Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko unutrasnjeg filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Mar 09, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala unapred na savetima i sugestijama. Imam akvarijum sa spoljnim filterom ali pravim jos jedan od 100l gde nebih dodavao spoljni filter. U nekom od manjih akvarijuma sam sastavio od 3 filtera ona obicna sundjer, mislim da se zovu XY2831, stavicu sliku jednog sa googla da se zna otprilike. Na tako montirana 4 sundjera sam dodao potopnu pumpu i ispalo je simpaticno. Ima slika u akvarijumu kako izgleda.
Naleteo sam i na jedan unutrasnji koji lici na kanister. Jedan slican rucni rad nam je predstavio clan VURDOK. Slika 3
Sundjeri su precnika 5,5cm a duzine 12cm (puta4)
A jedna komora je 7cm precnik i visine 8cm (Puta3)
Zanam da nijedno od ova dva nije idealno resenje ali za sad je ovako.
Koji je po vasem misljenju Bolji?

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 09, 2014 11:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obzirom koliko mesta zauzimaju, nisam odusevljen ovakvim resenjem.
Ako bih morao da biram, izabrao bih drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ruzan je i prvi i drugi! Al kad bi birao drugi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugi ako vec mora neki od ta 2 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 1:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam Puno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da estetika ne sme da bude bitnija od kvaliteta čišćenja. Za 100 litara vode je bolje koristiti filter sa više medija kao na poslednjoj slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio slican kao na zadnjoj slici i bio sam veoma zadovoljan. Moze da se kombinuju filter mediji pa samim tim su po meni bolji od druga dva prikazana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni i jeste bitniji kvalitet ciscenja zato nisam mogao da se odlucim. Sundjermaterijala ima mozda i vise nego duplo u prvom sto sam ja napravio ali ovaj drugi ima razlicite materijale. Razmisljao sam da napravim mozda neki koji ce biti pod haubom. Pumpa u akvarijum da izbacuje na poklopac pa kroz neku filter masu(cev) i da izadje na drugu stranu samo mi i to nije bas sjajno jer kad se ugasi pumpa filter se isprazni i ostane bez vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iliti 'Top filter'... Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....t4785.html
A imas i kupovne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za te, imao sam u jednom manjem kupovnom takav vec kao sastavni deo njega ali nisam bas bio zadovoljan. Mislio sam vise zatvorenog tipa. Kao sto je ovaj sa poslednje moje slike,kao kanister, samo da ga polozim i da pumpa sa jedne strane u njaga gura a sa sruge da ja napravim da u akvarjum izlazi kao kisa samo bi mi trebala bas jaca pumpa. Kazem da trenutno imam jedan sa spoljnim filterom i da iz njega izlazi cev koja je izbusena i prsti u akvarijum. Duze vreme mi radi tako bez rasprsivaca, samo rain. Ja sam sa tim prezadovoljan ali bih voleo da u novom sklonim taj filter koji je spolji poret njega,a mesta iza akvarijuma nemam.Znam da je kanister najbolje resenje ali zasad moram bez njega.
Sve sto budem ubacio u njega od filtera probacu valisnerijom da zamaskiram koliko budem mogao. I kao sto rece popaj :estetika ne sme da bude bitnija od kvaliteta čišćenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Negde sam video tu varijantu kao cev, korišćena je obična kanalizaciona cev, ona manjeg prečnika taman da je stavi pod haubu i pojača filtraciju. Ne sečam se da li je perforirao na sve strane dole ili pravio jedan izlaz na drugom kraju. Ako napraviš jedan izlaz na drugom kraju koji nije baš na dnu ostaće uvek vode.
Inače ova varijanta top filtera što je Blue naveo ne ostaje potpuno bez vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da ostaje vode u ovom prvom ali ova druga varijanta kad je suplje dno ostaje sve bez vode. Razmisljao sam bas o toj cevi nekoj kanalizacionoj. Palo mi je na pamet da stavim i sa jedne i druge strane po krivinu od 90 i okrenem ka gore, na njih stavim cepove i probusim. Tad ne bi nikad ostala bez vode filter masa. samo je pitanje mesta pod haubom za takvo nesta a i da dobijem vodu pod pritiskom na drugu stranu potrebna je bas jaka pumpa.
Odoh ja predaleko sa ovim Smile
Mislio sam da skratim pricu i odlucim se od ona dva ali sad sam dobi toliko ideja i resenja. Nemam pametnija posla pa samo smisljam sta je najpametnije a nestrpljiv sam da krenem bilokoji da pravim.Nemam mogucnosti sad da uzmem kanister i resim stvar. Da pravim kanister kao sto je prikazan u jednoj od tema, extra je stvar ali nije mi bas toliko veliki akvarijum a i posuda je velika. Nasao sam je u plastici,450din. Sve bi izaslo bez pumpe 1000.
Na kraju mi je palo na pamet da napravim staklenu unutrasnji ali tako da samo zauzme mali deo zadnjeg coska akvarijuma a ne da ide od prednje do zadnje strane. Mozda bi to bilo i najpametnije jer bi tako dobio kisu koju zelim a i dobru filtraciju i sa ovim potapajucim pumpama koje vec imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

varijanta 3

atman at-f102 ili 103 Smile Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahvaljujuci vasim komentarima ipak sam se opredelio da to bude sto vise za kvalitet vode i napravicu unutrasnji kao sto je spoljni od stakla ali samo u manjem, da zauzme cosak. Bacam se na posao pa cu okaciti sliku kad bude gotov.
Hvala na predlozima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Pon Mar 10, 2014 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u principu odabrao si najbolju varijantu od svih, jos kad to lepo zamazes crnim silikonom da se ne vidi unutrasnjost filtera, neku biljcicu posadis bice to ko' bombona Smile


samo napred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License