, odstranjaj. Potrudi se da sprecis uzrok nastanka. Mislimi da bi ti easy carbo pomogao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odstranjujem algu sa cetkicom za zube ali umori me vise Smile Nedodajem mm elemente posto nevidim potrebu za njima.Foto period je 5-2-4.Osvetljenje izmedju 0.8-0.9w/l.Ali opet vam kazem najvise je ima tamo gde je filtracija,tj na izlazu vode iz filtera u aq.Probacu da smanjim fotoperiod na 4-2-4 pposto sam primetio da bneke od biljaka vec skupljaju listove sat pre gasenja svetla uvece.Verovatno ima je dovoljno svetla a algama ide u prilog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Mar 07, 2014 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje biljke imas? Da li si siguran da biljkama nista ne nedostaje?

Nek svetlo bude ugaseno 1h u pauzi, nema potrebe za vise.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License