Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 20 od 24h Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ce biti stetno po zivi svet u akvarijumu ako filter tj pumpa ne okrece 4h u toku dana tj radice 20 od 24 sati dnevno ?
Naravno grejac i svetlno ce biti ukljuceni.
Imam problem pri ucenju, smeta mi zujanje akvarijumske pumpe pa bih da je iskljucujem dok ucim. pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefanrudi ::
Da li ce biti stetno po zivi svet u akvarijumu ako filter tj pumpa ne okrece 4h u toku dana tj radice 20 od 24 sati dnevno ?
Naravno grejac i svetlno ce biti ukljuceni.
Imam problem pri ucenju, smeta mi zujanje akvarijumske pumpe pa bih da je iskljucujem dok ucim. pitanje

Nazalost moje misljenje na tvoj odgovor ti se verovatno nece svideti....4 sata bez filtracije nazalost je pogubno za korisne bakterije....neznam koju vrstu filtera imas ali je sama vazdusna pumpa losa vrsta filtracije(plus sto bruji kao ferguson Very Happy ) Moj ti je savet da ako si u mogucnosti uzmes ipak potapajucu pumpu(ako imas spoljasnji filter)koja je po pitanju buke sigurno 3x tisa(pricam iz licnog iskustva ovo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je spoljni, stakleni sa dve komore i potapajucom pumpom u njemu. Jeste to tiho, kad sa nekim pricam u sobi to se necuje, ali je problem kad sednem da ucim, zuji, smeta mi jer je akvarijum na 3m od mene.

Ne znam sta da radim, ne bih da saljem akvarijum za LE. Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?

Idem predpostavkom da ce neko predloziti da prebacim akvarijum u drugu prostoriju i zbog toga ovo pisem - to je nemoguce, zivim u garsonjeri, jedino u wc da ga prebacim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš se otkineš od (m)učenja za ta 4 sata Smile
Kupi one čepiće za buku (antifon, ima u svakoj apoteci) i sam si na svetu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Minimum 4 sati se (m)ucim dnevno Very Happy
Imam te cepice, ali bi ipak bilo bolje kada bih uspeo ovaj problem da resim bez toga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..mozda zbog neznanaj neupucenosti al ja za 10 godina koliko imam akvarijum mozda sam samo nekoliko puta ostavio pumpu da radi nocu!
Evo sad i kad znam da se pumpa po pravilu nikad ne gasi ja je i dalje nocu iskljucim a ujutru kad ustanem ukljucim,a ribama ne fali nista..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maskulin ::
..mozda zbog neznanaj neupucenosti al ja za 10 godina koliko imam akvarijum mozda sam samo nekoliko puta ostavio pumpu da radi nocu!
Evo sad i kad znam da se pumpa po pravilu nikad ne gasi ja je i dalje nocu iskljucim a ujutru kad ustanem ukljucim,a ribama ne fali nista..

+1 moja ne bruji nego turira, a u sobi je gde spavam,... ugasim je uvece, upalim ujutru, voda bistra, menjam svakih 5-7 dana ( mali je akv, pa menjam cesce , mada je voda jako cista a i dno je cisto jer koridorasi rade) ... ali kad budem presao na veci akvarijum kupicu onu malu protocnu pumpu i napravicu filter http://www.youtube.com/watch?v=WlM3Dbgf10I ovako nesto, malko drugacije, tj bolje (stavicu sundjer, pa neka komora,....)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ti mozes da spavas pored te buke a ne mozes da ucis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije to neka buka da se ne bi moglo spavati od nje, vec je vise kao vibriranje ne znam ni ja kako da opisem, znaju ljudi koji imaju potapajuce pumpe.
E ta vibracija mi smeta dok ucim jer me dekocentrise :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma daj breee...samo trazis izgovor da ne ucis.hehheh
jesi li probao da je mrdas,da nadjes polozaj u kom ce mozda manje da vibrira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaha sad si me udesio Very Happy
Probao sve zivo... mozda napravim onaj kanister od burenceta cuo sam da je on potpuno besuman i plus cu ga staviti u vitrinu tako da cu verovatno tako resiti ovaj moj problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ti je onda gasi... moja je u dnevnoj sobi i kada tu pokusam da spavam "namerno", smeta mi. a masu puta zaspim gledajuci film Smile onako slucajno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanrudi
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 156
Lokacija: Nis-Leskovac

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gasio bih je, to mi je najlakse resenje, samo su me sad zbunili sa odgovorima pa ne mogu da skontam hoce li ili nece da utice na zivi svet, vidim da su iskustva razlicita...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uci sine to je najbitinije,za ostalo se prepusti i uzivaj.



P.S. ma nece da im skodi. a koliki je akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da otvorimo anketu šta će sledeće da ti zuji, bruji ... Smile
Evo ja da kažem, završio sam škole, ako sedneš i hoćeš da učiš i u glavi, što je najvažnije, sve isključiš i baš učiš onda može i da burgija neko pored tebe. Dobro ajde to burgijanje baš ... Smile
Obično u svim drugim slučajevima, a zna da ne ide sa učenjem ponekad (lični primer) ima da smeta što i ribice prduckaju Smile
Ne znam, ja sam koristio i kanistere i pumpe i sve to malo zuji, imaš obrtno koje je pod opterećenjem itd ... Može da se desi da je osovina malo izašla ako je dugo nisi čistio, impeler takođe i zna da zabruji. Meni recimo dve nove od 600 litara/h jedna jedva zzzzz... a druga bruji, loše upakovali osovinu.
Bešumnost inače u današnjem svetu i okruženju, pusti snovi Smile
Nemoj da se ljutiš što se malo šalim, znam šta su muke a rokovi blizu pa sve smeta. Ako misliš da će da pomogne tvom naučnom uzdizanju gasi slobodno, imaće valjda ribe toliko razumevanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License