Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta raditi ??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U aq od 80l nisam menjao vodu nekih 10-ak dana mozda i jace (nisam imao vremena Sad ) ali zbog situacije sa vremenom tj. poplavama kazu da cesmovaca trenutno nije bas za pice i preporucuju mi da koristim flasiranu vodu....
Da li moze ak jos koji dan da izdrzi bez zamene vode ili mu 15l cesmovace nece skoditi??? (ne kupuje mi se 15l flasirane za aq) Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 7:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skupi vodu iz oluka i zameni je ili ako neces smanji hranu, ubaci aktivni ugalj... to mi je prvo palo na pamet.


Poslednji izmenio Anboy dana Čet Maj 15, 2014 7:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba ti oluk, samo iznesi flase na terasu i napunice se do ujutru garant Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad mi kaze zena da imam na terasi 2 balona od 6L taman za prvu pomoc talasi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sutra menjam u oba akvarijuma, pa sta bude, bice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kakva je kisnica? jel dobra voda, msm jel zdrava???
a mozes izdrzati jos par dana bez menjanja, msm preporucljivo je menjati ali sta da si na moru 20 dana... imam druga (ali ozbiljno) koji vec par godina nije menjao vodu. ima 400l akvarijum, ogroman spoljasnji filter pun prstenova, kamencica, .... a voda i dan danas cista (unutra ima jato kraljevskih neonki i rodostomusa ) kada je otvarao filter da vidi , znaci algi je bilo ihhhh. ali dobar filter, malo ribica ( oko 10 neonki i 10 rodostomusa ) i formirao se ekosistem, mikro eko sistem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AnaAndrea
Akvarista



Registrovan: 24 Mar 2014
Poruke: 17
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje su ostale u stanu bez filtera,bez hrane,a ja zaglavljena u Valjevu.Nadam se da cu ih naci zive kad se vratim,mada ne verujem....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tealkjaffa ::
a kakva je kisnica? jel dobra voda, msm jel zdrava???
a mozes izdrzati jos par dana bez menjanja, msm preporucljivo je menjati ali sta da si na moru 20 dana... imam druga (ali ozbiljno) koji vec par godina nije menjao vodu. ima 400l akvarijum, ogroman spoljasnji filter pun prstenova, kamencica, .... a voda i dan danas cista (unutra ima jato kraljevskih neonki i rodostomusa ) kada je otvarao filter da vidi , znaci algi je bilo ihhhh. ali dobar filter, malo ribica ( oko 10 neonki i 10 rodostomusa ) i formirao se ekosistem, mikro eko sistem...


a šta ce mu akvarijum od 400L sa 10 neonki i 10 rodostomusa? Smile hahaha, mada, divim se samoodrzivom sistemu uvek!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pricao sam sa prijateljem koji radi u vodovodu, kaze da moze da bude losa voda ko je nakacen na neke crpne stanice ili reni bunare tako da ko ce ga sad znati Very Happy Valjda mi nismo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja konkretno nisam menjao vodu u aq od 12 04 jer nisam imao vremena, ujutru izadjem u noc udjem u kucu, placem za krevetom.E sad ima i prednosti jer mi se alge iz jednog akvarijuma skoro skroz povukle ali ima malo tackastih po staklu i na bakopi su otpali donji listici. Voda je i dalje kristalno cista a zamenicu ovih dana vodu jer sam pre ovih kisa napunio 8 jupolovih kanti i samo cekaju "malo" vremena. Pozdrav svima Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 15, 2014 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tealkjaffa ::
a kakva je kisnica? jel dobra voda, msm jel zdrava???
a mozes izdrzati jos par dana bez menjanja, msm preporucljivo je menjati ali sta da si na moru 20 dana... imam druga (ali ozbiljno) koji vec par godina nije menjao vodu. ima 400l akvarijum, ogroman spoljasnji filter pun prstenova, kamencica, .... a voda i dan danas cista (unutra ima jato kraljevskih neonki i rodostomusa ) kada je otvarao filter da vidi , znaci algi je bilo ihhhh. ali dobar filter, malo ribica ( oko 10 neonki i 10 rodostomusa ) i formirao se ekosistem, mikro eko sistem...

Ima tema na ovom forumu, covek pise kako u morskom akvarijumu nije menjao godinu dana vodu i ribe zive i zdrave. Tako da moze, izvodljivo je ako imas ,,prazan" akvarijum. Ali vecina nas ima prilicno opterecen sistem. Da ne pominjem da neki imamo i open top.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam konzumirao česmovaču onako solidno, radilo se. Sutra ako se nešto bude kucalo sa moje strane verovatno je u redu Smile
Srki, meni se desi da ne budem tu (obično vikend) i preskočim tako do sledećeg. Zavisi od filtera i ostalog. U principu ništa strašno po meni, kao i u prirodi, nema padavina, nizak vodostaj ...


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Maj 16, 2014 2:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa ::
tealkjaffa ::
a kakva je kisnica? jel dobra voda, msm jel zdrava???
a mozes izdrzati jos par dana bez menjanja, msm preporucljivo je menjati ali sta da si na moru 20 dana... imam druga (ali ozbiljno) koji vec par godina nije menjao vodu. ima 400l akvarijum, ogroman spoljasnji filter pun prstenova, kamencica, .... a voda i dan danas cista (unutra ima jato kraljevskih neonki i rodostomusa ) kada je otvarao filter da vidi , znaci algi je bilo ihhhh. ali dobar filter, malo ribica ( oko 10 neonki i 10 rodostomusa ) i formirao se ekosistem, mikro eko sistem...

Ima tema na ovom forumu, covek pise kako u morskom akvarijumu nije menjao godinu dana vodu i ribe zive i zdrave. Tako da moze, izvodljivo je ako imas ,,prazan" akvarijum. Ali vecina nas ima prilicno opterecen sistem. Da ne pominjem da neki imamo i open top.




nama su pretrpani, ja kad budem ubacio malce gupija ode akvarijum,... srecom pa za mesec dva pravim veci.
a drugar je bio bas zaludjen i onda odjednom mu dosadilo, ostavio ribice unutra i samo ih hranio , nijedna mu nije crkla za tih godinu ili dve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih trebala da menjam sutra,ne znam šta da radim...Kažu da je u BG voda normalna,trenutno.Razmišljam da promenim bar u nano-u večeras,a Juwel neka čeka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li bi delovale neke hemikalije? svi govore da nije dobra a ne govore sta je... najbolje sad kisnicu, pa kroz neku tkaninu (da se ocisti vecih otpadaka) i u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Napukao akvarijum STA RADITI???? Dejan86bgd Akvarijumi 2 Pon Mar 30, 2020 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako natopiti hranu vodom i da li to ... Kolja-Ljako Razno 6 Sub Maj 28, 2016 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta raditi sa vodom koja nije hlorisa... Novak Hemija 4 Ned Jun 08, 2014 11:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta raditi :( ivanmaki Alge 1 Uto Apr 08, 2014 10:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta raditi sa Borcem??? uros Razno 13 Uto Jan 08, 2013 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License