Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rio 125 by Nensi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelju panjevi i jesu u ćoškovima,i na njima je mahovina i puno Microsorum Windelow-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 10:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjatodo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nisu bas u coskovima...imam isti ovakav akvarijum pa znam kakve muke mozes imati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako mi je promakla ova tema, a postavljena je pre deset dana. Vidim da se klub ljubitelja Juwelovi akvarijuma povećava. Slobodno bi se mogla otvoriti nova grupa tema, samo sa fabričkim akvarijumima.
Lep početak nema šta. Akvarium je živo biće, raste, razvija se, tako da će sve to lepo izgledati i ubuduće kako biljke rastu i poprimaju svoju boju.
Pominješ i CO2, koji? Samo DIY mini ili ćeš i nešto konkretno. Koliko sam primetio kod biljaka u mom akvarijumu CO2 im baš prija.
Fluo cev koja se nalazi pozadi ja sam zamenio sa plant pro.
Jedina zamerka koju imam je po pitanju osvetljenja. Ograničeni smo na 2 * 28W, što je ispod 0,44W po litru. Kao i što su neonke malo kratke, ali u tim delovima mogu neke biljke koje mogu da rastu u senci, recimo nanan. Koliko sam našao na internetu nema neonke veće snage od 28w a da je dužine 590mm. Živo me interesuje da li je neko uspeo da montira neko dodatno osveljenje i koje?
Uređuj akvarijum kako ti misliš da treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Mar 12, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja znam,niko nije budžio Juwel-a.Rasveta je koliko ja vidim sasvim dovoljna.Jedan savet Ivane,probaj sa Plant Pro napred,ja sam probala obe kombinacije,i boja vode je mnogo lepša kad je Arcadia napred...Što se tiče CO2,napraviću onaj mini CO2 sistem,valjda će i to da znači bar malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nensi sto se zezas sa mini co2?nije tesko napraviti sa secerom i kvascem,a daleko vise co2 imas za biljke i vise dana..ovaj mini model co2 je nista,totalno ne dovoljno..ja uveliko trazim da kupim bocu od 5kg i da zavrsim posao za godinu i jace..plus sto si tek zasadila biljke i aq ti je u fazi cikliranja,pojacaj co2 da se biljke sto pre prime i da krenu da trose djubrivo iz vode..a koliko znam u tom vasem juwelu jesu 2 neonke ali t5,nisu t8??t5 su daleko jace od t8,ne mmoze kod njih da se gleda w/l..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Čet Mar 13, 2014 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi, mnogo lep AQ Bravo . Mahovina, Hmm neznam dal je neko primetio da se ona nalazi u manje osvetljenom delu AQ ili se meni cini Question Sto se tice co2 Vorens je u pravu napravi kvasac i secer i da te biljke vide Smile 15min vremena i sve zavrseno, em duzi period em manje zavlacenja ruku u AQ.Samo napred Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Mar 14, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina je gde bi i trebala da bude,samo što je u senci zbog kamenja koje je tu privremeno.CO2 šećer-kvasac odpada iz 3 razloga :
1.Nemam gde da ga stavim.
2.I da imam,ne bih mogla da ga sakrijem,a narušava spoljašnji izgled akvarijuma.
3.Bezbednost,ne može da se zatvori noću,može negde crevno da se savije i napravi se pritisak,i znate dalje...
Dok ne skupim pare i kupim bocu k'o čovek,ići ću na ovaj Mini CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne sveže slike.Sutra menjam vodu i sipam Easy Start pa ćemo videti.Biljke su konačno zasađene kako treba.Razmišljam o nekim niskim Kriptama za levi i desni ugao,šta mislite?Od stanovnika će biti :
Skale Smile
10-15 Rodostomusa
3-4 Otocinklusa
2 Helene
Evo sličice Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auh što sam zaboravno.Stavljen je i mini CO2,za sada radi lepo,inače je sakriven na ovoj slici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bravo! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadji Skaletu neku zensku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće valjda i to Smile Danas menjam vodu i sipam Easy Start Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi a neces imati Coridorase? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od Koridorasa,iako su mi jako drage i zanimljive ribe,sam odustala,zbog Eleocharisa,mislim da nebi opstao pored njih.Bili su planirani na početku,ali pošto sam promenila kombinaciju biljaka,morala sam i ribe da biram po tome Smile Inače,danas je sipan Easy Start,promenjena voda,i ubačene 2 Helene,i 2 Ancistrusa,da se pobrinu oko plesni,ali inače nisu namenjeni za ovaj akvarijum.Za sada sve ide kako treba Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedne sveže fotke Smile E kupiću DSLR,kunem se Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License