Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tema za moje more Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oduvek sam hteo da otvorim ovu temu, pa evo došlo vreme. Ovde ću radi početnika, u koje i sebe apsolutno ubrajam, da pratim razvoj akvarijuma, koji sam danas poručio. Što kažu ako ja zeznem, ne mora i neko drugi Smile Realno ovo će biti neki napredni budget akvarijum - neke stvari neću da osakaćujem, a negde ću opet birati jeftinija rešenja...

Za sad bez slika ali osnovna ideja:

- porucio sam akvarijum 90x44x40 visina (vodeni stub do 10mm), rimles 10mm
- na akvarijumu će biti urađena priprema za sump, ali bez nekih daljih radova: dakle mislimo unapred al ne bacamo pare odmah, uradiću odmah overflow i bušenje dna, ali će za sad to biti van funkcije bar par meseci
- planiram T5 osvetljenje mesec dana posle starta akvarijuma, neki kinez overtank sa 4 neonke (neonke će verovatno u 2-3 meseca biti menjane kvalitetnijim)
- 2x 2600L stream pumpe aquel
- 10-12kg zivog kamenja
- 150W grejac (jel ok da uzimam Atmana jeftinog ili ipak kvalitetnije nesto?)
- testovi no3 i po4 za start

Probaćemo sa česmom u startu nadam se da će biti ok, nemam novaca za RO sad.

Nemam neki plan poseban koje cu korale to ce bar u pocetku određivati svetlo dakle meki i LPS.

Eto za početak pa kad stigne krećemo polako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo hrabro slikaj sve to kad postavis....grejac je stvar sa kojom najmanje treba da se opterecujes pogotovo u ovom periodu godine..ako nemas klimu u sobi najpre misli kako da sve to rashladis u letnjem periodu...al o tom potom
sto se lampe tice 4x39w je sasvim ok za to sto zelis po meni 2:2 varijanta...ja sam uvek za 10 posto kamena od litraze tako da bi min 15 kila trebao unutra ...skimmer koji planiras?!obavezno Ca Mg testove da radis i ph uz ove sto planiras ,sto se vode tice to sam treba da znas kakva ti je voda a najbolje je da je testiras u lab..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro dosao u slane vode. Tako i treba samo lagano i stpljivo, ne treba zuriti zaletati se i bacati pare. Kao prvo treba akvarijum da se isciklira a vecina osedi dok se to nedesi Wink Kao sto kaze Laki slikaj i kaci! Srecno!!! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporuka jeste da u akvarijumu bude 1/3 kamenja u odnosu na litrazu akvarijuma. Velika vecina je prihvatila, a moze se napisati i da uspeva u praksi, 10% kamenja u odnosu na litrazu. U svakom slucaju, od viska glava ne boli al ne bi trebalo da bude manje. Mada, ima i ovde neka dodatna resenja koja mogu vremenom da se odrade.
Sto napisa Laki, grejac je trenutno najmanja briga. Razmisli kako ces hladiti akvarijum Smile .
Za ostalo ne bih da ti pametujem jer sam i sam u fazi iscitavanja razno raznih tema koja su vezana za i oko morskog akvarijuma.
Pa, ocekujemo uskoro i neku sliku ... onako, svezi start Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja licno ne volim prenatrpane akvarijume kamenom,a i primarnu filtraciju vode zasnivam na skimmeru,sekundarnu na filteru sa medijima-e sad ko sta voli sto nas narod kaze...sto se mene tice tri modula keramike i tri cetri kila zivog kamena cisto zbog bakterija i organizama i puna kapa ili 70% suvog 30% zivog kamena koji bi ukupno sacinjavali 10-15% od litraze(znaci na 200l oko 20-25 kg kamena)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki Smile bez ljutnje Smile . Samo sam izneo i manje spominjanu teoriju o filtraciji morskog akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma druze sta ti je sto bi se ljutio daleko bilo......ti si u pravu isto koliko i ja. e sad o ukusima ne treba raspravljati,,zar ne....pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice kamena, receno mi je da stavim za pocetak 10-11kg, stize mi svež kamen u toj kolicini. Ako bude zatrebalo dodaće se još, ali za sad slušam iskusnog prodavca, pa videćemo.

Čujem da neki ljudi budu zadovoljni rezultatima nekog jeftinijeg hang on filtera cisto kao dodatak cirkulaciji vode, mehanicka filtracija itd. Tipa drže ljudi u hang on-u keramiku, aktivni ugalj i sundjer koji redovno ciste, ili kasnije umesto uglja fosfat remover... Naravno aktiviranjem sumpa sve ovo kasnije gubi smisao...

Trenutno mi je najveca briga oko te ro vode... Ne znam ima li smisla bar za dolivanje koristiti destilovanu kupovnu za prvo vreme (85 din je 6L u Tempu)? Mada na duze staze se to ne isplati, za 10 meseci potrosis za RO uređaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima podjednako dobrih akvarijuma i sa cesmusom, i sa RO vodom. Kao i u svemu, mislim da postoji "caka" . O tome bi mogli da te posavetuju clanovi koji su isprobali, i jedan, i drugi metod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam preko pola godine koristio cesmusu-doduse bec je jedan od gradova redkih koji se mogu pohvaliti extremno zdravom vodom..jedini problem kojis am imao bilo je s vremena na vreme pojavljivanje zelkenih algi..cim sam presao na ro nestale su zauvek
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U potpunosti se slazem sa Lakijem. I kod mene dolazi do algi zbog cesmovace, ali to je u principu sve. Sad imam Blenija koji ih pase i goji se kao nenormalan, jer su ovi uslovi za njega raj na zemlji. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O Petre sad vidim da si i ti na Voždovcu, dakle realno bi trebalo da nam je slična voda... ja sam tu u Stepi odnedavno. Dakle, RO poslednja stavka za investiranje, osim ako baš ne naleti neka lova...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 7:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zdravo svima, evo mene resen da se vratim ovom forumu Smile bilo je malo promena od poslednji put pa su slike u prilogu. Ovaj akvarijum je vecita borba koja traje, sto se i vidi po jos malo zelenih algi po kamenju. Mislim da kamen nije bio bas najbolji pa su od starta tu krenule moje muke al ko ce ga znati sad. U pogonu je trenutno i malo modovani Tunze 9002 od pre par dana i to je najnoviji dodatak. Koristim i kanister filter kao eksperiment, sa fosfat removerom i sipoexom, i gornjim slojem za mehanicku filtraciju. Filter se cisti, taj deo za mehanicku filtraciju jednom nedeljno. Koristim RO vodu, dodajem jednom u dva dana po jednu kap betadine 10% joda...

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sub Mar 07, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo deluje sasvim OK. Alge ce vec nestati nakon nekog vremena, a ako si nestrpljiv izmeri parametre pa probaj da zakljucis zbog cega ih ima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Mar 08, 2015 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo izgleda ovaj wrasse.Mozes li nesto vise da napises o njemu.Ovo je green wrasse ,jel tako-zuti ima tacku crnu na peraju?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Premestena tema Laki Obaveštenja 0 Sub Jun 15, 2019 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj iz moje postavke HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Dec 14, 2018 12:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License