Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rekord 700 by Mrmot Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DAN 6 - nisam slikao, isto izgleda kao i juče ali uz jedan lep detalj, sve biljke osim jedne od danas imaju barem po 1-2 nova lista Smile očigledno im prija ova dva dana mini CO2 akcija...

Probao sam jutros malo da skinem celulozu sa panja, ne ide osim da ga celog vadim i brišem, ostaviću da se skine sama...

e sad, znam svi ćete reći "nemoj!" ali danas će se useliti prvi par ribica, mislim coridorasa najverovatnije pošto ne mogu više da smislim objašnjenje za četvorogodišnjaka zbog kojeg smo i uzeli akvarijum zašto nemamo nijednu ribicu i da gledam suze Sad neće valjda par muljara da upropasti sve... ostale ribice će čekati da navršimo 25 dana kao što je i bilo predvidjeno pa će se useljavati periodicno po grupama...

Sutra sleduje nova doza Easy start-a
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 2:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci par ancistrusa i panj da blista, nisu ni oni loši kao startne ribe. Ima dete da se oduševi kad krenu po staklu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Useljenje Smile
Prva tri stanara su se uselila, ostatak ce sacekati ceo ciklus cikliranja

Pilot ribice na koje je pao izbor radi utišavanja dečjeg plača a i da vidim dokle smo stigli....

2x Corydoras aeneus 'Black'
Image

1x ljuta guja iz tamnih dubina ili slika tipa "pronadjite uljeza" Cool

Image

To je to, pola sata su stajali sa kesicom u vodi, prvih 5 min su bili malo tunjavi a potom je krenulo uredno plivanje i rovarenje... ne bih rekao da su imali bilo šta protiv nove sredine... videćemo na dalje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to lepo,srećan start.
Ali slaži ženu da ti je klinac pocepao tu pozadinu:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoran.d5
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Feb 2014
Poruke: 4
Lokacija: Makedonija - Shtip

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
DAN 6 - nisam slikao, isto izgleda kao i juče ali uz jedan lep detalj, sve biljke osim jedne od danas imaju barem po 1-2 nova lista Smile očigledno im prija ova dva dana mini CO2 akcija...
Sutra sleduje nova doza Easy start-a

Objasni kako si izveo to, sta si i pre spomenuo oko mini CO2? I ja sam ti pocetnika pa zelim informacije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zoran.d5
probaj ovaj link:
http://www.akvarijum.org/forum.....11649.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, sa tog linka sam ja pokupio "mudrost" Smile neodexsacyn kapi kostaju oko 250din i bocica je idealna posto ima gumeni cep koji je bas jak, samo ga raseces vrhom noza i uguras rasprsivac kroz gumu, posle se samo montira sve zajedno svaki dan kad promenis "dopunu" u bocici. Ja nisam merio na grak vec onako odokativno jedna kasicica limuntusa i jedna sode bikarbone, vratim cep, promuckam i potopim... Bitno da bocica bude full suva (obrises ubrusom iznutra ili komadom papirne maramice). Nije tesko, ja sam napravio za cca 5min i radi super, po mehuric na 5-6 sekundi. Danas sam uzeo i lepljivi nosac za grejac da montiram to na bocni zid aq da je potapam na dno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Mar 11, 2014 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dan 7

akvarijum se vec razbistrio od easy starta, malopre sam dozirao novu dozu pro fito-a (zapravo 1/3preporucene doze) i proprao sam sundjer sa vrha filtera u odstojaloj vodi. Morao sam malo posto je nedeljna inspekcija pokazala da je zatrpan i gotovo crn. Nisam ga skroz oprao nego onako izgnjecio par puta. Filter ponovo radi punom parom. Sada apsolutno sve posadjene biljke imaju po jedan novi list a koliko sam video i korenje izbija novo. Danas nisam dodavao CO2 mini, razmisljam da li da ga proredim na svaki drugi dan za pocetak...
sva tri pilot cistaca su vrlo zivahni i punih boja, reklo bi se da im boravak prija. Od sutra cu poceti i malo da ih hranim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I koriji i kuliji su jatne ribe, sto ce reci da bi trebalo da bude bar po pet komada. I jedni i drugi su zahvalne i lepe ribe, koje najbolje funkcionisu u jatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reventon, znam Smile ne brini, za desetak dana ili koji dan vise, drustvu se pridruzuje jos 5-6 corisoras sterbi-ja, sto se kulija tice, na zalost, ovog sam dobio jednog iz akvarijuma koji se rastura , nisam ih ni planirao u aq... Mozda uzmem jos jednog ako naletim negde... Ni ovih black nisu imali na stanju, samo dva kom i oba su na zalost zenke... Ali nikad nisam imao ove crne pa sam ipak uzeo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DAN 8 - dodate još dve biljke napred, i veliki kamen pomeren nazad na predvidjeno mesto pošto su se panjevi "napili" vode i sad ne mrdaju.

Ovo je za sada neki planirani raspored po dnu kako smo i želeli, videćemo kada biljke niknu kako će sve izgledati i treba li nešto presadjivati ili vaditi...

Koliko vremena treba celulozi da nestane sa panja? to trenutno jedino ruži izgled Confused

Image

Image

Image

Image

Slobodno dajte, predloge, kritike, sugestije a može i poneka pohvala Very Happy
Samo nemojte o pozadini više, ona ostaje za sada Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se ne citiram, ne nestaje sama od sebe, vadiš napolje, ribaš, pereš itd... ili ubaciš par ancistrusa da se brinu o tome Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Da se ne citiram, ne nestaje sama od sebe, vadiš napolje, ribaš, pereš itd... ili ubaciš par ancistrusa da se brinu o tome Smile


Ubacio sam i njih večeras nego me bilo sramota da priznam hehehehe Embarassed

2x Ancistrus šlajer
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ne znam, pustio bih malo da se razraste, ne bih za sada ništa više čačkao. Nakon nekog vremena videćeš i sam da li se uklopilo kako si želeo.
Normalna su tumbanja svega i svačega u akvaristici Smile
Mislim da će od te pozadine samo malo da se vidi kad se razlista. Ne bih se uopšte opterečivao sa njom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DAN 10 Smile

Sve bistrije i bistrije, panj sam sinoć malo oprao od celuloze koliko se moglo. Nastavili smo mini CO2 svaki dan po nekih 5-6h.

Sve bilje sada imaju po novi izdanak osim dve poslednje posadjene preksinoc, njih tek čekam...

Fotoperiod mi je zbog slabijeg svetla oko 10h dnevno upaljenog svetla, razmisljam da cak produzim i na 12h.

Pilot ribice (3 muljara + 2 ancitrusa) su živahne, juče su uredno papale hranu tj malu kolicinu koju sam im ubacio...

Evo nešto boljih slika zahvaljujući novom tehničkom članu porodice Canon IXUS-132 (slikano auto modom, još nisam stigao da se igram sa opcijama)

Image

Image

Image

Ništa nije obradjivano u PS pošto se ja time ne bavim Cool

Za 4 dana nova dosa easy start pa kad se ona razbistri (to dodje još 2 dana) ide još jedna tura useljenja 5x Coridoras Sterbai pa ćemo potom na svakih 5 dana po sledeću grupicu (vrstu) da ubacujemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License