Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvici u pregradnim komorama filtera - kako ih se resiti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre jedno 10ak dana primetila sam dok sam menjala deo vode, kako mikrorazbore sumanuto jure nesto po akvarijumu i kao da to jedu. U prvi mah sam mislila da mi se ucinilo, medjutim kad sam se bas zagledala videla sam da jure tanke, tanke, bele crvice duge jedno 1 cm, jedva vidljive golim okom. Odmah me je uhvatila panika da nije neki parazit ili tome slicno, i raspitala sam se u zoo shop-u, tamo mi je momak rekao da sam preterala sa hranom, i da posto to nema ko da je pojede da su se poceli mnoziti drugi organizmi.

Sve je to super, ali ja ne mogu da ih smislim. Njegov predlog je bio da ubacim par ribica tu, da one to pojedu.
I tako sam i uradila, u jednu pregradu sam stavila najhalapljiviju gupiku, u drugu dve razbore, a da bi mogle lakse plivati uklonila sam onaj gornji plavi sundjer (izmedju druge i trece komore) i grejac. Stavljam sliku filtera da bi bilo jasnije...

Image

Ribice su bile vredne i pojele ono par crvica sto ih je ostalo u filterima. I stavila sam ih sve na dijetu, nisam ih hranila 4 dana. Zatim sam izmenila pola vode i vratila ribice natrag u akvarijum. I sad posle 2 dana vidim opet crvice ! Problem je sto oni uopste ne plivaju u vodi, nego su tik iznad nivoa vode i tamo vegetiraju...i sad ponovo da ubacujem ribice u one jako male pregrade mi je mucno...jedva sam ih izvadila natrag u akvarijum, a ne znam sta drugo da radim.

Svaki savet je dobrodosao! Em sto me muce alge, jos sad ove napasti u akvarijumu, a u 7 mesecu sam, ako se sad ne resim ovih napasti Evil or Very Mad , necu sigurno dok se budem baktala sa benkicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 20, 2014 10:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj nista toliko naglo menjati. Nagle promene i prterivanje u bilo cemu nisu dobre po sistem. Ne valja ni previse hraniti ribe, al isto je tako lose za njih da nista ne jedu 4 dana. Probaj da uravnotezis to malo. Ostavi sve kako jeste sada i hrani ribe umereno, ali ne da ne jedu nekoliko dana. Smanji kolicinu ali hrani redovno, i crva ne bi trebalo da bude.
Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrani ribe jednom dnevno, malo, gledaj da ne ostane hrane nakon nekih 5 do 10 minuta.
Nadam se da se ne ljutiš što sam baš škrabao sliku, nešto radim, a mrzi me da kačim tablu za crtanje Smile Meni je nešto ovako jako stabilizovalo akvarijum od 25 litara (oko 20 vode) samo spoljni filter, a bilo je i 35+ riba u njemu.
Mislim da se zove zlatna puzavica, ona sa krupnim listovima, secni negde da ima dva tri lista i samo ubodi da stoji tu gde je grejač, ona je kao sunđer za štetne materije, ostalo se vidi na slici (sa perlon vatom nemoj da gubiš vreme i da je pereš, kad se zacrni baci i stavi novu, mislim da se ne isplati):

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 4:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Hrani ribe jednom dnevno, malo, gledaj da ne ostane hrane nakon nekih 5 do 10 minuta.
Nadam se da se ne ljutiš što sam baš škrabao sliku, nešto radim, a mrzi me da kačim tablu za crtanje Smile Meni je nešto ovako jako stabilizovalo akvarijum od 25 litara (oko 20 vode) samo spoljni filter, a bilo je i 35+ riba u njemu.
Mislim da se zove zlatna puzavica, ona sa krupnim listovima, secni negde da ima dva tri lista i samo ubodi da stoji tu gde je grejač, ona je kao sunđer za štetne materije, ostalo se vidi na slici (sa perlon vatom nemoj da gubiš vreme i da je pereš, kad se zacrni baci i stavi novu, mislim da se ne isplati):

Image

Da to sam zaboravio da napisem. Operi filter. I trebalo bi da vidis zasto ti prljavstina prolazi toliko duboko u filter. Sto vise vate stavi, tako da voda mora da prodje kroz nju. Da ne postoji negde prolaz gde bi voda prosla mimo vate i prljala filter. Donji deo filtera je namenjen za bio filtraciju i ne bi trebao da bude toliko prljav. On se prakticno i ne dira, ne cisti se. Jako retko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Djopa, Neso toliko ste me obradovali !

Ne da se ne ljutim nego kada sam videla na slici ova uputstva odusevila sam se ! Jer jutros ustajem i odmah do akvarijuma, a ono duplo vise nametnika!

Ribice cu hraniti svaki dan, ali malo da ne ostaje hrana po dnu jer nemam cim da ju izvadim ako ostane, a desi mi se nehotice da prospem vise hrane. Citala sam o usisavanju dna, ali ja imam jako jako sitan pesak, jedino mi se taj dopao, vidi se na slici ispod grejaca koliko je sitan, i mislim da one naprave za usisavanje dna ne bi uopste mogle da usisavaju, jer je na klipovima koje sam gledala sve krupan pesak, tj kamencici.

Ovako prljav filter je bio skoro od prvog dana, jer ja prosto nisam mogla da cekam cikliranje akvarijuma, i nas dragi akvarista nam je iz svog akvarijuma koji je stabilan u jednu kesu iscedio tu prljavu vodu iz svog filtera, da bih mogla odmah sve da sastavim.
Razmisljala sam i sama da li da to diram, da operem ali sam odustala, jer sam vec neki dan promenila pola vode, i mislila sam sokirace se ribice ako i ovo operem, ali uradicu to, sve samo da se stabilizuje stanje.

I gde da kupim perlon vatu? Da li se to kupuje u apoteci ili ?

A puzavicu ima mama, obrsticu je Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mangaboy
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj mora da te mnogo voli cim ti je iscedio prljavstinu Wink. Mogao je da ti donese 5 litara njegove vode u balonu i isto to da uradis, a ne da ti stavi go*na u filter...
Očisti filter u vodi iz akvarijuma.
Koliko pratim ovaj formu vidim da ribicama najviše odgovara živa hrana, tako da ne bih brinu zbog toga. Jedino što su možda odvratni. Ovako ima lepo da ti napreduju Smile

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 21, 2014 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj bre ne kunite čoveka, ja sam isti sistem primenjivao kad mi trebalo turbo jer je neko nestrpljiv Smile Sama voda je slaba vajda, zna se gde žive bakterije. Samo što ljudi žure pa ne slušaju i odrade to kako ne treba Smile Ništa nije falilo akvarijumima.
Prvo i najvažnije treba biti strpljiv i uraditi sve po PS, znači cikliranje i ostalo.
Ako nisi strpljiv i hoćeš malo brže onda taj sunđer koji stoji vertikalno (u starom akvarijumu) je idealan, malo je van vode, pun je bakterija i hrane za bakterije (prljav, mokar-polumokar i nema puno g...a jer uglavnom završe u taložniku a i treba ti malo da bi se bakterije nečim hranile). Ja ga isto tako stavljam u oba filtera i njega operem kad menjam vodu i time značajno produžiš termin između pranja filtera.
Ono što je bitno i gde se napravi greška je da se ta prljava isceđena voda ne sipa u filter nego u akvarijum i to što je pre moguće. I pusti se bar nekoliko dana da se vrti voda, pa se ubaci jedna do dve pilot ribe ... i opet mora to pažljivo i polako. Žurba se samo obije o glavu.
Po meni Važno: ništa se ne sipa u filter, samo u akvarijum. Kad pereš filter samo minimalno zameniš vodu, čisto toliko imaš da opereš filter materijal.
Perlon vatu imaš u svakom zoo šopu, ono veće pakovanje 100 i neki dinar. Iseci je da bude bar po 1 cm više sa svake strane da dobro "dihtuje" iznad filter materijala i stavi koliko može da stane a da je baš ne nabijaš.
Puzavicu secni od vrha neka tri ili četiri lista.
Usisivač: najmanja plastična flaša akvavive, isečeš dno, skineš onaj beli pipak i svratiš do neke farbare, ja sam tu nalazio creva, kupiš jedno dva metra creva providnog (piše na njima non-toxic) koje paše na vrh te flaše sa skinutim pipkom. Može da se desi da povuče i malo peska ali stisneš malo crevo i tako regulišeš koliko jako vuče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Čet Maj 22, 2014 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License