Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uzgajanje ribica u velikim kanisterima i kacama za vodu! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra ,dobro je ispalo mislim da ce ih biti dosta ,
ja cu za svoje morati bas da se strpim pih ,puci ce mi zivci od cekanja .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 6:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oho, imamo i prvi podmladak Bravo
Praticemo ih kako rastu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E svaka ti dala Drina BB, bas si me odusevio. Cestitam na podmladku i mnogo mi je drago da Dragance imani devojku, da je srecan Very Happy Jako je lepo videti da je zivotinja konacno u pravim uslovima, kod mene bi mu bilo sve teze kako bi rastao. Svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari evo i ja da obogatim malo ovu temu Smile Pitam se sta je sledeci izazov u akvaristici Very Happy Nikad dosta!

Prvo sam sipao pola vode iz cesme. Sutradan sam dolio pola vode iz akvarijuma. Danas su ubacene prve pilot ribe i reseni filteri. Filtere sam pravio tako sto sam u kantu od seine hrane 20 lit stavio flasu od 6 litara isekao je (napravio otvore kao prozore) i stavio preko rupa mrezu za komarce nasuo sljunak i stavio sundjer preko a sve to gura potapajuca pumpa (koja je ispod flase od 6lit) od 1300lit na h. Bazencici su oko 450litara. Danas sam obisao bazencice voda je u solidnom stanju, za vikend izbacujem bandu u bazencice. Cim sam spazio da u prirodi ima dafnije poceo sam 1.03.2014 sa mrestom japanke, do sad sam odradio oko 7 uspesnih mrestova bice dosta da popunim bazencice Wink

Evo i slika.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio Anboy dana Pon Maj 12, 2014 10:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 12, 2014 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast i tebi Bojane!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma ja kako vidim presticicemo mi polako tailand ,
Smile cekam kacu od 1000 litara da mi stigne pa da nastavim sa dodavanjem kubikaze ,
ovo vreme je mnogo mnogo lose za zivorotke ,
da li neko meri temperature vode ??
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vreme jeste katastrofa, kod mene je 14 stepeni. Kad se prolepsalo podiglo se na 17 ali dzaba, opet 14. ti sa zivorotkama moras cekati bar 19,20. Pre toga niposto pogotovo sto ce sigurno one biti vec odavno naviknute na nekih 24.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gurno sam ruku u bazencice pre pola sata i hladna je voda mada pilot ribica mala gupika je zivahna vija dafniju Smile. Treba saekati da prodje ovaj los period vremena da bude vreme kao u proslu nedelju, bas je bilo lepo toplo. Misim da ce za vikend biti lepse vreme a plan mi je u subotu da sve od ribe izbacim napolje, nemam vise mesta a treba jos da mrestim Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, mogao si malo slike ribica izbaciti da vidimo. Ja sam neke koridoruse malce odvojio u neki akva i ubacio par gupikica da ne budu samo oni ali kad sam video da jedna ih kljuca a njihove je velicine,uh. Letela je po kazni u bazen kod ovih velikih japanki i sarana. To je bilo pre 2 dana ali sam je video danas, sto ti kazes zivahna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ja sad sve i da ubacim pilota ja ga video nebih plus sama nikada nebi prezivela tako da mi trebaju te informacije ,pretpostavljam ja da one mogu par dana,vrlo dobro se secam kada sam se nesto bio smorio ko klinac da sam trihogastere ,torokantume preb acio u akvarijum bez grejaca u sobu be grejanja i da su zivele a kasnije im se i prdruzila jedna ksifa koja je extra dugo zivela i malce bacala u vodi koja je bas bila hladna ona je jedina prezivela i zivela sa 2 cverglancica bila je vrlo velika i lepa (imala je plvicaste sare po sebi ) a tu je temperatura padala na 14 c sigurno trihogasteri ,torkantumi i ostali su pocrkali ali ona se bas nije dala na kraju je umrla u starosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imao bih jedno pitanje.....
isčitao sam svih 22 stranice i koliko vidim na ovaj način svi mreste gupike,koi,japanke....
da li je moguće na ovaj način izmrestiti i druge vrste (ikrašice,dvodihalice,muljare....)
neonke me najviše interesuju??

da li je neko pokušavao i neke druge vrste i koje??

pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je ,
konkretno recimo neonke ali da bi ih naterao na mrest moras replicitirati njihove uslove i sredinu u kojoj zive ,
borci bi se mrestili bez problema u vrlo plitkoj vodi sa dosta rastinja (obicna travuljina )

trihogasteri najverovatnije
anciji pretpostavljam da bi (ako imas vec pripremljene maticne parove )
neonke se mreste ako se nevaram nakon kise ukljuci im prskalicu uvece i eto predlog za repliku kisnog perioda ako nema kod nas ,
one su sve sposobne za reprodukciju do tebe je da im podesis parametre jel nije isto uslovi koji su dovoljni za zivot i uslovi za mrest .

kako to izgleda u praksi

parametri vode (isto kao za akvarijum samo vece litraza )

temperatura ( mozes regulistai spoljnim grejacem koji je iz bojlera recimo )

Hrana jasno kao dan

Filtracija pogledaj odeljak uradi sam bure filter ,

Imitacija uslova dao sam ti predlog kako da izimitiras ako zelis kisu ,

u teoriji mi ovo deluje moguce i u planu mi je bilo za neko drugo vreme ,
u praksi nisam siguran koji sve problemi mogu da se dese .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet je dca ih mrestis u kontrolisanim uslovim a prirast radis prebacivanjem mladji nakon recimo 10 dana u bazencic ,to je po meni najbolje resenje ,
ovako mislim da bi uspeh bio vrlo diskutabilan ,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrest ikrasica imas razlicit. One koje lepe jaja za nesta i one koje prosipaju jaja pa ona padaju na dno. Lakse je te koje prosipaju da izmrestis u akvarijumu sa mrezicom,klikerima...
Pre svega gajenje ribica napolju i jeste zbog malaca koje imaju vrlo siroku trpezu ako je voda koja je napolju nego voda u akvarijumu. Ja ne koristim nikakve filtere niti filtraciju, nikad i nisam. Jedino kad zelim ribe da vratim u akvarijumske uslove onda ih ubacim u akva gde je voda spolja i onda filtracijom je izbistrim.
Ja sam mrestio zebrice u akvarijumskim uslovima i posto nisam imao zelenu vodu morao sam da pravim infuzoriju jer su mnogo male da bi jele artemiju. U letnjim uslovima sam umesto infuzorije dodavao zelenu vodu punu hranljivih sastojaka ali isto postepeno. U suprotnom moze da se desi pomor.
Neke ikrasice je suludo ubacivari u spoljne uslove, po mom misljecu. Ja sam izbacivao i koridoruse pa pred zimu ih vadio iz mulja sa dna bez potomstva. Mali muljar ce pre smazati artemiju u akva nego naci nesta napolju, bar tako mislim ali u svakom slucaju Voda koja pozeleni je prepuma algi i mikro hrane koja utice super na njihov imunitet ,zdravlje,boju..
Ali isto tako mora se povesti racuna kod vracanja u akvarijum pred zimu.
Zivorotke isto tako. Neke vole malo topliju vodu,slankastu...
Gupike su tu sirokog spektra boja i na njima se najlakse primeti moc spoljnog gajenja...
Izbacivao sam sve zivorotke ali se najbolje pokazale gupi. Ikrasice sam izbacivao samo radi rasta malaca a ne mresta. NAravno Japanke su uvek za napolje na mrest.
Ja se bas nakuckah Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Maj 13, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,razumeo sam..
(naveo sam neonke samo kao primer)
u principu moguće je i druge vrste ovako mrestiti ,samo sa živorotkama to ide najlakše

razmišljao sam o ovakvom načinu uzgoja i malo neobičnije vrste riba (naravni i isplatljivijem)a ne samo o običnim vrstama (plati,gupi,ksifo.....)koje se mreste ikad hoćeš i kad nećeš
japanke baš nešto i nevolem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License