Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cvet anubije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 01, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari nesto me zanima, koja je svrha cveta anubije? Imam jednu anubiju barteri evo vec treci put cveta u roku od dva meseca a i anubije nane sa vremena na vreme bace cvet, pa sam se zapitao cemu sve to? Zanimljivo je da mi anubias petit nikada nije cvetao.


Poslednji izmenio Anboy dana Čet Maj 01, 2014 9:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Anboy: Progutao slovo a mozda i dva :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 01, 2014 9:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neke biljke mogu da se razmnožavaju i polnim i bespolnim putem.Za nas je,što se anubia tiče daleko lakše da ih podelimo sečenjem rizoma,nego da im omogućimo da cvet izbace van vode,pa da ga oprašujemo,pa da čekamo da se nešto desi(a verovatno im treba jako dugo da od semena dođu do neke pristojne veličine).Najslađi primer za to su jagode Very Happy .Imaju cvet,a razmnožavamo ih živićima.Inače polnim putem se u prirodi postiže genetska divergencija i time verovatno ojačavanje same vrste.
Al ajd sad mi reci da ovo nisi znao i pre Wink
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paaa... I znao sam nesto a nesto ne, npr to za jagodice Smile.

Flojd ::
pa da ga oprašujemo,pa da čekamo da se nešto desi


Ovo mene zanima sta moze da se desi? Very Happy

Imam trenutno u najavi jedan cevet Wink. A anubija mi je delom van vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nista se nece desiti, jednom je i meni izasao cvet napolje i isto je bilo kao u vodi. mozda kad bi imao dva cveta van vode pa da cetkicom oprasis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profiterole jesi li baš sigurna u to?Ono što mi zovemo cvetom anubie je zapravo modifikovan list koji obuhvata veći broj sitnih,neuglednih cvetića u čijem su sklopu prašnici i tučkovi.S toga,ne treba ti više nego ta jedna cvast.
Anboy, verujem da si prvi ili među prvima koji bi da se oproba u ovome.Toliko mi izgleda zaluđeno,da moram da te podržim i da navijam da uspeš Very Happy ..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmm.. pa nisam. ali vidim na netu da ima onih koji razmisljaju kao ja Smile

http://www.aquaticplantcentral.....eds-2.html

u svakom slucaju,pratim temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na ono da ti nisu potrebne dve štapke sa cvetovima.Fina četkica se u oprašivanju cvetova koristi više od 2000 godina(ima slika o tome,iz drevnog Egipta).
A eto vidiš onaj momak iz Ukrajine je uspeo.I kao što sam i mislio razvoj mladih biljčica je vrlo spor.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 2:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam ja sta si mislio,ako procitas tekst videces da je uzimao prah sa drugih cvetova. zaintrigirao me anboy pa sam malo istrazivala. neki tip iznosi napolje i stavlja ih izmedju puno cvetova i kaze da bas ima srece tako. a gaji emerzno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pročitao sam tekst i interesantno je to da su muški i ženski cvetovi ne samo fizički odvojeni, iako su na istoj štapki, nego i vremenski.Ovo za različito vreme cvetanja zaista nisam znao.To je stvarno prepreka za samooprašivanje.Taj tip što ih iznosi napolje izgleda zna šta radi.
A slike mojih anubia u cvetu su živi krš i prema njima niko nikada i ništa ne bi mogao da sazna o anubiama,pa tako ni ja nisam mogao da uočim to što je tamo napisano.Ali zato znam da ih ancistrusi i puževi vrlo vole Confused ..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^tu se slažem za ancije i amazonce, ko klinci na sladoled, za par minuta ostane drvce Smile
Mene zanima što imam jednu baš razgranatu i puštala je cvetove ranije, nije baš dugo pustila nijedan. I dalje raste i napreduje ali nema cvetova, ne znam zašto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

profiterole ::
http://www.aquaticplantcentral.com/forumapc/new-planted-aquariums/10868-anubias-seeds-2.html


O,o hU! Hu! UuuuHhhh!!!!!!!!!! Bogme vidim da ce biti izazova Very Happy al ja sam uvek spreman za njih. Aj bacicu i koju sliku mojih anubijca, sve je u eksperimentalnoj fazi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvuci zanimljivo, ali se ne isplati...
Za oprasivanje cveta je potrebno da imate jos jedan cvet koji je nekoliko dana stariji od onog kojeg oprasujete. Mala je verovatnoca da sa dve anubije imate tu situaciju i cvet ce uvek propasti.
Ako anubija baca po jedan cvet na recimo 50 dana, znaci treba da imate recimo sto jedinki iste vrste anubije tako da svaki dan imate bar jedan novi cvet. U tom slucaju uvek imate bar dva cveta koja su vremenski dovoljno udaljena da mozete izvrsiti oprasivanje. I ne samo to, ta kolicina anubija ce vam omoguciti da oprasite svaki cvet i da posle odredjenog vremena uvek imate oprasene cvetove i dvadesetak semenki anubije dnevno.
Posadjene semenke daju lepu prodajnu anubiju za dve godine. Znaci za dve godine svaki dan ce osvanuti sa 20 novih anubija i 7200 onih koje rastu. Ova proizvodnja zahteva prostor od 7200 saksija.

Sa druge strane za 100 dana jedna anubija poraste tako da moze da se podeli na dve. To znaci da za 20 dnevno treba imati 4000 saksija. Za 100 dana 2000 prodate a drugih 2000 podelite pa opet imate 4000.
Za ovu proizvodnju je potreban prostor od 4000 saksija

4000 je skoro duplo manje od 7200. Sistemu od 4000 saksija prilazite jednom u 100 dana, dok sistemu od 7200 morate svaki dan da oprasujete, skupljate semenke i sadite.

Zato niko ne proizvodi anubije iz semena.
Anubije se cak ne proizvode ni deljenjem rizoma, vec iz kulture tkiva.
Raspisa ja ovde bezveze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF nije bezveze.... Smile

Moje pitanje je bilo bas u vezi cveta i koja je svrha njegova i sad sam/smo dobio/dobili odgovore Smile Sto samtram kao odlicno.

Mada meni to zvuci veoma zanimljivo, to sa cvetom i oprasivanjem ali nikada do sad nisam imao dva cveta od jednom.

RF jel ima odrdjen deo godine kad cveta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što RF reče jednom, Anubia je afrički korov koji raste kao loza na zemlji, iz Afrike dolaze samo rizomi bez listova. Imam nekoliko interesantnih fotki anubia u prirodi pa da ću da ih okačim.

Image

Image
I fotka cvasta anubie.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 04, 2014 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da ne zaboravim da se zahvalim čika Takashi-u i braći Rusima na fotkama Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Lotus cvet Bojan Biljke 7 Ned Jul 07, 2019 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cvetanje anubije dejan83 Biljke 0 Pon Jan 23, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za anubije drdirkenstajn Rasveta 18 Ned Dec 06, 2015 11:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka anubije za druge biljcice Stefan062 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 04, 2015 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Anubije HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Sep 30, 2015 8:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License