Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Korner filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam korner filter,a u njemu samo vatu. Da li je to dovoljno za akvarijum od 35l ili treba i uglja,sljunka,..??
Unaprijed hvala Very Happy, evo par slika:

Image

Image

A ovako je akvarijum izgledao na pocetku:
Image

Pocetnik sam, svaki savjet,pohvala,kritika je dobrodosla. Very Happy Very Happy Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 3:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ribica imam 6 platy, 2 rajske ribe, 2 korya i 1 ancitrusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam iskustva u slatkovodnoj akvaristici al ti mogu reci iy svog morskog iskustva da vata jako brzo zaprlja te je moras menjati na svaka 3-4 dana u zavisnosti koliko hranis.vi u slatkovodnoj ugalj koristite samo za tretmane psole lecenja a i zeolit isto tako samo u posebnim uslovima i to u vrlo kratkom periodu od 3-7 dana.
moj savet ti je u smeru u kom ulazi voda da stavis krupni sundjer da pokupi krupne cestice hrane pa onda sitni sundjer da pokupi sitne cestice..mozes i sa vatom polse krupnog sunjdjera al da znas da je moras cistiti svakih 3 dana tj menjati jer ako je ostavis tako bice izvor zaraze i nepogodnih bakterija....
bitno je samo da cesto cistis tj ako ides na varijantu sunjderi jednom nedeljno i to je to...mozda bi vise saveta slatkovodni experti mogli da ti daju al na toj litrazi msilim da je to dovoljno ukoliko hranis jednom dnevno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potpuno konta kolega laki983...

Od smera gde ulazi voda treba da prodje prvo kroz vatu (ona se pere na nedeljnom nivou ili češće) pa onda kroz grubi a potom kroz fini sundjer...

Neznam imas li kod tebe mesta za sve to, svakako ne bi škodilo da posle vate imaš i jedan sloj sundjera pošto se u sundjeru nastanjuju "dobre bakterije"

Evo šema pa možda pomogne, ovo je veliki juwel bioflow sistem, ja npr imam samo gornju polovinu od 4 sundjera i idealno čisti...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki nemoj da dosoljavas! Laughing salim se! Very Happy
Imao sam akvarijum 25l za malce. Hranjenje 3x dnevno. Filtracija korner filter. E sad, najbolje se pokazao pri ovom rasporedu:
Na dnu red keramickih prstenova, preko njih bio sundjer i na vrhu perlon vata. Vodi racuna da kad zaklopis korner filter, izmedju resetke na poklopcu kornera i vate bude bar 5mm slobodnog prostora zbog krupnijih otpadaka. Pri zameni vode, properi samo vatu, ostalo ne treba da peres. Ako ak nije prenaseljen i ako umereno hranis, moci ces da prodjes i.sa pranjem te vate tek svske druge zamene vode.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrmot hvala Very Happy

Jovica hvala puno Very Happy


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Apr 15, 2014 7:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam samo izneo svoje misljenje ,al sam zato napomenuo da treba sa se ukljuce strucnjaci u materiji.....ja vatu koristim prvu al skroz druga stvar i tako funkcionisem ko bog......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tj sorry grubi sundjer pa vatu..pa sve ostalo sto vama nije potrebno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
ja sam samo izneo svoje misljenje ,al sam zato napomenuo da treba sa se ukljuce strucnjaci u materiji.....ja vatu koristim prvu al skroz druga stvar i tako funkcionisem ko bog......


No frx, nisam mislio ništa loše tipa da si pogrešio ili slično, razumeo sam da si napisao kako to "kod vas" funkcioniše Wink

Kod nas obrnuto, vatica skuplja sve krupnije prljavo pa onda sundjeri dovršavaju.

Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam u jednom manjem akvarijumu sa korner filterom koristio kombinaciju vate i Sera siporax mini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako igleda moj filter to je idealna kombinacija medija za more e sad znam da je kod vas to druga prica .....ma razumeli smo se
a i eto nikad nije na odmet saznati nesto novo i koristno......

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki 983 sad samo umesto aktivnog uglja i zeolita staviš siporaks serin ili neku drugu keramiku i možeš da pređeš u tabor slatkovodnih Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' valja kombinacija vata,ugalj,vata?? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 15, 2014 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolja kombinacija će ti biti ako korner zameniš sa nekim boljim filterom.Ako nećeš,onda obrati pažnju na to da će ti se vata brzo prljati i začepljivati.Aktivni ugalj ti uglavnom nije potreban,osim u ekstremnim slučajevima(posle lečenja,ili kada regulišeš štetne materije u vodi,koje taj filter sam po sebi ne može da redukuje).Bolja varijanta ti je da ubaciš keramiku(siporaks mini zbog prostora) i sundjer,a možeš da zadržiš i jedan sloj vate.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License