Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,
Danas sam odvojio sa onom plavom mrezicom sto se rade fasade ikru od riba. Cini mi se da se zavlace i njopaju.

Ovaj uski je 240*50 a dubina mu je na jednom kraju 14 a na drugom 30 cm. Stim sto moze jos da se puni ali zbog padavina nebih dolivao nista.
Drugi je 170*80 ,na jednom kraju 25 a na drugom 40
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam kako da istrebim gnjurce prekrio sam celu povrsinu vode najlonom racunam da ce se pogusiti ,neki savet ??

zajebo sam sto odma nisam stavio mrezu jebiga ovo mi je nauk za buduca vrmena ,sledeci put nepunim vodu bez mreze nikako .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Maj 02, 2014 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Covek se uci dok je ziv.
Ja cu sledece godine da napravim jedan ili dva duplo manjaa bazena pa cu u nih prvo ubaciti japanke. Kad bace ikru idu iz jednog u drugi i na kraju u ovaj koji ce nadam se biti izbetoniran do sledece godine Smile
Ne znam kako bih ti pomogao. Kako ti se oni zapatise, ja ih nisam nikad imao ni kad je bilo otkriveno ali sam imao vilinog konjica. Cak sam i gledao kako leti iznad bazena ali nisam imao pojma da je toliko gadan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Crazy Serbian
Akvarista



Registrovan: 28 Mar 2014
Poruke: 58
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast BB
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 03, 2014 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

drinabb ::

ali sam imao vilinog konjica. Cak sam i gledao kako leti iznad bazena ali nisam imao pojma da je toliko gadan.

Ako postavljate mrežu protiv vilinog konjica,onda gledajte da bude toliko visoko od vode da ne mogu da dodirnu površinu zatkom.U protivnom,položiće jaja i mreža neće biti delotvorna.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas nadjena prva mala japankica. Odvoji sam malo ikre u jedan akvarijum i uneo u kucu. U bazenu je voda hladna, vreme se pokvarilo ova dva dana, ocekujem uskoro i tamo malaca Smile
Izbacio sam i japankle iz velikog bazena jer voda nije jos dobila svoju pravu boju - zelenu. Pravim novi pa cu ih tamo smestiti da bi malcima bilo uspesno detinjstvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uskoro i ja stavljam ksifo ribice . voda je zelena, vide se kao grupice... imam cak i drvce vinove loze koje malo pluta a malo i u vodi, na njemu mnostvo algi celo je zeleno...e sad jedino je problem sto je to u kanti od 20 litara...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 06, 2014 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si u mogucnosti za bazen ili vecu posudu nemoj se dvoumiti. Naspi vodu i sacekaj da odstoji koji dan a onda dospi tu zelenu i vrlo brzo ce se sva uzeleniti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 07, 2014 9:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

videcu nesto. imam bure ali i to je nekih 50 l...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Maj 08, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da probam da objasnim mane malih zapremina ,

Prva mala zapremina se brzo leti zagreva ,
Ma gde vodu i ribice drzao veca voda jednako vise ribica 50 litara je uvek malo
mala voda problema mnogo-amonijak,kiseonik,nagle promene temperature ,mali prostor za rasplivavavanje
i ostalo
resenje kupi bure od 200l mislim da je oko 2 000 dinara i resi se bede ,(mislim da svako ima toliko mesta ) Mislim da su ovi problemi malo dotaknuti u ovoj temi pa bih se malo posvetio nekim stvarima :

kada se odabere sud i njegova zapremina to mora da se odabere prema drugim parametrima kao sto su

Filtracija (moras odluciti da li ces je uopste imati )
kiseonik ( da li ga ubacujes ili ne )
Grejanje ( u ovom slucaju ti je najveci problem pregrevanje o tome je vec bilo reci )
i evo moje rak rane _

zastita od svakavih vodenih predatora (vilin konjci ,gnjurci zabe i svasta nesto sto neznam ni kako se zove ali strasno izgleda )

ps da li ces vrsiti prehranu ili ne i koliko cesto itd da li ces dodavati samo kao ispomoc hranu ili ne itd ,
kao sto vidis litraza je samo jedan od problema koji se javljaju i koje treba da odaberes kako ces ih resavati ,
nadam se da sam bio od pomoci ,zelim ti sve naj ,

Drinabb cestitam na podmladku do sad ih sigurno ima puno ,koliko su stare japankice bile prilikom ubacivanja ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Maj 08, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dugujem slike svoje instalacije imao sam pehi kamera mi je pokvasena neznam da li proraditi ,sve slike prilikom montaze su izgubljene ,mnogo mi je zao zbog toga ali imam i mnogo bitnije slike na istoj ,nadam se da cu uspeti da povratim slike .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 09, 2014 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam neko korito od 150 litara na tavanu, pocecu sa njim . stavicu ga u supi koja je osvetljena svega par sati, a ispod je oraha... znaci debeli hlad, a ima malo sunca. mrezu imam od komaraca, tj cela vrata koja cu staviti preko korita. jedino sad hrana, imace tih algi ali cu im malo i ja dodavati. za 2 nedelje cu staviti ksife.(jedno 4 muzjaka i 10 zenki)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 09, 2014 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da , verovatno cu im ubaciti trave sa bisernog ostrva, taman da se mladj sakriva ( ako ih bude bilo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Pet Maj 09, 2014 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BB, daj jos neku sliku, al da se vidi Dragance sarance Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pet Maj 09, 2014 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se vrsi dohrana bitno je da posmatras ribe I njihovu kondiciju obrati paznju da li premrsave ,moras imati u vidu da kada stavis mrezu pored predatra sprecavas I komarce I ostale koji su izvor hrane ribicama pa cak I list koji upadne muva itd ,tako da moja preporuka je da budes spreman na dohranjivanje ,
probaj da bude sto kvalitetnija ako moze ziva hrana bi bila top ,
u one manje burice pusti ddafnije I onda uvek sipaj pola te vode sa dafnijama kod ksifa ,na te kante isto stavi mrezu zbog vilin konjica ali mozes I jedan manji sud stavit da komarci puste larve pa da to bacas kod ksifa ,
jednostavno probaj da dohrana bude kvalitetna I to ce biti super
ps 150 l je vec pristojno ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License