Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi ozbiljniji akvarijum 110l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle pokušaja akvaristike u 30l odlučio sam da se oprobam u malo ozbiljnijoj litraži. Predstavljam svoj akvarijum:
Dimenzije: 80x40x35 (110l)
Filter: Spoljni stakleni (40x40x13) sa potopnom pumpom od 600l/h
Filtracioni materijal: Sunđer veće propustljivosti, bio sunđer, perlon vata, keramički prstenovi i bio kugle na kraju.
Grejač koji se nalazi u staklenom filteru (atman 100W)
Vazdušna pumpa tetra aps 100
Podloga: Šljunak granulacije 1mm - 2mm, dodat osmokot 200gr
Rasveta:tri neonke - arkadia original tropic, aquafresh i philips 765 (sve tri su 45cm i 15W - znači ukupno 45W)
Od biljaka imam: dve vrste limuna, valisneriju, nanu, ludvigu arkutu, hidrofilu polispermu,ehinodorus, kladoforu i dva žbuna za koja nisam siguran za naziv.

Image

Image

Od stanovnika su ubačeni :
3 corydorasa, 1 ancitrus, 6 običnih neonki i 10 kraljevskih.

Zamolio bih Vas za mišljenje po pitanju samog izgleda akvarijuma ali i ostaloga, pošto sam početnik i sam izgled akvarijuma je odraz onoga što sam video i pročitao na ovom forumu, što naravno ne znači i da sam dobro implementirao ono što sam zamislio Smile

Što se tiče riba imao bih želju da pored neonki ubacim i 5 - 6 mladih skalara te da zadržim par kad se formira. Da li mislite da je veličina akvarijuma odgovarajuća ili mi savetujete možda nešto drugo. Iskreno dosta sam se dvoumio između skalara i patuljastih ciklida (apistograma ili ramireza).

Kupio sam sera florena prehranu za bilje, pa bih Vas pitao i da li mislite da li je ovaj vid prehrane adekvatan. Svestan sam da mi je i svetlo po onom kriterijumu 1l/0,5W na donjem minimumu ali sam pokušao to da kompenzujem što kvalitetnijim neonkama i manje zahtevnim biljkama po pitanju potrebnog osvetljenja.
Akvarijum je cikliran 10 dana pri čemu sam prebacio određenu količinu vode iz starog akvarijuma.

Unapred hvala na komentarima i savetima,

Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 10:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo!Samo napred!Dolij vodu brzo,nemoj da vidi Reve Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
n1kolaola
Akvarista



Registrovan: 03 Jul 2011
Poruke: 152
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-ramirezi Smile

vise nego dobro za prvi ozbiljniji akvarijum, vidi se da je forum uticao na tebe, svaka cast samo nastavi u tom smeru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel Jovanovic
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2013
Poruke: 50
Lokacija: Srbija Subotica

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican akvarijum i obavezno sipaj vodu do kraja.
Po meni je akvarijum dovoljan za skalare ali ipak sacekaj iskusnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Mar 15, 2014 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si to skockao, nego skloni ono crevo za vazduh u levom uglu skroz u cosak da se ne vidi.

Nensi ::
Lepo!Samo napred!Dolij vodu brzo,nemoj da vidi Reve Laughing

Very Happy Ladno sam to hteo da mu kazem, pa vidoh da si me preduhitrila Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na ohrabrenju i pohvalama za akvarijum. Nadam se da će se ovih mesec dana cimanja isplatiti i da ću uživati u ovom hobiju.
Vodu nisam dosuo do kraja pošto svaki dan primetim nešto u akvarijumu što bi možda trebalo promeniti pa zasučem rukave:) I svaka ta mala izmena odnese mi po nekoliko sati Smile

Pitao bih još šta mislite koliko mi je potrebno ribica dna na ovu litražu?Ancitrusi i corydrasi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno,lepo slozeno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad već zavlačiš ruke Smile možda valsineriju u levi zadnji čošak i ne brineš da se vidi crevo, meni se čini da bi lepše izgledalo kad bi rasla iz levog čoška pa je forsiraš u desnu stranu (ionako raste ko blesava). Za limun nisam siguran ali mislim da bi trebalo da se skrati odmah ispod listova i tako zabode.
Bar 5 korija iste vrste da bude i bar još jedan ako ne i dva ancistrusa.
Mislim da je to nizak akvarijum za skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Mar 16, 2014 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče levog ćoška i valisnerije, tu je problem pošto mi rasveta nije baš najsrećnije odrađena, na 80cm dužine imam tri neonke od 45cm koje su pomerene udesno tako da je u levom ćošku svetlo znatno slabijeg intenziteta, iz tog razloga sam se odlčio da tu stavim higrofilu polispermu koja traži manje svetla i nadam se da će porasti toliko da sakrije crevo.
Što se tiče ribica dna znači 5 coryja i 2-3 ancitrusa bi trebalo da vrše posao...

Hvala na savetima.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Mar 19, 2014 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Možda ovaj post nije odgovarajući za ovu temu ali kako ne bih otvarao novu pitaću ovde.

Odlučio sam se da u svom akvarijumu držim samo tetre (prvobitno sam mislio neonke i skalare ali sam razmislio i došao do zaključka da ukoliko salarima ne mogu da pružim optimalne uslove mislim na litražu akvarijuma bolje i da ih ne držim).
Moje pitanje je koliki je optimalan broj tetri koje mogu držati u ovom akvarijumu. Razmišljam se ili samo kraljevske neonke ili kraljevske neonke + limun tetre. Da li bi moglo 15-20 neonki + 10ak limun tetra?
Želeo bih da mi neko odgovori na bazi svog iskustva, pošto baš i nisam pristalica onog metoda 1cm ribe=2l vode!Akvarijum je oko 110l (80x40x35).

Unapred hvala na odgovoru.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo stanja u akvarijumu posle skoro tri meseca od njegovog formiranja...
Image

Od stanovnika su tu:
20-ak kraljevskih neonki
ramirez electic blue (mužijak, ženka je uginula 2 dana nakon premaštanja u akvarijum)
6 corydorasa
2 ancitrusa
3 sijamska algara
2 amazonca
5-6 puževa meteorologa
6 kozica

Interesuju me Vaše mišljenje tj. sugestije uoliko ih ima ( a ima ih verovatno) Smile
Želeo bih da iskoristim i priliku da pitam da li ova količina biljnog sveta može snabdevati stanovnike kiseonikom? Želeo bih vazdušnu pumpu da prebacim u filter pa me zanima da li ima poente stavljati je u filter i ukoliko ima u koju komoru je staviti. Pročitao sam dosta tema sa foruma ali nisam našao traženu informaciju?
Unapred hvala.


Pozdrav,
Marko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ja se u slatku vodu skoro pa nista ne razumem al ti mogu reci da je ovo meni jako lepo i vrlo zanimljivo..jedino sto procitah kolege ti rekose za ono crevo da uklonsis il sakrijes nekako posto sam primetio da slatkovodni ljubitelji volje sto prirodniji moguci ambijent bez icega suvisnog unutra...samo tako nastavi lepo je jako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
markovu
Akvarista



Registrovan: 21 Feb 2014
Poruke: 10
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala laki na pohvalama, moraću to crevo da regulišem, počelo je i meni malo da bode oči Smile

Pozz,
Marko
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasprsivac mozes da ubacis u trecu komoru, cisto da bi stajao u vodi. Slobodno ga izvadi iz akvarijuma i prvih par dana prati situaciju. Ukoliko primetis da ribe ne mrdaju sa povrsine, u sta sumnjam da ce se desiti, vrati ga. Ako sve bude kao i do sada, ostavi ga u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 26, 2014 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijum,vidi se da ti ide.
Sto se tice creva i rasprsivaca,slobodno ga ubaci u trecu komoru tj gde ti je cista voda,kiseonik ce ti se svakako zadrzavati u vodi.
Mada ako ne dodajes Co2,mozes i da izvadis kako god ti je volja.
Al svakako je preporuka da ima vise kiseonika u vodi jer evo dolaze topliji dani pa nije na odmet i vazdusnu pumpu imati ukljucenu. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License