Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari,bolest? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam po forumu o skalarima koji imaju providan izmet, pa sam zagledao moje i video isto to, samo sam jednog do sad uhvatio da se cese o kamenju kad sam ujutru upalio svetlo. Svi su zivahni i jedu kao ludi. Hranim ih 2 puta, jednom ujutru jednom uvece, lisnatom hranom. Akvarijum 100 lit. , podloga sljunak granulacije 3-4mm, i u jednom delu kvarcni pesak. Vodu menjam od prilike na 10 dana, 3/4. Akvarijum nije cikliran, jer pre toga nisam znao za forum. Smile Voda je kristalno cista, i biljke rastu, skoro sam vadio jednu koju sam stavio pre manje od mesec dana i bas je pustila korenje... Filtracija (odozgo na dole) 1. Perlon vata 2.Bio sundjer 3.Perlon vata 4.Bio sundjer 5. Keramicki prstenovi 6. Bio sudnjer 7. Dzak od krompira i iseckane cevcice za sok (DIY Bio kugle) i 8. dodao sam kasnije 10 bio kugli. Toliko, nadam se da sam sve lepo objasnio. Smile Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:54 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da napomenem, u akvarijumu imam 8 skalara( znam da je mnogo prebacicu ih u drugi koji se ciklira), imam 10 kraljevskih neonki(veoma su male), jednog muzjaka xifo i 2 mala plahostomusa. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da napomenem jos nesto, dole sto im je stomak naduven sam primetio, mozda je zbog hrane posto sam ih malopre hranio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeMoNoiD
Akvarista



Registrovan: 11 Jul 2013
Poruke: 93
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Losa ti je kombinacija skalara sa neonkama....sad je mozda ok jer su verovatno mali ali kad porastu neznas kako da ce da reaguju....skalari su izuzetno teritorijalne ribe koje znaju da se medjusobno vrlo cesto "cackaju"Jos 8 odrasle jedinke u 100l ufff neznam sta da ti kazem.....
Sto se tice menjaja vode 25-30l je sasvim dovoljno za menjanje....posto nisi ciklirao akvarijum kako treba mozda ne bi bilo lose da nemenjas vodu jedno 2-3 nedelje da ti se akvarijum nastani korsinim bakterijama jer ovako ga stalno "restartujes"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Apr 20, 2014 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam Easy start -Easygo, drugog meseca. a kvarijum imam vec 4 meseca. Skalari ih i sad jure, prebacicu neonke sutra u drugi akvarijum.. A za skalare cekam da se odvoji par, pa cu da ih odvojim. Nego nisi mi nista rekao za bolest Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Apr 21, 2014 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos nesto, u filteru, na povrsini vode, mi se pojavljuje kao neka bela skrama, to tek od danas... HELP Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ti je voda dobra posle 4 meseca,onda si imao srece Smile mislim na cikliranje. a to sto imas skramu u filteru,imam je i ja Smile to je normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 22, 2014 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi papirni ubrus lagano preko površine vode u filteru i pokupi je. Ubaci raspršivač u filter i nema je više.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 3:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis da je voda dobra? Redovno je menjam, kao sto sam napisao gore. @Nesa Rasprsivac stavljen. Nego mi nista niste rekli za skalare? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Apr 23, 2014 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tek treba da uzmem skalare, ono što sam pročitao, živa hrana, tetra diskus, listići, pahulje, granule, DIY (imaš temu na forumu kako se pravi), uglavnom raznovrsno.
Iskreno po meni je pretrano hraniti više od jednom dnevno.
Mislila je na to što obično bude skoro uvek neki problem sa vodom ako nisi ciklirao.
Mene sad nešto drugo buni, kažeš da menjaš 3/4 vode na deset dana. To je puno i ne valja i nema potrebe. Dovoljno je 20 do 25% jednom nedeljno ili na 10-ak dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 25, 2014 5:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam na 1/3 vode, ne znam sta mi je bilo pa sam pogresio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dulemali99
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2014
Poruke: 8
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2014 7:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupicu akvarijum od 250l ali neznam koje ribice da ubacim ... voleo bih da to budu razlicite ribice.... i da ima skalara... POMOC!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Maj 19, 2014 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si da otvoriš svoju temu i izbegavaš reč pomoć a posebno kucanje velikim slovima.
Kod mene je ta litraža otprilike sa filterom, negde oko 200 litara čisto. Pošto ne volim biljne akvarijume nešto preterano ubacio sam geophaguse, rodostomuse, limun tetre, ancistruse, korije, sekirice i to bi bilo to. Meni lično se nešto nisu uzimali skalari ali moralo je, neka divlja varijanta, za sad je sve u redu ali sa rezervom da su tu oko nedelju dana sa pomenutim ribama. Moraš da vodiš računa o visini akvarijuma, tj. dovoljnoj visini vode ako ih uzimaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License