Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 84l Inđija :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@crvić,
nemoj da se ljutiš, ali pored ovakvog upozorenja, i dobronamernog saveta, vezano za podlogu, meni ne bi bilo sve jedno.
Šteta bi bilo posle toliko truda da rizikuješ pomor riba. Mislim da ti ne treba više od dva sata da izvadiš pesak, staviš hranljivu, i sve vratiš kako je i bilo. Inače aq. je lep i ima perspektivu. Takodje ne znam zašto bi ga pomerao prema prozoru?
Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 9:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmišljao sam malo o tome, i najverovatnije ću sve povaditi ove subote, i uzeti neku hranjivu podlogu, a ispod nje pomalo osmokota 12-14 Very Happy Popaje naravno da se ne ljutim, ne znam zašto bih se i naljutio oko toga što si napisao, pomeren je ka prozoru jer se nekako lepše vidi kad nije u ćošku, ali vratiću ga verovatno nazad, iz više razloga. Hvala! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

buraz ove leop izgleda.... rasveta po mom iskustvu je lose odabrana meni su bile stedljive sijalica na pocetku ali veoma brzo pocele su da se pojavljuju tackaste zelene alge, zamenio sam stedljive sijalice i stavio neonke od 18 w...pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Apr 01, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Nikola. Pretpostavljam da je to od akvarijuma do akvarijuma, na moj od 84l idu 2 štedljive po 25W i već nekoliko dana piče i ne vidim ni malo algi, baš ni malo. Ako se pojave, rešiće se i to Smile Inače ostavio sam stavljanje hranjive podloge za neki put kad budem vadio sve iz akvarijuma, ne ovaj put. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamenio sam 2 xifo ribice, koju su pretpostavljam nosile malce u sebi, za 2 platike takođe trudne Very Happy Radi se o belim platikama sa crnim repom i narandžastim lednjim perajem. Lepo plivuckaju, ne pokazuju nikakve čudne znake. Ubacio sam obe u kotilicu, jer su baš naduvane. Mislim da će ovih dana da izbace male, sad ću okačiti slike pa vi ocenite kada će biti malaca. Ovi mehurići su mehurići vazduha jer sam ubacio ispred filtera, da je protok u kotilici dobar, mehurići su spolja, ne iznutra, i polako nestaju. Evo slika:

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Sre Apr 09, 2014 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okotile su se platike, ima ukupno oko 30 malaca, nekih 10ak je pojedeno jer je prošlo u gornji deo kotilice kod mama. Plan mi je da živorotke izbacim iz ovog akvarijuma i da ih ubacim u manji, a u ovaj da ubacim jatne ribe. I posle svih odgovora sam i dalje u nedoumici. Stavio bih recimo 2 jata, + 2 ancistrusa (1 već imam), dodao bih još jednog koridorasa aneus. Dvoumim se između jata rodostomusa, zelenih barbusa, kraljevskih neonki i furkata. Po meni bi najlepše izgledale furkate + rodostomusi, ali furkate nisu toliko jatne ribe, ili grešim? U vezi barbusa, bojim se da će dirati druge ribe pa koje god ja stavio. Opet sa druge strane neonke su sitne, i mogao bih čak i veće jato da stavim, mislim da bi bile zanimljive. Može li koji savet oko izbora jata, koja bi se jata najbolje slagala i lepo izgledala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo čisto mali update, pošto su danas ubačene neke biljke. Naravno sve to dosta lepše izgleda uživo. Odmaram mozak dok blejim u akvarijum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekaj dva meseca jos da se to razlista pa ces da odmaras mozak tek onda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pašće tu još biljaka, nego tražim da napravim neku pincetu dugačku (ne daje mi se oko 1000 dinara), pa da zabadam bez problema u zadnji plan Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ebay = pinceta kosta oko 3-5 dolara uz free postarinu tj oko 270-450 din Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam neko iskustvo sa tim sajtom, i ne znam kako to sve ide, carina i šta već. Samo naručim pincetu, ona stigne na adresu i to je to? Kako se plaća?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Pon Jun 23, 2014 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Slika je jako loša, ali napretka u odnosu na prošlu sliku ima Smile
Trenutno stanje riba: 6 rodostomusa (još 10 u planu), 6 rasbora heteromorpha, 2 platike, 2 gupike, 4-5 ancistrusa, 2 albino ancistrusa, 4 corydoras aneusa, 4 puža jabučara, malezijski i ramshorn puževi, 1 mužjak borac, 4 wild kozice. To je to za sad, planiram da izbacim živorotke, samo da se okote i da ih uhvatim Very Happy
Trenutno stanje bilja: Eleocharis (na slici se čini da propada ali nije tako, čak se širi, izbijaju manje vlasi pored), Ludwigia repens, Ceratopteris thalictroides (velika biljka se stalno izvlačila, sad ima par manjih), Sagitaria subulata, Cryptocorina usteriana mali pelcer, Rotala rotundifolia, bacopa caroliniana ili monnieri, nisam siguran, malo Java moss, Leptodictyum riparium na lava kamičku, Anubias barteri var. nana, i mislim da je to to. HM su pojeli valjda ancistrusi, ne znam ko bi drugi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog napretka od juna, urađen spoljašnji trokomorni filter, promenjen izgled postavke pre neko veče, i tada su posađene Hygrophila polysperma iza panjeva i kamenja, i Ludwigia repens rubin levo od valisnerije. Takođe promenjena je pozadina, i dodat još jedan komad red moor-a. Slika nije nešto posebno, i zbog ugla slikanja nije toliko izražen nagib postavke, koja se od zadnjeg levog ćoška spušta ka prednjoj desnoj strani.
Trenutno od stanovnika: 12 rodostomusa (uskoro će još 10ak), par kribenzisa (skoro su bacali ikru, ali su je verovatno ancistrusi pojeli),1 zlatni ramirez, 6 ancistrusa (3 albino i 3 obična), 4 koridorasa aeneusa
Biljke: Kriptokorina aponogetifolia, Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma, Bacopa monnieri, Ludwigia repens rubin, Valisneria, Rotala rotundifolia, Kriptorokorina wilisii, Sagitaria subulata, Riccia flutians, Microsorum pteropus windelow, Anubas barteri var. nana, i u filteru pluta Phyllanthus fluitans. Čekam da hygrophila i ludwigia krenu sa rastom, pa da vidim na šta to liči.
Evo i slika pa vičite valja li ovo čemu Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ohoho mao po malo i zazelenio se Wink. Odlicno je! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Dec 04, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad buknu hygrophila i ludwigia videćemo, ludwigia će taman malo probiti zelenilo Smile Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License