Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvo iskustvo sa Corydoras-ima Eneus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam da li imaju bilo kakvo sredstvo protiv plesni objasnio sam im za sta mi treba niko ne zna...imam zeolit u prahu ako znate na sta mislim, jel bi to mozda pomoglo?

Ovde je opsirno objasnjeno.

http://www.macrolife.org/#!o-zeolitu/c1af0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 5:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam gde si to pitao,ali u većim šopovima ima ovih sredstava.
Zeolit će ti,ako ga koristiš iz vode izvlačiti amonijak,nitrite i nitrate(dok se ne zasiti),ali patogenim mikroorganizmima neće doakati.Pre će pomoći meka voda koja je blago kisela,nego zeolit.Sad ću ti na pp poslati info gde da pitaš za lekove.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Flojd , nasao sam konacno Smile , vidim za sada 10-15 ikri , nadam se da ce do uvece biti jos, ako ne bude, jel vredi da cekam malce iz 15-ak ikri? I vidim na nekim mestima da je otpala ikra, jel prezivi ta ikra sto padne dole?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na čemu Tajsone.Vredi čekati;kad je prvi mrest u pitanju osećaj je nenadmašan.E sad,ako su u golom staklu za početak bi bili super mikrocrvi,a potom artemija.Međutim,ja sam pandice,koje svi smatraju kljakavom ribom othranio u filteru i tu su u početku sami nalazili hranu,a docnije su dobijali spirulinu i sitno mrvljenu hranu koju sam davao i odraslim ribama.Sve bez artemije,ali treba reći da se uz ove račiće ribice mnogo brže razvijaju.Inače umeo sam ja i da ne nađem puno ikrica u mojoj džungli(čitaj i po par komada).Ipak treba još jednom reći za razliku od pandi koje možeš da mrestiš u novosadskoj česmuši,eneusi traže omekšanu vodu.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 7:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da dodam,samo ikra koja pobeli je nastradala,bez obzira gde je zalepljena.Tako da nemoj odmah da misliš da je kraj.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Ako si pitao za mikropur onda nije ni čudo.Reč je o mikopuru,na to je Anboy i mislio.Takodje je ok preparat kostapur.Oba idu iza mresta uz dobru aeraciju.Akvarijum sa ikrom zamrači.
Pozdrav


Al sam ga krstio Very Happy mycopur je Smile . Hvala na ispravci Flojde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedva cekam da vidim sta ce biti Smile , kupio sam saporex da ga koristim kao sto pise: Prvi i drugi dan 10ml na 50l treci dan 1/2 doze, cetvrti dan osveziti 1/2 vode? I zanima me kada menjam vodu ikra mi je skroz pri vrhu ,jel sme da ostane van vode? Dok ne dospem novu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj tako da radiš sa tim sredstvom,a ni sa jednim drugim kad je ikra u pitanju.To što si pročitao tretman je za bolesnu ribu.Voda se tretira jednom i to je to.
Nadalje,vodu nemoj da menjaš uopšte dok je sve u stadijumu ikre.Inače ja sam ikru pandi vadio prstom i prebacivao je u filter kroz vazduh,ali to je bilo za kratko vreme.Usput tako možeš da odrediš koja je ikra oplodjena,a koja ne.Ona koja jeste je čvrsta,gotovo gumasta,a koja nije pukne odmah.Naravno ne stiskati klještima,nego nežno.
Kad izadju larve,videćeš da uglavnom još imaju žumanačnu kesicu,ali im ova kratko traje i tu počneš sa ishranom.Pazi da ne pojedena hrana ne ostane dugo u akvarijumu-usisaj je.Voda se tu menja ovlaš-vrlo malo,jer mladj ne podnosi velike izmene vode u tom stadijumu.Kad dodaješ vodu neka ova bude istih ili što sličnijih parametara kao i voda koja je već u akvarijumu.
Filter uzmi vazdušni i neka radi na tiho,a kako budu rasli pojačavaj rad.
Toliko od mene.

Pozdrav

PS. Anboy,tvoje ime za lek mi je simpatičnije Wink .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrest je gotov izdvojio sam golupcice ,sipao 5ml saporexa sada cekamo na staklu vidim 15 ikri ,dole sto je palo ne mogu da vidim jer je zelen pesak. Javicu kako napreduje Smile
Hvala svima puno ste mi pomogli.

Evo ih:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srecnooooo!!!!!!!!!!!!!! Mali je mrest al kontam Tajsone da cak ako budes i jednog malog izveo na odraslu velicinu da ce to biti ogroman uspeh za tebe Very Happy Drago mi je da ne odustajes,. Bilo bi dobro razdvojeno hraniti muzjaka i zenku zbog boljeg rezultata prilikom mresta al ide i ovako.

Ja imam varijaciju aeneusa u slajeru, nadam se da se neces naljutiti ako okacim sliku,


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 02, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel su se izmrestili u tvrdoj vodi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 03, 2014 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Anboy, pa jeste za pocetak i jedna da bude ziva i zdrava ja bi bio srecan, za sledeci mrest cu malo bolje da se pripremim . Ne ljutim se ,lepo izgleda bas, vidi se da mu dajes mladi sir Razz . Sto se tvrdoce tice nisam nista radio, verovatno je tvrda.

Imam pitanje, evo ikre, ove cetiri dole su oplodjene jel? A ove sto su bele da izvadim ili mogu da ih ostavim?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo je da makar malo omekšaš vodu.Zapravo dobro bi bilo da bude ispod 10 dH,ako hoćeš da postigneš dobar uspeh.
Evo ti primer kako to da uradiš,ako nemaš osmozu i ne koristiš soli:

x:y-1=kolicina destilovane vode u l,koju je potrebno dodati na litar vode iz cesme,
gde su:
x-tvrdoca vode sa cesme
y-zeljena tvrdoca

Evo i primera.Recimo da imas vodu tvrdoce 18 dH,a hoces da ti bude samo 2.Racun je sledeci:18:2-1=8,i to znaci da na 1 l vode sa cesme treba u ovom slucaju dodati 8 litara destilovane vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tajson ::
vidi se da mu dajes mladi sir Razz

Imam pitanje, evo ikre, ove cetiri dole su oplodjene jel? A ove sto su bele da izvadim ili mogu da ih ostavim?


Image


Mladi sir i prebranac Laughing

Te sto su braon su oplodjene Bravo Sad cekamo Very Happy


Poslednji izmenio Anboy dana Sub Apr 05, 2014 5:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 07, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da pliva nesto jako sitno po akvarijumu, jedva da se vidi , jel su to male ribice? Hvala Flojd to mi je bilo potrebno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras pygmaeus Veverac Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 30, 2020 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras i Barbus tetrazona dragang Ribe 17 Sub Apr 18, 2020 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvo pa musko Dusan1992 Akvarijumi 1 Pon Nov 11, 2019 10:55 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License